SON DAKİKA
cuma mesajları, cuma smsleri, anlamlı cuma mesajları, kısa cuma mesajları, resimli cuma mesajları süper loto, Süper Loto sonuçları, milli piyango, çekiliş, MPİ Milli Piyango,süper loto çekilişi,Süper Loto sonuçları,Süper Loto 8 Ekim,Süper Loto ikramiye cuma mesajları,cuma smsleri,Anlamlı cuma mesajları,resimli cuma mesajları,kısa cuma mesajları,Cuma duası Digiturk, TMSF, Digiturk'ün sahibi kim?,Digiturk kimin, Digiturk TMSF'de mi? Kurtlar Vadisi Pusu, Kurtlar Vadisi Pusu 266. bölümü izle, Kurtlar Vadisi son bölümü izle, Kurtlar Vadisi Pusu'da neler oldu TRT 1,Engin Altan Düzyatan,Diriliş Ertuğrul 28.bölüm,Diriliş Ertuğrul fragman,Diriliş Ertuğrul 29.bölüm Kredi Yurtlar Kurumu,KYK,Kredi ve Burs başvuru,2015 KYK,Kredi ve burs başvuru tarihleri eba,eba kurs,eba e kurs,e kurs başvuru öğrenci , e-kurs.eba.gov.tr, EBA kurs başvuru ve kayıt işlemleri Seçim anketleri, 1 Kasım 2015 seçimi, partilerin son oy oranı, Gezici, Konda Uludağ Üniversitesi,1 Kasım,seçim,tatil 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı,Cumhuriyet Bayramı şiirleri, Cumhuriyet Bayramı yazıları, Cumhuriyet Bayramı sözleri, Atatürk Şiirleri Sözleri Vecizeleri 30 Ekimtatil mi?, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tatil, 28 Ekim ve 30 Ekim tatil mi Saatler ne zaman geri alınacak?, yaz saati uygulaması, saat tokat,deprem,erbaa,son depremler,kandilli tokat deprem,amasya deprem, deprem, son dakika, Erbaa, son depremler bülent keneş, Today's Zaman, tutuklama, savcı şike, şike davası, Fenerbahçe, Aziz Yıldırım, şike kararı ANKARA, patlama,barış mitingi,tren garı,bomba Ehliyet Sınavı, 10 Ekim Ehliyet Sınav soru ve cevapları, motor soruları ve cevapları ANKARA,bomba,patlama,tren garı,Barış Mitingi,Son Dakika

KAZLIÇEŞME MİTİNGİ CANLI İZLE (BAŞBAKAN ERDOĞAN KONUŞTU)

16.06.2013 13:39  

AK Parti'nin 'Milli İradeye Saygı Mitingi' İstanbul Kazlıçeşme'de bitti.

KAZLIÇEŞME MİTİNGİ CANLI İZLE (BAŞBAKAN ERDOĞAN KONUŞTU)
AK Parti Kazlıçeşme mitingi yerli ve yabancı haber kanalları tarafından canlı yayınlandı. Başbakan Erdoğan konuşmasına bitti.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN KONUŞMASININ SATIRBAŞLARI:

BÖYLE BİR DİKTATÖR VAR MI DÜNYADA?

"Diyorlar ki; 'Sayın başbakan çok sertsin' Bazıları da 'diktatör' diyor. Bu nasıl diktatör ki; sizin gibi o Gezi Parkı'nı işgal edenlerle, samimi çevrecileri kabul ediyor. Böyle bir diktatör var mı ya dünyada ? Tarihinde var mı ? Orada size gösteri yaptırtacak ha, Mümkün mü ? Biz bu milletin hizmetkarıyız hizmetkarı. Biz bu yola öyle çıktık. Biz bütün adımlarımızı sevgi üzerine bina ettik. Kendilerine yargı kararını bekleyeceğimizi söyledik. Ardından halk oylaması yapacağımızı söyledik. Bunun neticesine göre hareket edeceğimizi söyledik"

BU DÖNEN DOLAPLARA ALDANMAYIN

 "Bu dönen dolaplara aldanmayın. Bunların hepsini aşarız, yeter ki siz bu güzel tabloyu her zaman koruyun. Medyaya şiddet uygulayanları milletim görsün. Türkiye ekonomisine zarar vermek için açıklama yapanları, tavır belirleyenleri, kendi ülkesine kastedenleri milletim anlasın. Şunu açık açık söylüyorum; 18 gün boyunca sokak sokak terör estirenlere, benim başı örtülü kardeşlerime el uzatanlara, yanında bebeği olduğu halde hem anneye hem bebeğe şiddet uygulayan alçaklara, ahlaksızlara, Dolmabahçe Bezmi Alem Valide Sultan Camisi'ne ayakkabılarıyla giren, 3 gün orayı işgal edenlere, orada alkol kullanan saygısızlara, hukuk dairesi içinde gereken hesabı mutlaka soracağız"ANARŞİST OLSUNLAR DİYE TESLİM ETMEDİK

"Sanatçılara mahalle baskısı uygulayanları milletin bilmesini istiyorum. Lise talebelerine baskı uygulayanları milletim bilsin. Şimdi ben buradan bazı okulların müdürlerine, öğretmenlerine sesleniyorum. Araştırmalar devam ediyor. Ben bu tür okul müdürlerini okullarımızın başında görmeyi asla kabul edemem. Çünkü biz bu yavrularımızı size teslim ettik. Anarşist olsunlar diye teslim etmedik. Bunları iyi yetiştirin, iyi okutun, iyi eğitin diye gönderdik. Birilerinin mitinglerine bunları derslerden çıkararak gönderin diye değil" dedi.

