SON DAKİKA
haberL haberR

Gülay GÖKTÜRK

05 Nisan 2013 Cuma

Babuşçu'nun "inşa dönemi"

..."Ehh, en küçük ilçeye kadar her yere çaplı-kaliteli adam bulmak kolay değil herhalde, buraya da ne dediğini bilmez birini bulmuşlar" der geçerdik.

Ama öyle değil...
Aziz Babuşçu İstanbul İl Başkanı... Türkiye'nin kalbinde AK Parti'yi temsil ediyor.
Ve bakın ne diyor:

"10 yıllık iktidar dönemimizde şu ya da bu şekilde bizimle paydaş olanlar, gelecek 10 yılda bizimle paydaş olmayacaklar. Çünkü bu geçtiğimiz 10 yıl içinde, bir tasfiye süreci ve bir özgürlük, hukuk, adalet söylemi etrafında yaptıklarımıza paydaşlar vardı. Onlar da şu ya da bu şekilde her ne kadar bizi hazmedemeseler de; diyelim ki liberal kesimler, şu ya da bu şekilde bu süreçte bir şekilde paydaş oldular ancak gelecek inşa dönemidir. İnşa dönemi onların arzu ettiği gibi olmayacak. Dolayısıyla o paydaşlar bizimle beraber olmayacaklar. Dün bizimle beraber şu ya da bu şekilde yürüyenler, yarın bizim karşımızda olan güçlerle bu sefer paydaş olacaklar. Çünkü inşa edilecek Türkiye ve ihya edilecek gelecek onların kabulleneceği bir gelecek ve bir dönem olmayacak. Onun için işimiz çok daha zor."

Babuşçu bu konuşmayı yaptıktan sonra bazı köşe yazarları konuya biz liberallerin "akıbeti" açısından yaklaştılar. "Son kullanma tarihimizin geçmek üzere olduğunu", yakında "otobüsten indirileceğimizi" yazanlar oldu.

Tabii bunlar sadece komikti. Siyaset deyince akıllarına onu bunu "kullanmaktan" başka bir kelime gelmeyenlerden beklenebilecek "tahlil"ler...

Bütün samimiyetimle söylüyorum ki, bir liberal olarak ben kendi payıma, bu tarihi süreçte AK Parti'yi desteklemiş olmaktan daha doğru ve daha onurlu bir pozisyon düşünemiyorum.

Şimdiye kadar yaptıkları o kadar önemli ve doğru ki, bundan sonra iyi hiçbir şey yapmasa ve hatta hep kötü şeyler yapsa bile, geçtiğimiz on yılda aldığım tutumun doğruluğu konusunda en ufak bir şüphe kırıntısı düşmez içime.

Kimilerinin yıllarca isterik çığlıklarla "şeriat devleti kuracak" diye suçlayıp durduğu bu parti, dünyayı daha iyi anlayabildiği ve değişimin yönünü iyi okuyabildiği için; on yıldır Türkiye'nin demokrasi ve özgürleşme mücadelesine önderlik ediyor.

Kendisiyle birlikte ülkeyi de değiştiriyor ve şu anda da 90 yıllık kanlı bir düğümü çözmek için büyük riskler alarak kararlılıkla ilerliyor.
Verdiğimiz desteğin haklılığını daha iyi ne gösterebilir ki...

Sormak farz oldu

Neyse, bu faslı geçelim...
Zira Babuşçu'nun konuşmasının dikkate değer kısmı ne bizim son on yıldaki pozisyonumuz ne de gelecekte ne yapacağımız...

Önemli olan İstanbul İl Başkanlığı gibi önemli bir koltukta oturan birinin "inşa dönemi"ne ilişkin hayalleri...
"İnşa dönemi onların arzu ettiği gibi olmayacak. (...) Dün bizimle beraber şu ya da bu şekilde yürüyenler, yarın bizim karşımızda olan güçlerle bu sefer paydaş olacaklar. Çünkü inşa edilecek Türkiye ve ihya edilecek gelecek onların kabulleneceği bir gelecek ve bir dönem olmayacak" dediğine göre, nasıl bir Türkiye inşa etmek var acaba kafasında? Demokrasi ve özgürlük isteyenlerin kabullenemeyeceği bir gelecek nasıl bir gelecek olabilir?

