SON DAKİKA
02.11.2013 00:05  

GALATASARAY TORKU KONYASPOR MAÇ ÖZETİ

Re­cep’in go­lüy­le ge­ri­ye dü­şen Ga­la­ta­sa­ray, Drog­ba’nın ka­fa­sıy­la eşit­li­ği sağ­la­dı. İkin­ci ya­rı­da Kon­ya’nın atak­la­rı teh­li­ke­li ol­ma­ya baş­la­dı. 65’te oyu­na gi­ren ‘Ay­dın Yıl­maz’ın enfes pa­sıy­la bu­lu­şan Bu­rak, 67’de to­pu fi­le­le­re gön­der­di. Cim­bom ligde üst ü

GALATASARAY TORKU KONYASPOR MAÇ ÖZETİ
Ligde Ga­la­ta­sa­ray ile Tor­ku Kon­yas­por Türk Te­le­kom Are­na Sta­dı’nda kar­şı kar­şı­ya gel­di. Ko­nuk ekip, Ga­la­ta­sa­ray’a oran­la ma­ça da­ha is­tek­li ve hız­lı baş­la­dı.

8. DA­Kİ­KA: Mus­le­ra’nın kı­sa dü­şen pa­sın­da ce­za ala­nı ya­yı için­de to­pu alan Ge­kas’ın uy­gun du­rum­da yap­tı­ğı vu­ruş­ta, me­şin yu­var­lak yan­dan au­ta çık­tı.

16. DA­Kİ­KA: Ge­kas, to­pu, ce­za ala­nı ya­yı için­de ka­le­ci Mus­le­ra ile kar­şı kar­şı­yay­ken, sağ çap­raz­da da­ha uy­gun du­rum­da­ki Re­cep’e çı­kar­dı. Bu oyun­cu da to­pu ağ­la­ra gön­der­di. 0-1.

45+4. DA­Kİ­KA: Ebo­ue’nin pa­sıy­la sağ ka­nat­tan bin­di­ren Umut Bu­lut’un or­ta­sı­na, ar­ka di­rek­te Ali Tu­ran’ın üze­rin­den ka­fa vu­ru­şu­nu ya­pan Drog­ba, me­şin yu­var­la­ğı ağ­lar­la bu­luş­tur­du ve ta­kı­mı­nın so­yun­ma oda­sı­na 1-1’lik be­ra­ber­lik­le git­me­si­ni sağ­la­dı.

58. DAKİKA: Drogba’nın sağ kanattan ortasında altıpasta uygun durumda kafa vuruşunu yapan Burak Yılmaz, meşin yuvarlağı kaleci Itandje’nin kucağına yolladı.

62. DAKİKA: Drogba, Melo’nun ceza alanına gönderdiği topu sağ çaprazda altıpasa yolladı. Savunmayı geçen ve Burak Yılmaz’ın dokunamadığı meşin yuvarlak auta çıktı.

67. DAKİKA: Oyuna iki dakika önce giren Aydın Yılmaz’ın ara pasında topla buluşan Burak, kaleciyle karşı karşıya kaldı. Itandje’yi çalımlayan Sarı-Kırmızılı oyuncu, meşin yuvarlağı filelere göndererek takımını 2-1 öne geçirdi. Müsabakanın skorunu belirledi.

Mancini’den eleştiri ve itiraf

Galatasaray Teknik Direktörü Mancini maçtan sonra şunları söyledi: “Oyun ilk 5 dakika ve ilk yarının son dakikasında iyiydik. İkinci yarı daha iyiydik. İkinci yarı daha iyi oynadık. İlk yarıdakinden daha kötüsünü yapamazdık. İlk yarı çok kötüydük. 2-3 gol yiyebilirdik. İkinci yarı düzelttik ama çok çalışmamız lazım. İyi değildik. Zamana ihtiyacımız var. Bunlardan bahsederken kaleciye verilen paslar da var. Konyaspor’a çok fazla şans verdik. Bu hataları yapmamamız lazım. Bruma’yı oynatmak istiyorum. Ama yabancı sayısıyla ilgili 6+0 kuralını değiştirmemiz gerekiyor.”

Puan kaybedebilirdik

“Puan kaybetmediğimiz için şanslıyız” diyen İtalyan teknik adam şöyle devam etti: “Konsantrasyon eksikliğimiz vardı. Juventus, Kopenhag ve Kayserispor maçlarının ilk 30 dakikalarındaki konsantrasyonu ortaya koymamız lazım. Bunu ortaya koyduğumuz zaman başarılı olabiliriz.”