SANATÇILARA MAHALLE BASKISI UYGULAYANLARI BİLİN

Başbakan Erdoğan, "Sanatçılara mahalle baskısı uygulayanları milletin bilmesini istiyorum. Lise talebelerine baskı uygulayanları milletim bilsin. Şimdi ben buradan bazı okulların müdürlerine, öğretmenlerine sesleniyorum. Araştırmalar devam ediyor. Ben bu tür okul müdürlerini okullarımızın başında görmeyi asla kabul edemem. Çünkü biz bu yavrularımızı size teslim ettik. Anarşist olsunlar diye teslim etmedik. Bunları iyi yetiştirin, iyi okutun, iyi eğitin diye gönderdik. Birilerinin mitinglerine bunları derslerden çıkararak gönderin diye değil"

BUNLARIN TAKSİM'DE İŞİ NE?

"Ben merak ediyorum. Dünyanın değişik yerlerinden acaba Taksim Meydanı'na gelip bu olayların içerisine karışan yabancıların burada ne işi var?"

"ÇAPULCU KİME DENİR"

Kendi ideolojilerini kendi yaşam tarzlarını Türkiye’nin geneli gibi yansıtanlar, Avrupalı muhattaplarını yerinde görsünler. Avrupa’nın da bunlara karşı dikkatli olmasını, dostlarımızın böyle bir dezenformasyon karşısında özellikle rica ediyorum.

AK Parti olarak 10,5 yıldır bu ülkede iktidarız. Millet bize bir emanet verdi. Şuraya özellikle dikkatlerinizi çekmek istiyorum. Şu anda yaşı 20-25 olan gençler. Samimi olanlar vardı, şu anda hepsi çekildiler. Kişi arkadaşının dinindendir, o samimi olan gençler. Hani ben dedim ya üç beş çapulcu. Rahatsız olanlar oldu. Yarası olanlar konuştu. TDK’nın çapulcu tanımını yaptım onlara. Çapulcu, kamu düzenini bozmaya gayret edenlere denir.

E işte bunlar kamu düzenini bozmak isteyenler değil mi? Bunları görmeyecek miyiz? Es mi geçeceğiz? Biz gençlerimizin bunları bilmesini istiyoruz.

İŞKENCEYE SIFIR TOLERANS DEDİK?

Cezaevlerinde kötü muamele vardı. Karakollarda kötü muameleler vardı. İşkenceye sıfır tolerans dedik. Hukuk sisteminde keyfiliğe yer yok dedik. Üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğüne geçişi biz sağladık.

İfade özgürlüğü sınırlandırılmıştı. Önünü açtık. Toplantı gösteri yapmak kısıtlanmıştı. Şimdi buradan tüm Türkiye’ye dünyaya sesleniyorum. Diyorum ki, siz miting yapmak istediniz de size müdahale mi edilmedi?

Bize ne dediler biliyor musunuz bizimle görüşmeye gelenler. Dediler ki biz istediğimiz yerde miting yapabilmeliyiz. Şimdi bunlara ne diyeceksin? Ama bakın ben sizin dediğinizle demedim. Kibarca davrandım. Dedim ki bu ülke yolgeçen hanı değil. İstediğin yerde istediğin gibi miting yapamazsın. Burası hukuk devletidir neresi gösterilirse orada gider yaparsın. Yürüyüşünü orada yaparsın.

ESNAF KAN AĞLIYOR

Şu anda Beyoğlu’nda Taksim’de 30 bin yatak kapasitesi var, hemen hemen hepsi boşaldı. Günah değil mi yahu? Yazık değil mi? Esnaf kan ağlıyor. 18 gündür cam çerçeve her şey kırıldı. Oradaki vatandaşımıza yazık değil mi? Şimdi bunların zararlarını kim karşılayacak soruyorum.  Aynı şey, Ankara. Bütün otobüs durakları yakıldı yıkıldı, canım canım seramikler kırıldı. Polis araçlarından 150’ye yakını yakıldı. 200’ü aşkın sivil vatandaşın aracı yakıldı yıkıldı.

AKM İŞGAL EDİLDİ

Atatürk Kültür Merkezi bir kamu kuruluşudur. İşgal edildi. Bu illegal ve legal zannedilen örgütler tarafından. Oraya paçavralar asıldı. Teröristlerin resimleri vardı orada. Ama bu arada Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı’na da hakaretler vardı. Bunları sorarsan bana gelenlere, biz de bunlardan çok üzüldük ama. Neyi ama? Onları buradan indirmeyecektik de ne yapacaktık? İçişleri Bakanıma şunu söyledim. 24 saat içinde bunlar temizlenecek.

EY ULUSALCILAR ÖCALAN İLE TÜRK BAYRAĞINI NASIL YAN YANA GETİRDİNİZ?