Keşke Babuşcu cesaretini biraz daha toplayıp anlatsaydı kafasındaki "inşa" sürecinin nasıl bir şey olduğunu... Hem biz hem de AK Parti yöneticileri öğrenmiş olurdu.

Ama o anlatmasa da, artık bu laflardan sonra sormak farz oldu. Dileriz, partisinin yöneticileri en kısa zamanda kendisine sorar, cevabı da bizimle paylaşırlar.

Aksi takdirde bu sözlerin gerisindeki o korkunç imanın yükü üstlerine kalır.
Yazıya Yorum Yaz
Yazının Yorumları (25 Yorum)
sayın göktürk acaba sayın babuşcu şu her devrin adamı olan sadece kendi menfaatlerini gören kesimlerden bahsetmiş olabilir mi? ne dersiniz? ihya ve inşa kelimelerini bile yanlış okuyacak kadar dar bakış açılı olanların artık ayrılacağını, benim hırsızım iyidir diyenlerin dışarıda kalacağı, hırsız kim olursa hırsızdır denecek bir toplum oluşturulmasının inşası olabilir mi? saygılarımla
Osman Yıldız - 14:58, 06 Nisan 2013 Cumartesi
kalibresini ölçsek!10 yılda bir metropolü siyasi disipline eden-edebilen kişinin düşüncelerine tahammül edememek(?)dakka 1 gol bir (liberaller kendi kalesine gol attı farkındasın dimi!) liberalizmde,her söz söylenebilir ama; her söze de saygı gerekir.yani,bu işlerin kuralı/kültürü yerleşmeden olmaz.
sizin var olan liberal fikrinizi alsak da - 22:20, 05 Nisan 2013 Cuma
sözleri"başka!" m.fidan mı yazmıştı? metin'leşmeyin! tutarlı olun.liberal olmak, her şeyi marjine etmek değildir.aksak demokrasimiz ve serbest piyasanın(evrensel hukuk) kuralları yazıya dökülmeli...aksi halde,kötüler kazanır;demokratik fırsatlar,onlara çalışır.önce demokrasi,sonra da piyasa kararır.
geçenlerde başbakana dikkat! güvenmiyorum...vb. - 22:11, 05 Nisan 2013 Cuma
şu şeriat anlayışınızı biraz anlatsanız da anlasak... iran veya suud geliyor akla... uygulamada olan bu.bi de taliban,el kaide... şimdi sizin modelinizi alalım.modelinizin ana hatlarını anlatın...halk bir şekilde yaşıyor dinini ve şeriatını. veya yaşamıyorsa. zorla mı yaşatacaksınız? nedir bilelim.
karşıyakalı - 08:46 a - 21:37, 05 Nisan 2013 Cuma
aman (sende) sağlığına dikkat et...
araçta çeşitli nick'lerle onu aratmıyor hani! - 21:29, 05 Nisan 2013 Cuma
yanlış anlaşılacak katar kötü anlattım galiba.istanbul başkanı akp içinde liberal ve demokratların az olduğunu sanarak onları feda edip diğerlerine sinyal göndermek istiyor,sarıgül içindeki dindarlara, saflaştık yerinize gelin diyor.halbuki akp içinde %20 den de fazla demokrat vardır. demokratlar da girdiği her partinin lokomotifi olur.başkanın liberal anlayışı nedir bilmiiyoruz.alevileri liberal kabul edip onlar üzerinden de hesap yapmış olabilir ki, öyle de böyle de olsa külliyen yanlış bir tutum.o düşünceye parti kişe der.
mutlu yücel - 17:59, 05 Nisan 2013 Cuma
