SON DAKİKA
03.11.2013 10:28  

Fenerbahçe'de başkanlık seçimi için oy verme işlemi başladı

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Aziz Yıldırım ve Mehmet Ai Aydınlar'ın başkanlık için yarıştığı kongrede oy verme işlemi başladı.

Fenerbahçe'de başkanlık seçimi için oy verme işlemi başladı
Fenerbahçe Kulübü Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda, başkan ve yönetim kurulunun seçimi için oy verme işlemi başladı.

Ülker Sports Arena'da gerçekleştirilen genel kurulun ikinci gününde, başkan ve yönetim kurullarının seçimi oy verme işlemi yapılıyor.

Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar'ın başkanlık yarışına tutuştuğu seçimde üyeler saat 17.00'ye kadar 23 sandıkta oy kullanacak.

Başkan adaylığını açıklayan ve dün bir de konuşma yapan Yamen Uzun, yönetim kurulu aday listesini ve başkanlık oy pusulasını kongre divan başkanlığına sunmadığı için seçimde yer almıyor.

Oy verme işlemi, Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük'ün anonsunun ardından başlarken, üyeler bir anda adeta sandıklara hücum etti. Sandıkların önünde uzun kuyruklar oluştu.

ADAY LİSTELERİ BELLİ OLDU

Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağanüstü genel kurulunda başkan adaylarının yönetim kurulu aday listeleri belli oldu.

Aziz Yıldırım'ın yönetim listesinde bir önceki dönemden 6 değişik isim bulunuyor. Talat Yılmaz, Semih Özsoy, Hüseyin Ersan Topbaş, Yasemin Merçil ve Ahmet Ketenci ile daha önce görevlerinden ayrılan Alaeddin (Ali) Yıldırım'ın yerine, Mahmut Uslu, Ahmet Özokur, Erhan Türkoğlu, Mehmet Selim Kosif, Metin Doğan ve Selim Sapan yer aldı.

Yıldırım'ın yönetim kurulu aday listesi şöyle:

Başkan: Aziz Yıldırım

Asil Üyeler: Abdullah Kiğılı, Mithat Yenigün, Mahmut Nedim Uslu, Nihat Özbağı, Ahmet Özokur, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Ender Alkaya, Ahmet Tahir Perek, Ömer Temelli, İsfendiyar Zülfikari, Deniz Tolga Aytöre, Mehmet Şekip Mosturoğlu, Turhan Şahin, Erhan Türkoğlu

Yedek Üyeler: Ünal Uzun, Hakan Dinçay, Mehmet Selim Kosif, Mustafa Serdar Erkan, Yalçın Haker, Metin Doğan, Selim Sapan

Mehmet Ali Aydınlar'ın listesi

Başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar'ın yönetim kurulu aday listesi şu isimlerden oluştu:

Başkan: Mehmet Ali Aydınlar

Asil Üyeler: Hamdi Akın, Nezih Barut, Dursun Ekşioğlu, Şaban Erdikler, Necdet Ersoy, Faik İçmeli, Engin Keçeli, Selim Koray, Metin Şen, Recep Tanrıverdi, Cem Topçuoğlu, Mehmet Torun, Nuri Tuna, Tankut Turnaoğlu

Yedek Üyeler: Mehmet Okay, Nejat Taşdemir, Erkan Güral, Esra Kazancıbaşı Öztekin, Selim Ergüder, Hasan Tanyeli, Ekrem Eray Arda

Bu arada, başkan adaylarından Yamen Uzun ise yönetim kurulu aday listesini kongre divan başkanlığına sunmadı.

ABDULLAH KİĞILI:1.5 YIL SONRA ÇEKİLECEĞİZ


 Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, hatırını kıramayacağı kişiler araya girdiği için Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu listesinde yeniden yer aldığını söyledi.

Ülker Sports Arena'da gerçekleştirilen sarı-lacivertli kulübün seçimli olağanüstü genel kurulunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kiğılı, daha önce yönetimde olmayacağını açıklamasına karşın Yıldırım'ın listesinde olmasıyla ilgili bir soru üzerine, "Fenerbahçe için insan her şeyi göze alıyor. Dolayısıyla yapacak bir şey kalmadı. Hatırını kıramayacağım insanlar araya girdiler. Yaşım ilerliyor ama demek ki daha 'enerjin bitmedi' diyorlar. 1,5 sene daha dayanacağız, inşallah ondan sonra istirahate çekileceğiz" diye konuştu.