Bu ülkede biz bu teröristlere bunları bırakamayız. Cumhuriyet Anıtı’nda ne vardı gördünüz. Bölücü başı, yanında Atatürk’ün resmi, yanında Türk bayrağı… Şimdi buradan ulusalcılara sesleniyorum. Ey CHP ve yandaşları, terörist başıyla Atatürk ve Türk bayrağını nasıl bunu yaptınız? Niye gidip de bunları indiremediniz. Milletvekilleri bunlarla beraber yürüyor. Niye bunları temizlemediler?

"GİT YAYLALARDA ÇADIRINI KUR"

Dedim ki artık üçüncü hareketiniz Gezi Parkı’nı temizleyeceksiniz dedim. Dün de o operasyon yapıldı ve temizlendi. Bu benim başbakanlık görevim. Eğer bunu yapmıyorsam bu makamda durmamın bir anlamı yok. Fakat şunu söylemem lazım, bize kakıp dünyanın değişik yerlerinden bazı aklı evveller diyorlar ki “bunlar özgürlüktür” Özgürlük hukuka saygı çerçevesinde kazanılır. Bunlar milletin özgürlük alanına saldırdılar. Samimi duygularla orada olan o gençlerin de değil. Tüm İstanbullularındır.

ORASI SENİN MÜLKÜN DEĞİLDİR

Dolayısıyla biz burada çadırlarımızı kurduk. Kuramazsın kardeşim. Çık yaylalarda çadırını kur. Ben istediğim yerde çadır kurarım. Orası senin mülkün değil yahu. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey göremezsin. Bir tane olsunmuş. Mesaj verilecekmiş. Bunların derdi mesaj değil. Dert başka. Dert ne diyor bir tanesi sözüm ona sanatçı. Sanatçı terör estiren olmaz. Teröre yataklık yapanı ben sanatçı olarak tanımıyorum. Ne diyor? “Mesele Gezi Parkı mı yahu? Hala anlamadın mı” diyor. Şu hale bak.

ABUDİK GUBİDİK NUMARALAR YAPIYORSUN BİZE

CHP’nin milletvekili çıkıyor “Mesele gezi parkı değil. bu iktidarı devirmek” diyor. Tamam da eğer de bu iktidarı indirmek istiyorsan bunun yolu belli. Nedir? Seçimdir. 2015’te seçimler var. O seçimlerde gücünü koyarsın ortaya indirebiliyorsan indirirsin. Niye böyle değil de, abudik gubidik numaralar yapıyorsun bize.


HADDİNİ BİL YA HADDİNİ BİL

 "Türkiye sosyal medya üzerinden, üzerinde ameliyat yapılabilecek bir ülke değildir. Türkiye, Türkiye'yi tanımaktan aciz parlamentoların kararlarıyla mahkum edilebilecek bir ülke hiç değildir. Avrupa Birliği Parlamentosu bizimle ilgili bir karar almış. Haddini bil ya, haddini bil. sen Türkiye ile ilgili karar almaya yetkili misin ya? Daha ilk gün ne dedim, 'Sizin aldığınız kararı tanımıyoruz' dedim. Ve aldıkları kararı kendilerine iade ettim"

BUNLAR GÜDÜLEN İKTİDARLARA ALIŞMIŞLARDI

 "Tabi bunlar bugüne kadar güdülen iktidarlara alışmışlardır. Güdüyorlardı, istedikleri gibi hükümet kuruyorlardı bu ülkede. İstediklerini indiriyorlardı, istediklerini getiriyorlardı. İşte bazı medya kuruluşları aynı oyunun içindeler, aynı numarayı yapıyorlar ama hepsi turnusol kağıdı gibi ortaya çıktı. Faiz lobisi çok iyi ortaya çıktı"

"SOSYAL MEDYA BUNU DA GÖRÜN"

Biz sükut ederiz, sabrederiz. İtidalle hareket ederiz. Ama hesabını gün gelir sandıkta sorarız. 27 Mayıs müdahalesini merhum Menderes’i özellikle bu aziz millete karşı yaptılar. Bu aziz millet, o müdahalecilerden hesabını sandıkta sordu. 28 Şubat’ı merhum Erbakan’dan önce millete yaptılar. Bu millet sabretti sandıkta hesabını sordu.

Bunlar cumhuriyet mitinglerini, Danıştay saldırılarını, müdahale senaryolarını bize karşı Ak Parti’ye karşı hukuka karşı tertip ettiler. Bu millet sabretti 22 Temmuz’da 12 Haziran’da bunun hesabını sordu.

Ey aziz İstanbul sizlere soruyorum. Öyle bir haykıracaksınız ki sesiniz tüm Türkiye’den duyulacak. Ofislerinde bilgisayarlarının başında tir tir titreyecekler.

Yazılı ve görsel medya, sosyal medya bunu da saptırmazsınız inşallah. Ama bunların cibilliyeti belli… Saptıranlar yine saptırır. Dostta düşmanda şunu anlasın Türkiye sadece Taksim Meydanı’ndan ibaret değildir. Alsancak’tan Kuğulu Park’tan ibaret değildir. Türkiye Kasımpaşa’dır, Türkiye Fatih’tir, Türkiye Üsküdar’dır. 39 ilçemizin hepsini söylüyorum. Keçiören’dir Altındağ’dır, Türkiye Kayseri’dir, Sivas’tır, Erzurum’dur, Samsun’dur.

