SON DAKİKA
KYK, öğrenci, kredi, kredi başvuru, başvuru, yurt. öğretim kredisi, öğrenci kredisi Diriliş Ertuğrul 28.bölüm,TRT 1,Engin Altan Düzyatan,Diriliş Ertuğrul fragman KYK, KYK burs başvuruları, KYK kredi başvuruları,KYK burs ve kredi başvuruları 2016,burs başvurusu başladı mı Sibel Can,Karahan Çantay,Hakan Ural,Bebek KYK,Kredi Yurtlar Kurumu,kredi ve burs başvuru,2015 KYK meteoroloji, akdeniz, karadeniz, kocaeli, giresun, rize, trabzon Çilek kokusu, star tv, 17. bölüm fragman İnadına Aşk, İnadına Aşk 15. bölüm izle, Fox TV, İnadına Aşk 15.bölüm fragmanı Fox Tv,İnadına Aşk, İnadına Aşk 15. bölüm izle, İnadına Aşk 15.bölüm fragmanı, İnadına Aşk 15. bölüm ikinci fragmanı Maral: En Güzel Hikayem,Maral: En Güzel Hikayem 14. bölüm,14. bölüm fragmanı, Tv8 Digiturk abonelik iptali,Digiturk dilekçe örneği,Digiturk müşteri hizmetleri süper loto, Süper Loto sonuçları, milli piyango, çekiliş, MPİ cuma mesajları, cuma smsleri, anlamlı cuma mesajları, kısa cuma mesajları, resimli cuma mesajları Milli Piyango,süper loto çekilişi,Süper Loto sonuçları,Süper Loto 8 Ekim,Süper Loto ikramiye cuma mesajları,cuma smsleri,Anlamlı cuma mesajları,resimli cuma mesajları,kısa cuma mesajları,Cuma duası Digiturk, TMSF, Digiturk'ün sahibi kim?,Digiturk kimin, Digiturk TMSF'de mi? Kurtlar Vadisi Pusu, Kurtlar Vadisi Pusu 266. bölümü izle, Kurtlar Vadisi son bölümü izle, Kurtlar Vadisi Pusu'da neler oldu TRT 1,Engin Altan Düzyatan,Diriliş Ertuğrul 28.bölüm,Diriliş Ertuğrul fragman,Diriliş Ertuğrul 29.bölüm Kredi Yurtlar Kurumu,KYK,Kredi ve Burs başvuru,2015 KYK,Kredi ve burs başvuru tarihleri eba,eba kurs,eba e kurs,e kurs başvuru öğrenci , e-kurs.eba.gov.tr, EBA kurs başvuru ve kayıt işlemleri Seçim anketleri, 1 Kasım 2015 seçimi, partilerin son oy oranı, Gezici, Konda Uludağ Üniversitesi,1 Kasım,seçim,tatil 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı,Cumhuriyet Bayramı şiirleri, Cumhuriyet Bayramı yazıları, Cumhuriyet Bayramı sözleri, Atatürk Şiirleri Sözleri Vecizeleri 30 Ekimtatil mi?, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tatil, 28 Ekim ve 30 Ekim tatil mi Saatler ne zaman geri alınacak?, yaz saati uygulaması, saat

‘Arzum'la evlilik hem iyi, hem zor’

31.10.2010 02:00  

Türk erkeklerinn en çok evlenmek istediği kadın tipi Arzum Onan'ın eşi Mehmet Aslantuğ, Onan'la evli olmanın nasıl bir duygu olduğunu anlattı.

‘Arzum'la evlilik hem iyi, hem zor’

"Aşkın İkinci Yarısı" adlı filmi vizyona giren Mehmet Aslantuğ, "Arzu Hanım'la aşkın kaçıncı yarısını yaşıyorsunuz?" sorusuna, "İlk yarısının farklı evreleri" cevabını verdi.

Kendisini "Yumuşak, lakin çiftem sert olur" diye tanımlayan Aslantuğ, "Arzum Onan'la evli olmak nasıl bir şey?" sorusuna şu cevabı verdi: "İyi bir duygu olduğu kadar, zor bir duygu da."

Oyunculuğa öğrencilik yıllarında başlayan Mehmet Aslantuğ'un yönetmenliğini de yapıp eşiyle başrol oynadığı ilk sinema filmi, 'aşk' üzerine çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. 'Aşkın İkinci Yarısı' vizyondayken, ünlü sinema adamı ikinci filminin hazırlıklarına başladı bile. Mehmet Aslantuğ ile sinemayı, televizyon dizilerini, eşi Arzum Onan'ı, oğlu Can'ı ve yaşamı konuştuk.

-'Aşkın İkinci Yarısı' adlı ilk sinema filminiz için 2.5 milyon dolar harcadığınız söyleniyor. Yaptığım iş izlenmezse zararımı karşılayamazsam gibi korkular içine girdiniz mi?

Kesinleşen bütçe 2 civarı. Kısa vadede öyle görünse de, orta vadede rahatsız etmez. Artık ne olursa, para meselesi çok başka bir başlık. Paranın eksikliğini gidermenin çarelerini buluruz! Allah başka eksiklikler vermesin!

-Bu film nasıl ortaya çıktı, anlatır mısınız?

 'Kıyıda Hikayeleri' adlı, üç-dört yıl önce şekillenen öykülerden biri. Yaşamın kıyısında duran hikayelerin suyla buluşmasını severim. İki yıl önce, vurgun mevsimi adında bir öyküyü çekmek üzere lojistiği kıyıya yerleştirmeye başladığımda, senaryosunu hazırladım. Filmin kaderi de öylece başlamış oldu!