onun amacı, akp içindeki az sayıdaki liberali feda ederek karşılığında sarıgüle sempati duyan dindarı çağırma isteği yatar.onlara, daha da saflaştık yerini gelin, diyerek empati kurmağa çalışıyor galiba. çıkar ilkeli duruşu galebe çalıyor mu acep.halbuki her saflaşma siyaseti uclara iter.hayırlısı
mutlu yücel - 15:59, 05 Nisan 2013 Cuma
"metin" rümuzuyla yorum yazan arkadaş;devamlı şekilde ve bol sayıda yorumlar yazıp durduğuna göre bolca vaktinin olduğu belli.ama yorumlarındaki tek taraflı kin ve sabit fikirliliğe bakıldığında ayrıca önemli psikolojik sorunlarının olduğu da anlaşılıyor.aman sağlığına dikkat et.
araç - 14:55, 05 Nisan 2013 Cuma
uzaklaştırırsa görürsünüz anyayı konyayı
muhammet fidan - 14:49, 05 Nisan 2013 Cuma
sen zannediyor dursun ki bu ülkedeki son on yıldaki gelişme başbakanın ve senin gibiler in yüzü suyu hürmetine olan gelişmeler hayır sayın babuşcu son on yıldaki gelişmelerin hemen tamamı liberal reformlar sayesinde olan gelişmelerdir eğer senin kafanda kiler bu ülkeyi liberal düşünceden
muhammet fidan - 14:48, 05 Nisan 2013 Cuma
kurmak mı istiyorsun? bu dünyanın gelmiş olduğu noktada bu mümkün mü? ben iddia ediyorum bu babuşcuya liberal düşünce nedir sorsunlar kesinlikle söyleyecek tek bir lafı yoktur zaten o felsefeden en ufak bir kırıntı kapmış olsaydı bu lafları söyler miydi şimdi ona sormak gerekmez mi sayın babuşcu
muhammet fidan - 14:45, 05 Nisan 2013 Cuma
böyle ne söylediğinin farkında olmayan o kadar fazla kişi var ki şahsen başbakanımızın da o kafada olduğunu düşünüyorum ve diyorum ki başbakanın yanında sıkı durulmalı ve onlarla irtibatı mümkün olduğu kadar azaltılmalı şimdi o babuşçuya sormak gerekmez mi sen liberal olmayan bir devlet düzeni
muhammet fidan - 14:41, 05 Nisan 2013 Cuma
gülay hanım ak partiyi sen ne kadar destekliyor duysan bende en azından o kadar destekliyorum başbakan biz muhafazakar partiyiz derken ben başbakan muhafazakar olabilir ama ak parti liberal reformlar yapan ülkenin önünü açan partidir diyordum halada aynı fikirdeyim yalnız ak partinin içerisinde
muhammet fidan - 14:38, 05 Nisan 2013 Cuma
bu saaten sonra mı? mümkünmü!
atı alan üsküdarı geçmiş.. - 11:49, 05 Nisan 2013 Cuma
el cevap; memleketi idare etsinler diye... yetmedimi (yetersizler mi de) birde akil insanlar gerekti? unutmayın ki, millet siyasilerin 100 yıl önünde ve ferasetine güvenilir her daim...ve bunca seçilen ve atananların mali külfetini sorar birgün!.. türk milletini motive etmek mümkün değil!
millet vekillerini niye seçtik? ki !... - 11:48, 05 Nisan 2013 Cuma
"ne âkılem ne divane gel gör beni aşk neyledi" (ne akıllıyım, ne deliyim, gel, gör, beni aşk neyledi.)
Yunus Emre diyor ki: - 11:40, 05 Nisan 2013 Cuma