 GEZİ PARKI BOŞALTILDI MİLLETE TESLİM EDİLDİ

"Şu anda Gezi Parkı boşaltıldı, Taksim Meydanı boşaltıldı ve bu millete teslim edildi. Şu anda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Gezi Parkı'nın içini temizledi. Şimdi çiçeklendirmesini yapıyor, yeşillendirmesini yapıyor. Gerçek çevreciler şu anda iş başında. Atatürk Anıtı'nın ki Cumhuriyet Anıtı'dır adı aynı zamanda. Oranın da çevresindeki çiçeklendirmeler yapıldı" 

HADİ BAKALIM BBC BUNU DA GİZLE

Eğer Türkiye fotoğrafı görmek isteyen varsa, uluslararası medyaya rağmen görmek isteyen varsa fotoğraf burada. Uluslararası medya bunu da gizleyin olur mu? Hadi bakalım BBC bunu da gizle. CNN bunu da gizle. Reuters bunu da gizle. Günlerdir yalan haberler ürettiniz. Türkiye’yi dünyaya farklı gösterdiniz. Siz yalanlarınızla başbaşa kaldınız. Bu millet sizin dünyaya tanıttığınız millet değil. Bu millet samimi, bu millet gece tencere tava çalan bir millet değil.

TENCERE TAVACILAR ÇOCUKLARI DÜŞÜNDÜ MÜ?

Bugün üniversite giriş imtihanları var değil mi? Sabah saat 4’e 5’e kadar tencere tava çalanlar bu milletin çocuklarını düşündü mü? Ne adına bu işleri yaptılar?

BUNLAR ÇEVRECİ FİLAN DEĞİL

Çevrede gürültü görüntü kirliliğine karşı olmak da var. Yeşili korumak da var. Bunlar çevreci falan değil.

Bakın şimdi Yenikapı’dan geliyordum. Diktiğimiz ağaçların altında vatandaşımın piknik yapıldığını gördüm. Bunlar ne adına yapıldı? Çevrecilik adına. Türkiye’de neler olduğunu merak eden varsa Kazlıçeşme’ye baksın. Burada yüz binlerce insan yakıp yıkan değil. Kırıp döken değildir. Buradaki yüz binlerce insan eline çelik bilyelerle sapan taşlarını kalkıp da insanımın üzerine atan hainler değildir.

ASLA HUKUKU ZORLAMAYIZ ZORLAMADIK

Eline Molotof atıp polise fırlatan, kıran yakan yağmalayanlar burada değildir. Ve biz söyleyeceğimizi demokratik yollarla söyleriz. Hukukun bize tanıdığı yerlerde söyleriz. İstanbul’un miting alanı neredeyse orada söyleriz. Asla hukuku zorlamayız. Zorlamadık.

Bana günlerce biliyorsunuz heyetler geldi. Sanatçılar geldi. Taksim Platformu’ndanız dediler onlar geldi. Bunlarla görüşmeler yaptım. Başbakan olarak milletim adına görüşme yaptım. Ve kendileriyle konuştuk, görüştük. Nedir ne değildir bilmenizi istiyorum.

HALKIMIZ NE DİYORSA ONU YAPALIM

Dedim ki niye bu gençler burada duruyor, neden? Yani yeşili korumak için mi burada duruyor? Eğer bunun için duruyorsa şu anda yargı sürecinde. Niçin o zaman yargı sürecine uyacağını söyleyen bir iktidar var. Şu anda yargının kararını bekleyelim. Bu  bir. İki diyorum ki yargı kararı verdi, velev ki lehimizde verdi. O zaman da diyorum plebisit yapalım, halka gidelim. Halkımız ne diyorsa onu yapalım.

Ne deseler beğenirsiniz. Büyük bir çoğunluğu evet dedi. Fakat çok enterasan dışarıya çıktılar. Bir bayan ne dese beğenirsiniz. Önce saygı duydum, sonra kaybettim. Dedi ki içeride böyle bir teklif yapılmadı. Televizyonda bizzat ağzından dinledim. Sonra bir başka grubu kabul ettik. Onlara da aynı şeyi söyledim. Dedim ki yargı sürecindeyiz. Ben diyorum ki halka gidelim. Milli iradeye saygı duyalım.

SİZLERİ SELAMLIYORUM

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa sizi selamlıyorum. Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Çatalca, Büyükçekmece, Esenler, Esenyurt sizi selamlıyorum. Eyüp nerede? Fatih nerede? Gaziosmanpaşa nerde? Güngören, Kadıköy, Kağıthane nerede? Kartal Küçükçekmece nerede? Sizi muhabbetle selamlıyorum. Sarıyer nerede? Silivri nerede?