MAÇIN FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Kalesini kapatamıyor

Sü­per Lig’de zir­ve­yi zor­la­mak is­te­yen Ga­la­ta­sa­ray’ın ka­le­si­ni bir tür­lü ka­pa­ta­ma­ma­sı dik­kat­ler­den kaç­mı­yor. Cim­bom son 12 res­mi kar­şı­laş­ma­da sa­de­ce Fe­ner­bah­çe ve Es­ki­şe­hir’e kar­şı ka­le­si­ni go­le ka­pa­ta­bil­di. Son 10 res­mi kar­şı­laş­ma­da ka­le­de 18 gol gör­me­si Sa­rı-Kır­mı­zı­lı­la­rı bir hay­li en­di­şe­len­di­ri­yor. Roberto Man­ci­ni’nin sa­vun­ma­da ve ka­le­de ya­şa­nan prob­le­me bir an ön­ce çö­züm bul­ma­sı bek­le­ni­yor.

Sneijder şoku

Sneijder, 8. da­ki­ka­da gir­di­ği bir gol po­zis­yo­nun­da to­pa is­te­di­ği gi­bi vu­ra­ma­dı­ğı an­dan son­ra ken­di­si­ni ye­re bı­rak­tı. Ke­nar yö­ne­ti­mi­ne oyu­na de­vam ede­me­ye­ce­ği­ni işa­ret eden Hollandalının ye­ri­ne Em­re girdi. Sne­ij­der, geçtiğimiz haf­taki Kay­se­ri maçının dev­re ara­sın­da be­lin­de­ki sa­kat­lık ne­de­niy­le ma­ça de­vam ede­me­ye­ce­ği­ni söy­le­miş ve oyun­dan alın­mış­tı. Sneijder’in belindeki sakatlığı nüksettiği kaydedildi. Başarılı oyuncunun derbide oynayıp oynayamayacağının bugün çekilecek MR’dan sonra netlik kazanacağı belirtildi.

MAÇ RÖNTGEN - HAKAN ÇAĞLAK / BUGÜN GAZETESİ

DAKİKA DAKİKA GALATASARAY - TORKU KONYASPOR KARŞILAŞMASI

90' Dakika : Hakem Mustafa Kamil Abitoğlu maçı bitiren düdüğü çalıyor. Galatasaray Türk Telekom Arena stadında karşılaşmayı 2-1 kazanıyor ve 3 puanın sahibi oluyor.
 
90' Dakika : Galatasaray'da Burak Yılmaz ofsayt pozisyonunda kaldı.
 
90' Dakika : 4. Hakem Volkan Narinç maçın sonuna en az 4 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
 
90' Dakika : Galatasaray'da Selçuk sol kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
88' Dakika : Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 52 numarayla Emre Çolak Giren oyuncu 6 numarayla Ceyhun
 
87' Dakika : Torku Konyaspor'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 17 numarayla Recep Aydın Giren oyuncu 10 numarayla Ezechiel Ndouasel
 
86' Dakika : Galatasaray'da kaleci Muslera'nın tedavisi tamamlandı ve maç devam ediyor.
 
84' Dakika : Galatasaray'da kaleci Muslera sakatlandı ve tedavisi için maça ara verildi.
 
83' Dakika : Torku Konyaspor atağında Campos sağ kanattan rakiplerini geçerek ceza sahası içine ortasını yaptı ama kaleci Muslera çıkarak topu aldı.
 
81' Dakika : Torku Konyaspor atağında Mehmet Güven ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama top yandan auta çıktı.
 
79' Dakika : Torku Konyaspor atağında Mbamba ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama top auta çıktı.
 
77' Dakika : Galatasaray gole çok yaklaştı. Selçuk sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı Aurelien Chedjou yükseldi kafayı vurdu ve top üst direkten döndü.
 
75' Dakika : Galatasaray atağında Aydın sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top savunmaya çarparak kornere çıktı.
 
73' Dakika : Torku Konyaspor'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 32 numarayla Borek Giren oyuncu 20 numarayla Marc Kibong Mbamba
 
72' Dakika : Torku Konyaspor'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 7 numarayla Ömer Ali Giren oyuncu 30 numarayla Djalma Campos
 
71' Dakika : Torku Konyaspor atağında ceza sahası içine yapılan ortaya Gekas kafayı vurdu ve top az farkla auta çıktı.
 
69' Dakika : Torku Konyaspor'da Djalma Campos oyuna girmek için hazırlanıyor.
 