ist .il başkanlığı yapan bir kişinin, daha sorumlu konuşması gerekir. o bunu becerememişse, birilerinin ona bunu hatırlatması lazım.
Lütfi Doğan - 11:27, 05 Nisan 2013 Cuma
laik,sosyal,demokratik bir hukuk devleti olan türkiye cumhuriyeti'nde şeriat bireysel yaşanır.devlet bazında mümkün değil(mümkünlüğü için tek din ve mezhep olması gerek)inanç çoğulculuğunda(ki gerçek bu)laik duruş ve uygulayış şart.laikliği iyi algılayın!laikliğin özünü yıkmaya kimsenin gücü yetmez!
laikliği iyi algılayın! karşı yakada olmayın! - 11:00, 05 Nisan 2013 Cuma
sağlık sektörüne geçiyor gibi.ufku geniş,ağzıda laf yapıyorsa(kalemi gibi)yeni dönemde bayağı iş yapar.nasılsa cevapta vermiyor(cevap yazmıyordu,tık yoktu?)o yüzden, ürünler iyi olmuş kötü olmuş farketmez("vahşi" liberalizmi belki sever!bakarsın işleri büyütür "vahşi" kapitalizmi de) haydi hayırlısı
sn.metin kulvar değiştiriyor herhal! - 10:51, 05 Nisan 2013 Cuma
"bir insan islamcı bir partiden nasıl demokrasi bekleyebilir..." demekle,amma! unutma ki, ne diyor(demek istiyor) sn.babuşçu;"...çünkü inşa edilecek türkiye ve ihya edilecek gelecek onların kabulleneceği bir gelecek ve bir dönem olmayacak.onun için işimiz çok daha zor." 1923 düşüncesinden sapmak ta!
haklısın - 10:40, 05 Nisan 2013 Cuma
beni tarif etmiş...gerçekten güzel bir tesbit.
YILMAZ BÜFE - 09:11, 05 Nisan 2013 Cuma
bu diyetisyeblerde sadece ünlü olmak para kazanmak için böyle yapıyorlar.sen bunu neye dayanarak söylürsun.varmı bilimsel araştırması.tuz ve şeker tüketmeyen uzun vadede mide ve baqırsak astalıqına yakalanacaktır.tuz şeker yemezseniz midenin salqıladıqı qüçlü asidi nasıl qücü zayıflayacak.mideyi del
metin 9 - 08:53, 05 Nisan 2013 Cuma
il başkanı saçmamala özgürlüğünü kullanmış.o kadar.kimse geriye dönüş beklemez,istemez.ama şu'da var.şeriat eğer hakkıyla uygulanırsa şimdiki uygulamalardan çok daha iyi olur.insanlar daha huzurlu-güvenli olur.irandakileri kastetmiyorum.
karşıyakalı - 08:46, 05 Nisan 2013 Cuma
bu qüçlü asit midemizi uzun vadede deler.yada kanser yapar.tuz ve şeker tüketmeyen toplumlara bakın ölüm nedenlerine.yüzde 70 i mide ve baırsak astalıklarındandır.neden sıvı kaybettiqinizde tuzlu ayran için diyorlar.tuz en doqal koruyucudur.asıl yasklanması qeken parabenlerdir.etil paraben metil par
metin 8 - 08:45, 05 Nisan 2013 Cuma
bir insan tuzu ve şekeri tüketmezse uzun vadede mide ve baqırsak kanseri başta olmak üzere bu iki orqan astlıqına yakalanırlar.çünkü yemek yedikten sonra mide idroklorik asit qibi qüçlü bir asit salqılar.tuz ve şeker bu qüçlü asidin etkisini azaltır.zayıflatır.eqer tuz ve şeker almazsak
metin 7 - 08:39, 05 Nisan 2013 Cuma
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gülay GÖKTÜRK Son Yazıları