Bu coşkunuz bu muhabbetiniz bu samimiyetiniz için hepinize tek tek teşekkür ediyorum. İstanbul demek Türkiye demektir. İstanbul demek Ortadoğu demektir. İstanbul demek Balkanlar demektir. Kuzey Afrika demektir. Avrupa, Asya, Afrika demektir. İşte bu kadim Osmanlı başkentinden bu dünya şehrinden bu dünya başkentinden tüm yeryüzünü, yeryüzündeki tüm dostlarımızı gönülden selamlıyorum.

Herhalde alanda duymayan yok değil mi? Elleri göreyim bakayım duyuyor muyuz? Anlıyorum ki dünya bizi izliyor ve dünyada duyuyor. Dünyanın bir çok şehrinde bir çok dost ve kardeş şehrinde günlerdir oradaki kardeşlerimiz bizim için haykırıyor. Yalana dolana talana hayır diyenler bizimle beraber yürüyor. Günlerdir bizim için gösteriler yapıyorlar.

Şimdi soruyorum sizlere. Şu alana giremeyen kardeşlerim var. Dışarıda kaldılar. Büyük yekünler halinde geliyorlar aslında. Ama onlar bu alana maalesef giremeyecekler. Şimdi soruyorum, Malezya Kuala Lumpur burada mı? Pakistan burada mı? Makedonya Üsküp burada mı? Gostivar burada mı? Priştine burada mı?

KAZLIÇEŞME'DE BÜYÜK KALABALIK

AK Parti İstanbul Kazlıçeşme mitingi
için hazırlıklar tamamlandı. İstanbul Kazlıçeşme Meydanı'nda yapılan AK Parti'nin "Milli İradeye Saygı Mitingi" için  büyük bir katılım var.

MİTİNGE GELENLER İÇERİYE ALINMAYA BAŞLADI

AK Parti'nin Kazlıçeşme'de düzenleyeceği mitingde geniş güvenlik önlemi alındı. Mitinge gelen partililer içeri aranarak giriyor. AK Parti'nin 'Milli İradeye Saygı' mitinginin ikincisi Kazlıçeşme Meydanı'nda yapılıyor. Mitingin 17.30'da Başbakan'ın alana gelmesiyle başlayacağı öğrenildi. Miting öncesi alanda geniş güvenlik önlemi alındı. Alanın her tarafı bariyerlerle çevrildi. Polis meydana çıkan bütün yolları trafiğe kapattı. Meydanın belirli yerlerinde arama noktaları oluşturuldu. Katılımcılar buradan tek tek aranarak içeri alındı.

MİTİNG ALANINDA BOMBA ARAMASI

Ak Parti’nin bugün saat 18:00’da Kazlıçeşme Meydanı’nda yapacağı miting  alanında polis güvenlik tedbiri nedeniyle bomba araması yaptı. Bomba uzmanı ekipler, Başbakan Erdoğan’ın Kazlıçeşme Meydanı’ndaki konuşma yapacağı sahnede ve çevresinde özel eğitimli polis köpekleriyle bomba arama çalışması yaptı.  Bu arada diğer birimlere bağlı polisler miting alanını detektörlerle aradı. Bu çalışmalar sürerken, miting alanı polisin uyarılarıyla boşaltıldı. Bomba arama çalışmalarının tamamlanmasının ardından görevliler tekrar miting alanına gelerek hazırlıklara devam etti.

BÜYÜK OYUNU BOZMAYA HAYDİ TARİH YAZMAYA

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın organizasyonunu üstlendiği "Büyük Oyunu Bozmaya, Haydi, Tarih Yazmaya" sloganıyla düzenlenen miting için  sabah erken saatlerinden itibaren çok sayıda AK Parti bayrağı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan posteri, vinçler vasıtasıyla asıldı. Başbakan Erdoğan'ın vatandaşlara hitap edeceği platformun sağında ise büyük bir Atatürk posteri ve Türk Bayrağı yer aldı.

"You will never walk alone"

Ayrıca 81 ilin isimlerinin yazılı olduğu kırmızı-beyaz balonların bulunduğu miting alanında, "You will never walk alone", "milletin adamları" yazısı ile Adnan Menderes, Turgut Özal ve Başbakan Erdoğan'ın resimlerinin bulunduğu pankartlar dikkati çekti.

30'un üzerinde ambulans

İstanbul Sağlık Müdürlüğü'ne ait 30'un üzerinde ambulansın hazır bekletildiği Kazlıçeşme'nin farklı noktalarına led ekranlar yerleştirildi. Kızılay tarafından sağlık ekiplerinin görev yapacağı çadırlar kuruldu.

Başbakan Erdoğan'ın hitap edeceği platformun arka fonunda, "Büyük oyunu bozmaya, haydi tarih yazmaya", "Milli iradeye saygı mitingleri" yazılarının yer aldığı görüldü.

Miting alanın sol tarafında ise birçok televizyon kanalı ve haber ajanslarının canlı yayın araçları hazırlıklarını sürdürüyor. Canlı yayın ekipleri için platform kuruldu. Vatandaşların su ihtiyacının karşılanması için de alana çok sayıda su şişesi getirildi.

Kazlıçeşme miting alanına giriş için emniyet güçleri, 5 farklı noktada kontrol noktası oluşturdu. Meydana geliş güzergahlarında, alanda ve çevrede 6 bin polisin görev aldığı bildirildi. Güvenlik güçleri ve bomba uzmanlarınca alanda kontroller yapıldı.