Arzum'un torpile ihtiyacı yok

-Başrolde eşiniz Arzum Onan'la birlikte oynuyorsunuz. Arzum Hanım olmasa ikinci bir isim var mıydı aklınızda?

Arzum da diğer oyuncularım gibi, filmin ihtiyacına cevap verecek önemli bir isim. Torpile de hiç ihtiyacı yok! Filmin duygusu bu seçime çok yatkındı. Bu sakin bir film! İ Onun yüzü, elektriği birtakım duygulara aracılık ederken çok derinlikli. Yaşı da uygun.

-Peki ya televizyon dizileri sizin hayatınızda ne ifade ediyor?

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var!... Olabildiğince dengeli tutmaya çalıştım. Küpümü, akarken doldurayımcılardan değilim, hiçbir zaman da olmadım. Elbette ekonomik bir pazar ve arz talep dengesine göre işliyor. Halkın tepkilerine, beğenilerine de fena halde bağlı şüphesiz. Bu yüzden senaryolar da erozyona uğradı; çünkü halk güzel kafasını yormak istemiyor! Daha çok röntgenlemekten yana. Kavgayı ya da aşkı-meşki vesaire. Karşılıklı beslenen bir ilişki belirliyor her şeyi. Tabii sosyal hayatı da belirlediği için; yani hayat televizyonu takip ettiği için manidar bir yanı var!  Ekonomik sıkıntıları olan ve zamanının çoğunu evinde geçiren insanlar hayata televizyon aracılığıyla katılıyorlar. Diziler de bunun önemli bir parçası.

-Bir dizi ve film teklifine 'evet' demeden önce nelere dikkat edersiniz?

Dramatik yapı ne kadar derinlik taşırsa o kadar severim. Tiplemelerden değil, karakterlerden feyz alırım. Faydası olur, zararı olmaz. Hayat, izlenme rekorlarından ibaret değildir! Farklı tatları, farklı renkleri vardır; hepimizin sahip çıkması gereken.

Arzum'la evlilik iyi oldu kadar zor da

-Türk erkeklerine sormuşlar, "İdeal eş sizce kim gibi olmalı?" diye. Çoğunluk, "Arzum Onan gibi" demiş. Arzum Onan'la evli olmak nasıl bir duygu?

İyi bir duygu olduğu kadar zor bir duygu da! Elbette iyi bir eş, şefkatli ve sevgi dolu bir anne. Gününün neredeyse tamamına yakınını oğluna ayıracak kadar özverili. Hiçbir mesleki hırslara yenilmeyecek kadar olgun, sakin, özümsemiş biri. Kadınların da, adamların da hayatına yoldaş olacak ne kıymetler vardır kimbilir de, bakıp göremiyorlardır!

-15 yıllık evliliğinizde, hiç birbirinizi sorguladığınız, "O benim hayatımda olmasaydı" dediğiniz anlar oldu mu?

Bekarlığı, yalnızlığı özlediği zamanlar olur insanın; ama, eşini sual etmez! Böyle demeye başladıysanız eğer, noktayı da koymak gerek. Hayatı kimse için cehenneme çevirmemek gerek!

-Mutlu ve uyumlu bir evliliğin anahtarını verir misiniz?

Veremem! Çünkü ben de bilmiyorum! Her ilişki kendi istisnasını yaşar.

-Siz Arzum Hanım'la aşkın kaçıncı yarısını yaşıyorsunuz?

İlk yarısının farklı evrelerini yaşıyoruz diyeyim de, soru yanıtsız kalmasın hiç değilse!

Oğlum Can'ın yanında aylarca uyuyabilirim

-Oğlunuz Can'la ilişkiniz nasıl, Can'a televizyon izletiyor musunuz?

Ben babamı tanıyamadığım için, yani çok küçük yaşlarda kaybettiğim için; kendime göre bir babalık uydurdum, gidiyorum işte! Aylarca onun yanında uyuyabilirim, sarılıp, koklayarak! Sanki yarın ölecekmiş gibi!

Şöhret olmanın bedelini zaman zaman ödüyor musunuz?

Çok da kolay olduğu söylenemez! Başlangıçta, istisnasız herkes için çekici bir yanı var; ama zamanla kontrol edilmezse travmatik sonuçlar da doğurduğu aşikar. Hazmetmek ve kontrol altında tutmak gerek. Bütün beklentileri ona göre ayarlamamak, yani normalleştirmek gerek. Aslolan hayatın kendisidir çünkü. Onun doğal ritmine ihtiyacımız var! Biraz özenin, biraz dikkat göstermenin kimseye zararı olmaz diye düşünüyorum. Saygı göstermeyenin, saygı beklemeye hakkı yoktur!

Yumuşak huyluyum ama çiftem serttir

-Kendinizde en sevdiğiniz ve sevmediğiniz yönler nelerdir?

Yumuşak biriyimdir; lakin, çiftem sert olur!

-Tekneyle dünya turu yapmak istediğiniz doğru mu?

Evet bunu 20 yıl önce yapma arzusundaydım; ama olmadı. Hayalini kurmaya devam ediyorum. Bir gün Cebelitarık'tan çıkarım, şüphesiz!

-Peki hiç denizde tehlike atlattınız mı?

Olmaz mı? Denizin suküneti kadar öfkesine de ihtiyaç var! Ki anlayalım farkı, kıymet bilelim, sevelim yeniden her şeyi, yeniden, yeniden... Tehlike üzerinden değil de şiir üzerinden tariflemek daha heyecanlıdır galiba!

RÖPORTAJ: Şebnem ÖZCAN

Haberin Yorumları (0)

Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.
Bu habere şuana kadar yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
SON DAKİKA HABERLERi