67' Dakika : GOOOOOLLLLL!!!!! Galatasaray Burak Yılmaz'ın attığı gol ile 2-1 öne geçiyor.Aydın sol kanattan ceza sahası içine arapasını verdi, Burak Yılmaz topla buluştu, kaleci Itandje'yi geçti ve topu boş kaleye göndererek ağlarla buluşturdu.
 
66' Dakika : Torku Konyaspor atağında Borek sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
64' Dakika : Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 19 numarayla Umut Giren oyuncu 7 numarayla Aydın Yılmaz
 
62' Dakika : Galatasaray atağında Drogba altıpas içine yerden oynadı, Burak Yılmaz hareketlendi ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
60' Dakika : Topla Oynama Oranı; Galatasaray: % 63 - Torku Konyaspor: % 37
 
58' Dakika : Galatasaray atağında Drogba topla ceza sahası içine girdi ama savunma son anda araya girerek topu uzaklaştırdı.
 
56' Dakika : Torku Konyaspor atağında Hasan Kabze sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Muslera'da kaldı.
 
55' Dakika : Torku Konyaspor atağında Gekas ceza sahası önünde topu almak istedi ama savunma son anda araya girerek topu uzaklaştırdı.
 
53' Dakika : Torku Konyaspor atağında Selim ceza sahası içine uzun oynadı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
51' Dakika : Galatasaray atağında Sabri sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
49' Dakika : Galatasaray'da Sabri kaleye geri pasını verdi, kaleci Muslera kale önünde değildi ve top direğin yanından kornere çıktı.
 
47' Dakika : Galatasaray atağında Drogba sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, Burak yükseldi kafayı vurdu ve top kaleci Itandje'de kaldı.
 
46' Dakika : Torku Konyaspor hakem Mustafa Kamil Abitoğlu'nun düdüğüyle ikinci yarıya başlıyor.
 
45' Dakika : Hakem Mustafa Kamil Abitoğlu ilk yarıyı bitiren düdüğü çalıyor. İlk yarı 1-1 Beraberlikle sona eriyor.
 
45' Dakika : GOOOOOLLLLL!!!!! Galatasaray Drogba'nın attığı gol ile durumu 1-1 yapıyor.
 
45' Dakika : Galatasaray atağında Selçuk ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama savunmaya çarpan top uzaklaştı.
 
45' Dakika : Galatasaray atağında Eboue sağ kanattan ceza sahası içine girdi ama savunma müdahele ederek topu uzaklaştırdı.
 
45' Dakika : 4. Hakem Volkan Narinç maçın sonuna en az 4 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
 
44' Dakika : Topla Oynama Oranı; Galatasaray: % 65 - Torku Konyaspor: % 35
 
43' Dakika : Galatasaray'da Sabri hakeme itiraz ettiği için Sarı Kart gördü.
 
42' Dakika : Torku Konyaspor atağında Ömer Ali sol kanata pasını verdi ama top taca çıktı.
 
41' Dakika : Galatasaray atağında Melo ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top yandan auta çıktı.
 
40' Dakika : Galatasaray'da Emre Çolak sağ kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama top doğrudan auta çıktı.
 
38' Dakika : Torku Konyaspor atağında Hasan Kabze ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
 
37' Dakika : Torku Konyaspor atağında Gekas ceza sahası önünde topla buluştu ama savunma müdahele ederek topu uzaklaştırdı.
 
36' Dakika : Galatasaray atağında Burak Yılmaz sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top Melo'dan auta çıktı.
 
35' Dakika : Galatasaray atağında Burak Yılmaz ceza sahası içinde gelen topa vurdu ama top auta çıktı.
 
33' Dakika : Torku Konyaspor gole çok yaklaştı. Recep ceza sahası içine arapasını verdi, Ömer Ali topla buluştu kaleci Muslera'yı geçmek istedi ama kaleci Muslera son anda topa uzanarak mutlak bir golü önledi.
 
32' Dakika : Torku Konyaspor'da Ergun Teber gördüğü bu kartla cezalı duruma düştü. Haftaya oynanacak Medical Park Antalyaspor karşılaşmasında forma giyemeyecek.
 
31' Dakika : Torku Konyaspor'da Ergün Teber rakibi Burak Yılmaz'a yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
 
29' Dakika : Galatasaray atağında Sabri sol kanattan kaleye doğru ortasını yaptı ama top auta çıktı.
 
28' Dakika : Topla Oynama Oranı; Galatasaray: % 65 - Torku Konyaspor: % 35
 
27' Dakika : Galatasaray, Roberto Mancini döneminde oynadığı 6 maçta da kalesinde gol gördü.
 