AZİZ BABUŞÇU: YÜZBİNLERCE KİŞİ GELECEK

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz   Babuşcu, Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenecek mitingin yüzbinlerce İstanbullunun katılımıyla gerçekleşeceğini söyledi.

İstanbulluların, alana geldikleri andan itibaren miting havası yaşayacaklarını vurgulayan Babuşcu, mitinge katılanların demokrasi şöleni havasını teneffüs etmiş olarak güvenli ve konforlu şekilde evlerine dönebilmelerini sağlayacak hazırlıklar yaptıklarını anlattı.

Miting alanının İstanbullular tarafından iyi bilindiğini ifade eden Babuşcu, şunları kaydetti:

"Daha önce bu alanda çokça mitingler yaptık. Bir tecrübenin sahibiyiz. Kazlıçeşme miting alanı, herkes tarafından bilinen bir alan. Bu mitingle yüzde 30 daha da büyümüş bir alan. Çünkü alanın girişindeki belediyeye ait şantiye binaları ve araç parkurları tamamen kaldırıldı. Bu alan hıncahınç dolduğunda benim için maksat hasıl olmuştur. Merak eden oturur sayar. Miting alanı bir milyonun üzerinde kişi almaktadır. Bizim için asıl olan İstanbulluların demokratik reflekslerini ifade edebilecekleri zemini hazırlamaktır. Biz onla meşguluz. Çünkü bu miting, son 18 gündür yaşadıklarımızla bağlantılı düşündüğümüzde, milletin kendi iradesine duyulan saygısızlığı bertaraf etme adına düşüncelerini ifade edebileceği bir miting olacak" diye konuştu.

Babuşcu, tecrübelerinden hareketle mitingi organize ederken önce ulaşımı planladıklarını belirterek, şu bilgileri verdi:

"Anadolu yakasındaki bütün iskelelerden gemiler, motorlar ve vapurlar kalkacak ve Zeyport'a gelecek. İstanbullular oradan da ya yürüyerek ya da otobüslerle alana gelecek. Daha büyük gemiler, Zeyport'a yanaşamadığı için Eminönü ve Yenikapı iskelelerine yanaşacak. Metro, metrobüs, raylı sistem ve otobüsleri çok etkin kullanacağız. Kendi araçlarıyla da alana gelecekler için otoparklar oluşturduk. Toplu taşıma araçlarıyla gelecek olanlar da Topkapı, Cevizlibağ, Merter gibi belli istasyon ve duraklardan ring servislerle alana getirilecek. Bayrampaşa, Fatih ve Zeytinburnu gibi yakın ilçelerimizden insanlar alana, kortej eşliğinde yürüyerek ulaşmayı hedefliyor."

Babuşcu, miting alanının sabah saatlerinden itibaren İstanbullulara açık olduğunu sözlerine ekledi.

Miting alanındaki hazırlıklar

Kazlıçeşme Meydanı'na 60 metre boyunda, 14 metre eninde ve 13 metre yüksekliğinde sahne kuruldu.

Sahnenin sol tarafında protokol bölümü, sağ tarafında ise engelliler ve canlı yayın araçları için alan oluşturuldu.

Led ve ses sistemlerinin kurulması için 32 vincin bulunduğu alanda, 15 jenaratör, 18 lojistik, 2 polis ve 24 sağlık çadırı ve bir sahra hastanesi, 12 ambulans, erkekler ve kadınlar için mescit, 150 mobil tuvalet bulunuyor.

Alanda grafiti sanatçılarının çalışması için 60 metrekarelik siyah zeminin hazırlandı. Basın mensupları ise 80 metrekarelik podyumda görev yapacak.

Sahnenin sağ tarafına Atatürk posteri ile Türk bayrağı, sol tarafına da AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın posteri ile parti bayrağı asıldı.

Yaklaşık 150 bin parti bayrağının asılacağı miting alanında, ayrıca bariyerlerle ambulans yolu oluşturuldu.

Miting, Üsküdar, Kadıköy, Söğütlüçeşme, Yenikapı, Cevizlibağ gibi alanlarda kurulacak dev ekranlardan canlı yayınlanacak.

Miting kapsamında, 2 bin 500 partilinin ve teknik personelin görev yapacağı bildirildi.

AAHaber hakkında okuyucu görüşleri:

MİSAFİR: Nasıl olsa bu da geçer yahu... Çalışıldıktan sonra, korkmadıktan sonra bu da geçer... Ama halkın cahilli nasıl geçer onu bilmiyorum. Gözü korkuyorsa, bu cahillik yüzünden başımıza daha fazla şey gelmesinden korkuyor. Nasıl düzelecek insanımız? Ne olacak halimiz? Bu ülkede zaman yeneceğiz cehaleti? / 23 Mart 2014 19:05, Pazar


MİSAFİR: 2 ye bölen chpdir.allah sizinde chpninde belasını versin. / 24 Haziran 2013 10:33, Pazartesi


MİSAFİR: sayın başbakanım ALLAHIM YOLUNU acık etsin karanlık gücler var arkasında bunların satılmış bunlar sandıkta cevap veririz gömeriz bunları sandığa dik dur eğilme arkanda türkiye var sayın başbakanım / 17 Haziran 2013 17:48, Pazartesi