Gülay GÖKTÜRK Tüm Yazıları
10.9.2014
Yolun sonu
36 yıllık gazetecilik yaşamımın yeni bir dönüm noktasındayım. 10 yılı aşkın bir süredir yazdığım gazeteye ve siz okurlarıma veda etme günü geldi. 2003 yılının başında Merkez Medya’dan buraya, Tercüman’ın “ikinci doğum”una katkıda bulunmak için gelmiştim. Yeni Tercüman, 60’lı, 70’li yılların Tercü...
8.9.2014
Ey siyaset, sen nelere kadirsin!
Kılıçdaroğlu’nun CHP kurultayı öncesinde Kürt meselesine ilişkin yaptığı açıklamalar önemliydi. Anadilde eğitim konusunu yeniden ele alıp değerlendireceklerini söylemesi; Avrupa Yerel Yönetim Özerklik Şartı’nın şerhsiz kabul edilmesini savunması, bütün bunlar Kürt meselesinde radikal açılımlardı ve ...
6.9.2014
Sol ve Kürtler
Türkiye’de sol hareketin canlandığı 60 sonrası dönemden bu yana ama özellikle de 80 sonrasında solun Kürt hareketine ve Kürt sorununa yaklaşımında faydacı, fırsatçı, araçsallaştırıcı bir bakış hakim oldu. Sol ve sosyalist hareket, kendi kapsayıcı ideolojisinin ve siyasetinin, mevcut rejimden kayn...
5.9.2014
Demirtaş'ın "güçlü sol blok" arzusu
Demirtaş Yurt Gazetesi’ne verdiği söyleşide CHP’ye 2015 seçimleri için “güçlü sol blok” çağrısı yapıyor.Ama bazı şartları var: Hafta sonu yapılacak CHP kurultayından yüzünü sola dönen bir CHP çıktığı takdirde...Şöyle diyor Demirtaş: “CHP sağa kırmaktan vazgeçip sola doğru ciddi politik değişiklikler...
3.9.2014
Muhalif olmanın meşruiyeti
Yeni dönem için hemen herkesin ilk temennisi kutuplaştırıcı ve gerginlik yaratıcı üsluptan uzaklaşılması galiba... Liderler birbirine hakaret etmesin, birbirine küsmesin, uzatılan eli geri çevirmesin, aşağılayıcı hitaplar kullanmasın; salı günleri “ulusal kavga” günleri olmaktan çıksın ist...
2.9.2014
"Şahin" Akdoğan'ın yaptığına bakın!
Daha dün, Yalçın Akdoğan’ın çözüm sürecinin başına geçmesinin, süreci sekteye uğratacağı konusunda karamsar kehanetler dolaşıyordu ortalıkta. Bu kehanetlerin – aslında umutların demek daha doğru- dayanağı da Akdoğan’ın PKK’ya karşı sert üslup kullandığı ve “şahin” kanatta yer aldığı idi. Neresind...
1.9.2014
Kırmızı çizgi mi dediniz?
Herkes hata yapar… Genelkurmay Başkanı Necdet Özel de 30 Ağustos resepsiyonunda hata yaptı. Çözüm sürecine ilişkin bir soru üzerine söyledikleri bir noktaya kadar makul karşılanabilir şeyler: "Hü­kü­me­tin bir po­li­ti­ka­sı var, o po­li­ti­ka yü­rü­yor. Biz çö­züm sü­re­ci­ne iliş­kin yol ...
SON DAKİKA HABERLERi
 • 08:47 Tunceli’deki Saldırıda Şehit Olan Ali Rıza Güneş’in Yakını Acı Haberi Restoranda Aldı Tunceli’nin Nazımiye İlçesi’nde Emniyet Amirliği ve Kaymakamlık Lojmanına yönelik saldırıda hayatını kaybeden 27 yaşındaki polis memuru Ali Rıza Güneş’in Antalya’nın Kemer İlçesinde tatil yapmakta ola
 • 08:25 Başbakan Davutoğlu’nun Açıklamaları (4) Bahçeli’nin Twitterdan yaptığı açıklamalara cevap veren Başbakan Davutoğlu, “Kafa karışıklığı var, hedef karışıklığı var ama en önemlisi niyet karışıklığı var. Niyetin ne olduğu muğlak ” dedi.Baş
 • 07:51 Haliç Köprüsünde Yoğun Trafik Oluştu Haliç köprüsünde gece saatlerinde başlayan bakım ve onarım çalışmaları sabah saatlerinde de devam etti. Haliç Köprüsü’nün bir kısmının kapalı olması yoğun trafiğe neden oldu.Haliç Köprüsü Metrobü
 • 07:01 Tayland, 13 milyon GSM hattını iptal edecek Tayland Ulusal Yayın ve Telekomünikasyon Komisyonu, 17 milyon faturasız SIM kartın henüz kayıtlarının yapılmadığını belirtti. Tayland hükümeti, alınan karar ile faturasız ha
 • 05:34 Haliç Köprüsü Metrobüs Yolunda Bakım-onarım Çalışması Başladı Haliç Köprüsü Metrobüs yolunda bakım ve onarım çalışmaları başladı. Gece saatlerinde başlayan bakım ve onarım çalışmasında Metrobüs trafiği ana köprüden sağlandı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi, H