26' Dakika : Galatasaray'da kaleci Muslera'nın tedavisi tamamlandı ve maç devam ediyor.
 
25' Dakika : Galatasaray Roberto Mancini döneminde 5 maçta 12 gol atarken bu maçla birlikte kalesinde 9 gol gördü.
 
23' Dakika : Galatasaray'da kaleci Muslera bu dakikalarda sakatlandı ve tedavisi için maça ara verildi.
 
21' Dakika : Torku Konyaspor atağında Recep Aydın ceza sahası içinde göğsüyle topu indirdi ama kaleci Muslera topu uzaklaştırdı.
 
20' Dakika : Galatasaray atağında Emre Çolak sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
19' Dakika : Galatasaray atağında Selçuk topla orta sahayı geçmek istedi ama Borek'in müdahelesi ile yerde kalınca hakem serbest vuruş kararı verdi.
 
17' Dakika : Galatasaray atağında Selçuk sağ çaprazdan kaleye sert vurdu ve top az farkla auta çıktı.
 
15' Dakika : GOOOOOLLLLL!!!!! Torku Konyaspor Recep Aydın'ın attığı gol ile 1-0 öne geçiyor.Muslera kendisine atılan topu uzaklaştırmak isterken top kısa düştü. Gekas topu aldı, ceza sahası içine girip Recep'e pasını verdi ve Recep bekletmeden şutunu vurarak topu ağlarla buluşturdu.
 
14' Dakika : Torku Konyaspor'da Gekas ceza sahası içinde ofsayt pozisyonunda kaldı.
 
13' Dakika : Galatasaray atağında Drogba sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
11' Dakika : Galatasaray'da Drogba ceza sahası önünde sağ çaprazdan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
9' Dakika : Torku Konyaspor'da Gekas ofsayt pozisyonunda kaldı.
 
8' Dakika : Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 10 numarayla Sneijder Giren oyuncu 52 numarayla Emre Çolak
 
7' Dakika : Torku Konyaspor atağında Gekas ceza sahası önünden kaleye sert vurdu ve top yandan auta çıktı.
 
6' Dakika : Galatasaray'da Sneijder kenar yönetime oyuna devam edemeyeceğini söyledi.
 
5' Dakika : Galatasaray'da Drogba sağ kanatta ofsayt pozisyonunda kaldı.
 
4' Dakika : Galatasaray atağında Sneijder ceza sahası içine yerden oynadı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
3' Dakika : Galatasaray atağında Burak Yılmaz sol kanattan topla ilerlemek istedi ama yerde kalınca hakem serbest vuruş kararı verdi.
 
2' Dakika : Galatasaray atağında Drogba topla ceza sahası içine girmek istedi ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
1' Dakika : Karşılaşma Galatasaray'dan Drogba'nın vuruşuyla başlıyor.
 
0' Dakika : Torku Konyaspor ise karşılaşmaya; Charles Itandje, Ali Turan, Erdinç Yavuz, Selim Ay, Ergün Teber, Mehmet Güven, Ömer Ali Şahiner, Tomas Borek, Recep Aydın, Hasan Kabze ve Theofanis Gekas ilk 11'iyle başlayacak.
 
0' Dakika : Galatasaray kalede Muslera, savunmada; Eboue, Semih Kaya, Chedjou, Sabri orta sahada; Selçuk, Melo, Sneijder forvette ise Burak Yılmaz, Drogba, Umut 11'i ile sahaya çıkacak.
 
0' Dakika : Karşılaşmanın 5. hakemi Kutluhan Bilgiç 6. hakemi ise Sarper Barış Saka.
 
0' Dakika : Karşılaşmayı Antalya bölgesinden Mustafa Kamil Abitoğlu yönetecek. Yardımcılıklarını ise Adil Sinem ve İsmail Şencan yapacak. 4. hakem ise Volkan Narinç.
 
0' Dakika : Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray 16 puanla 5., Torku Konyaspor ise 10 puanla 12. sırada bulunuyor.
 
0' Dakika : Spor Toto Süper Lig 2013-2014 sezonu 10. hafta açılış karşılaşmasında Türk Telekom Arena Stadında Galatasaray ve Torku Konyaspor karşı karşıya geliyor.
Haberin Konuları: galatasaray, süper lig, hakan çağlak, torku konyaspor, haberler, son dakika

Haberin Yorumları (0)

Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.
Bu habere şuana kadar yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
SON DAKİKA HABERLERi
Şuan bu sayfadasınız: GALATASARAY TORKU KONYASPOR MAÇ ÖZETİ - galatasaray torku konyaspor maç özeti