MİSAFİR: Sayın başbakan birlik ve beraberliğin pekişmesi daha da kuvvetlenmesi için var gücüyle çalışmalar yapıyor öte yandan bölücülük yapanları yakıp yıkanları milyarlarca lira zarar verenleri teröristleri destekleyip alkışlayanları üzülerek ve kınayarak günlerce seyrettik bazılarının sayesinde. / 17 Haziran 2013 15:22, Pazartesi


MİSAFİR: sayende bir halk ikiye bölündü. pkk nın 30 yıldır yapamadığını 20 günde başardın..tebrikler .. / 17 Haziran 2013 11:55, Pazartesi


Siz de görüşünüzü eklemek istiyorsanız tıklayın

Haberin Yorumları (43)

Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.

Misafir:19:05, 23 Mart 2014 Pazar

Nasıl olsa bu da geçer yahu... Çalışıldıktan sonra, korkmadıktan sonra bu da geçer... Ama halkın cahilli nasıl geçer onu bilmiyorum. Gözü korkuyorsa, bu cahillik yüzünden başımıza daha fazla şey gelmesinden korkuyor. Nasıl düzelecek insanımız? Ne olacak halimiz? Bu ülkede zaman yeneceğiz cehaleti?

Misafir:10:33, 24 Haziran 2013 Pazartesi

2 ye bölen chpdir.allah sizinde chpninde belasını versin.

Misafir:17:48, 17 Haziran 2013 Pazartesi

sayın başbakanım ALLAHIM YOLUNU acık etsin karanlık gücler var arkasında bunların satılmış bunlar sandıkta cevap veririz gömeriz bunları sandığa dik dur eğilme arkanda türkiye var sayın başbakanım

Misafir:15:22, 17 Haziran 2013 Pazartesi

Sayın başbakan birlik ve beraberliğin pekişmesi daha da kuvvetlenmesi için var gücüyle çalışmalar yapıyor öte yandan bölücülük yapanları yakıp yıkanları milyarlarca lira zarar verenleri teröristleri destekleyip alkışlayanları üzülerek ve kınayarak günlerce seyrettik bazılarının sayesinde.

Misafir:11:55, 17 Haziran 2013 Pazartesi

sayende bir halk ikiye bölündü. pkk nın 30 yıldır yapamadığını 20 günde başardın..tebrikler ..

Misafir:10:35, 17 Haziran 2013 Pazartesi

Misafir:09:04, 17 Haziran 2013 Pazartesi

Misafir:09:03, 17 Haziran 2013 Pazartesi

sen ooo yazıyı yazarken hiç düşündünmü ki millet meydana akın ederken düşünsün

Misafir:05:55, 17 Haziran 2013 Pazartesi

Meşru bir devleti 3-5 çapulcu yıkamaz. Şimdi bu çapulcuları kullanan şer güçlerin hesap zamanı. Rabbim bunların gizli oyunlarını aşikar ortaya çıkarsın ve bize de sabırlar versin.

Misafir:04:04, 17 Haziran 2013 Pazartesi

Ortalığı yakıp yıkan hainlere masum genç demekte hainliktir.Siz müsterih olun Sayın Başbakan ne gerekiyorsa yapıyor, oy oranlarını da ayrıca dert etmeyin...

Misafir:01:42, 17 Haziran 2013 Pazartesi

sonuna kadar yanınızdayız sayın başbakanım birileri bunu bilsin ve görsün

Misafir:00:33, 17 Haziran 2013 Pazartesi

sayın başbakan milletin kalabalığına bakma,ülkenin yüzde 80 ni perişan halde haberin varmı,köylüsü,esnafı,memuru eflasyonla eziliyor,köy,şehire kaçıyor,işsizlık diz boyu,bunları görün kalabalığı görmekle padişahlıkla alakasi yok,bu gidiş ülke kausa gider haberin olsun.

Misafir:00:06, 17 Haziran 2013 Pazartesi

kafadan sıkma! biz kendi cebimizden gittik ve gönüllü gittik. koyun kelimesini sana geri iade ediyorum oraya giden insanları siz anlayamazsınız.

Misafir:00:04, 17 Haziran 2013 Pazartesi

Misafir:00:04, 17 Haziran 2013 Pazartesi

kıskananlar çatlasın

Misafir:22:34, 16 Haziran 2013 Pazar

bız koyun olmaya razıyız yeterkı basımızda adam gıbı adam olsun recep tayyıp erdogan cıhan padısahı ısınıze gelırse

Misafir:21:36, 16 Haziran 2013 Pazar

he he heee zorbalar capulcularr

Misafir:21:33, 16 Haziran 2013 Pazar

ne o zorunuzamı gitti

Misafir:20:46, 16 Haziran 2013 Pazar

Faiz lobisinin yerli isbirlikcilerinin ve dis mihraklarin oyununu necip milletimiz birlik ve beraberlik mesaciyla oyunu bozdu !