 • 05:16 Başbakan Davutoğlu’nun Açıklamaları (3) Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Sayın Türkeş’le önceden bir görüşmemiz olmadı. Sayın Türkeş MHP’nin bir milletvekili olarak, Anayasa’nın gerektirdiği vazifeyi yapmak için ‘evet’ dedi. AK Parti’ye geçmek iç
 • 05:02 Maliye Bakanlığı Ataması Maliye Bakanlığı Müsteşarlığına Seyit Ahmet Baş atandı.Maliye Bakanlığı Müsteşarlığına Seyit Ahmet Baş’ın atanmasıyla ilgili karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • 04:01 Vatandaşlardan yaralı teröriste linç girişimi Erzincan’da yaralı olarak ele geçirilen ve tedavisi için ambulansla Erzurum'a götürülmek istenen PKK'lı, öfkeli vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi. Kemah ilçesi Ac
 • 04:01 Öfkeli vatandaşlar yaralı teröristi linç etmek istedi Erzincan’da yaralı olarak ele geçirilen ve tedavisi için ambulansla Erzurum'a götürülmek istenen PKK'lı, öfkeli vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi. Kemah ilçesi Ac
 • 03:04 Şanlıurfa'da polise saldırı: 2 yaralı Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nden çıkan polis aracına düzenlenen silahlı saldırıda 2 polis memuru yaralandı. Öte yandan AK Parti Eyubiye İlçe Teşkilatı'na da bombalı saldır
 • 02:19 Şehit polisin baba ocağına ateş düştü Tunceli'nin Nazimiye İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görev yaparken PKK’nın emniyet binasına düzenlediği saldırıda şehit düşen polis memuru Ali Rıza Güneş'in baba ocağına ateş düştü.
 • 02:05 Kütahya'da 'yan bakma' kavgası: 1 ölü Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde gençler arasında çıkan kavgada bir kişi hayatını kaybetti. Olay, dün akşam saatlerinde Mülayim Tepe Caddesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiy
 • 01:56 CPJ: İngiliz gazeteciler derhal serbest bırakılsın New York merkezli Uluslararası Gazetecileri Koruma Cemiyeti (CPJ), Diyarbakır’da 2 İngiliz gazetecinin derhal serbest bırakılması çağrısı yaptı. CPJ, perşembe günü gözaltın
 • 00:39 IŞİD, Bombalı Araçla İntihar Saldırısı Düzenledi, Ölen Ve Yaralananlar Var Suriye’nin Halep kentine bağlı Tel Rıfat kasabasında IŞİD militanları bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenledi. Saldırı ile Halep çevresindeki çatışmalarda yaralanarak Kilis’e getirilen 12 yaral
 • 00:42 Başbakan Davutoğlu’nun Açıklamaları (2) … Başbakan Ahmet Davutoğlu, “HDP ile birlikte hükümet kurmayı istemedik. Bu normal AK Parti hükümeti olsaydı; kendilerine saygı duymakla birlikte, bir HDP’li bakan AK Parti hükümetinde yada Davutoğlu hü
 • 00:34 Kültür Ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu Kimdir Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu oldu.1957 yılında Ardahan’da doğan Topçu, Büyük Birlik Partisi kurucuları arasında yer aldı. Ankara kurucu il başkanlığı görevini 1995 yılına kadar üstlendi.
 • 00:28 Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu Kimdir Feridun Sinirlioğlu, Dışişleri Bakanı oldu.1956 yılında Görele’de doğan Sinirlioğlu, 1978’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuş; yüksek l
 • 00:28 Şenol Güneş: Aldığımız 3 puan sevindirici Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, kötü bir zeminde maç oynamalarına rağmen sevindirici bir 3 puan aldıklarını söyledi.Gaziantep deplasmanında 4 - 0'lık galibiyetin ar
 • 00:16 Başbakan Davutoğlu’nun Açıklamaları (1) … Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Anayasal zorunluluğu olan bir hükümet kurduk. Tamamıyla tercih hakkının benim elimde olmadığı, benim sadece TBMM’de grubu bulunan partilerin dağılımı itibariyle, TBMM Başkan
 • 23:46 Midyat’ta karakola yapılan saldırıda bir asker yaralandı Mardin’in Midyat ilçesine bağlı Yemişli Jandarma Karakolu'na PKK’lılar tarafından saldırıda 1 asker yaralandı.Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "İlimiz Midyat il