Misafir:20:46, 16 Haziran 2013 Pazar

ADAMLAR MİLLETİN OTOBÜSÜNÜ,AMBULANSINI YAKTI.MİLLETİN GARİBAN SİMİTÇİLERİNİN ARABALARINI YAKTI,YETMEDİ MİLLETİN DÜKKANLARINI YIKTIBAK O OLUYOR.MİLLETİN VAPURUNU MİLLETİN OTOBÜSÜNÜ MİLLET KULLANIYOR O OLMUYOR.ZORUNUZA GİDİYORSA PARASINI VERİP KİRALARIZDA.SİZ YAKIP YIKMAYIN YETERKİ.

Misafir:20:44, 16 Haziran 2013 Pazar

Sen laf larını dıkat edermısın sen ya chp yada mhp lisi sızın kılesr ne yaptı hic bir sey asıl sıze yazıklar olsun

Misafir:20:44, 16 Haziran 2013 Pazar

ali koç halkı provake etmiştir

Misafir:20:42, 16 Haziran 2013 Pazar

Misafir:20:34, 16 Haziran 2013 Pazar

Birlik ve beraberliğe serbest seçimli demokrasiye ve bu ülkenin asılı olan milletin egemenliğine sahip çıkmak için yapılacak mitinglerle karanlık demokrasi dışı odaklara demokrasiye dönün demokrasi içinde yaşayın mesajı verilmesi çok yerinde olmuştur.

Misafir:20:26, 16 Haziran 2013 Pazar

gezi parkına gidenlerin niyeti darbe olması sordum açık açık söylediler 3-5 kişiden aynen bu yorumu duydum yani yuh artık vatan hainleri taksim platformunun niyetide bu

Misafir:20:00, 16 Haziran 2013 Pazar

SAYIN - BASBAKANIM - TÜRKIYE SENINLE GURUR DUYUYOR; SADE TÜRKIYE DEGIL YARI DÜNYA;:-??? geri kalan dünyadfa catliyor:: anlamadaklari su - artik maymunun gözü acildi . .-??

Misafir:19:08, 16 Haziran 2013 Pazar

SİZİN GİBİLER MİLLETİN DÜKKANLARINI EKMEK TEKNELERİNİ DEVLETİN YETİMİN MALINI YAĞMALIYO ADAM OTOBÜSLERİ YİNE MİLLET İÇİN KULLANDIRIYO ZORUNA MI GİTTİ

Misafir:19:05, 16 Haziran 2013 Pazar

çoğu insan gidemedi ama bütün Pendik Başbakanı destekliyor arkandayız

Misafir:19:01, 16 Haziran 2013 Pazar

SİZİN GİBİLER MİLLETİN DÜKKANLARINI EKMEK TEKNELERİNİ DEVLETİN YETİMİN MALINI YAĞMALIYO ADAM OTOBÜSLERİ YİNE MİLLET İÇİN KULLANDIRIYO ZORUNA MI GİTTİ

Misafir:18:52, 16 Haziran 2013 Pazar

taksimde eylem yaptınız koça sabancıya ve tüsayata kazandırdın . şimdi mitinge mi takıldın .

Misafir:18:37, 16 Haziran 2013 Pazar

MHP de bu kadar adam topladı ama halk kendi imkanlarıyla geldi İZMİR'E ADANA'YA VE BURSA'YA ve akp buralara ulaşımı engellemeye çalıştı yazıklar olsun sizi gibi insanlara.

Misafir:18:36, 16 Haziran 2013 Pazar

satılmış chp ve alman hayranları meydan görün

Misafir:18:35, 16 Haziran 2013 Pazar

adamsın beeee adamm her zaman yanındayızzz başbakanım

Misafir:18:34, 16 Haziran 2013 Pazar

ölümüne arkandayız

Misafir:17:22, 16 Haziran 2013 Pazar

yanındayız başbakanım

Misafir:16:58, 16 Haziran 2013 Pazar

Vay be adam devletin parasından, otobüsünden, vapurundan kaçak şekilde miting düzenliyor, koyunlar da peşine takılmış, iki dakika düşünmeden napıyorum diye soramıyor. Yazıklar olsun..

Misafir:16:46, 16 Haziran 2013 Pazar

şimdi orada olmak vardı:(

Misafir:16:37, 16 Haziran 2013 Pazar

Milli İradeye saygılıyım ve Başbakanımızı gönülden destekliyorum.Adam gibi adam TAYYİP RECEP ERDOĞAN

Misafir:16:08, 16 Haziran 2013 Pazar

tayyib sen bizim herşeyimizsin konu kapanmıstır.

Misafir:16:02, 16 Haziran 2013 Pazar

Türkiye cumhuriyetini yok edemeyeceksiniz!!

Misafir:15:52, 16 Haziran 2013 Pazar

milletine karşı, devletin tüm olanaklarını kullanarak miting düzenleyen bir akp..

Misafir:15:44, 16 Haziran 2013 Pazar

başkanımızın,kendi irade ve halka baskısının kesinstisiz takipçisiyiz..

Misafir:13:58, 16 Haziran 2013 Pazar

Tebrik ederim bir vatandaş olarak serbest seçimli demokraside millet iradesinin kesintisiz olarak daima gerçekleşmesinin takipçisi ve bekçisiyiz.

« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
SON DAKİKA HABERLERi