Demokratik bir ortamda güzel bir seçim olduğunu kaydeden Kiğılı, şöyle devam etti:

"Oy atmaya hak kazanmış 10 binin üzerinde üye var. Tahmin ediyorum ciddi bir oy atan olacak. Muhalefet ne kadar güçlü olursa, başkan adayları ne kadar fazla olursa rekabetin sonunda Fenerbahçe kazanacak. Onun için çok mutluyum. İnşallah bundan sonra daha güçlü muhalefetle, daha güçlü başkan adaylarıyla her zaman bu yarış çok daha iyi yerlere gelir ve Fenerbahçemiz kazanır. Akşam da kim kazanırsa kazansın Fenerbahçe kazanacak. Kaybeden de kazananın emrine girecek. Bu kadar basit."

Kiğılı, bir gazetecinin "Mehmet Ali Aydınlar 'Fenerium abartıldığı kadar kar yapmıyor' dedi. Siz bu konuda ne söyleceksiniz" şeklindeki sorusunu, "Elde rakamlar var. Açıklanan rakamlar bırak Türkiye'yi, Avrupa'da birçok kulüple başa baş dişe diş mücadele edebilecek bir Fenerium cirosu. Bir değerlendirme şirketine değer ölçüsü yapıldı, şirket '300 milyon lira değerinde' diye yanıtladı.

Gazetecinin, "Aydınlar, bugün 300 milyon diyor ama yarın 30 milyon olabilir' dedi" şeklindeki sözleri üzerine de Kiğılı, "Bu yatırımların, bu ürünün karşısında Türkiye'nin 55 ilinde mağazası olan Fenerium'un birden bire geri basması nasıl olacak? Herhalde kapatacaksın. Feneriumları kapatırsan geri basar. Her an yatırım yapıyoruz. Her an Türkiye'nin her köşesinde her Fenerbahçeli'nin hizmetini sunuyoruz. Ticarette böyle bir şey var mı? Ticaretten anlamayanların söylediği sözler bunlar" diye konuştu.

Mahmut Uslu

Yeniden Aziz Yıldırım'ın listesinde yer alan eski yöneticilerden Mahmut Uslu ise ihtiyaç olduğu için yönetim kurulu listesinde yer aldığını belirterek, "İhtiyaç olduğunu söylediler. Gece yarısı halloldu. Fikir vardı ama niyetim yoktu. Ancak ihtiyaç olduğu için girdim. İnşallah hayırlı olur, seçimden sonra konuşmak lazım" şeklinde konuştu.

 Metin Şen: "Çekişmeli bir kongre bekliyorum"

Başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar'ın yönetim kurulu listesinde yer alan eski başkanlardan Ali Şen'in oğlu Metin Şen, katılımın yüksek olacağı bir kongre beklediğini kaydederek, her iki başkan adayına başarılar diledi.

Her iki adayın da ciddi projeleri olduğunu vurgulayan Metin Şen, "Aziz Yıldırım'ın 15 yıllık bir tecrübesi var. Mehmet Ali Aydınlar'ın listesi içinde olduğum için söylemiyorum ama bugüne kadar gördüğüm en iyi listelerden bir tanesi. Zor bir kongre olacak. Çekişmeli bir kongre bekliyorum. İnşallah kazanan Fenerbahçe olur" ifadelerini kullandı.

Metin Şen, başkan olarak kongreye giren her adayın bir avantajı olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

"Olağan kongreye kadar bir süreç yaşıyacağız. Kongre üyeleri ona göre oy verecek. Biz geçmişi değil geleceği oyluyoruz. Bu oylama 3 Temmuz oylaması değildir. Biz genel kurul üyeleri olarak 3 Temmuz'u sayın başkan cezaevindeyken oylamıştık. Kendisine büyük de destek vermiştik. Ancak bu kongre gelecek için önemli bir kongre."

(AA)Haber hakkında okuyucu görüşleri:

MİSAFİR: aziz yıldırım gitmeli / 04 Kasım 2013 10:57, Pazartesi


MİSAFİR: size katılmıyorum 10 yıldır Aziz Yıldırım bulunuyor ve kan değişimi gerekiyor.Aydınlar'ı savunmuyorum başka rakip çıksa onu da savunmam ancak Yıldrım gitmeli / 03 Kasım 2013 17:30, Pazar


MİSAFİR: Fenerbahçe'yi aziz yıldırım işgalinden kurtarmak için mehmet ali aydınlar diyoruz!! / 03 Kasım 2013 14:17, Pazar


MİSAFİR: SAYIN AZİZ YILDIRIM DOĞRU EYİLMİŞ AMA YIKILMAMIŞ SİZİ MÜCADELENİZDEN DOLAYI KUTLUYORUM ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN BEN ŞİMDİDEN SİZİ KUTLUYORUM HAYIRLI OLSUN .MEHMET ALİ İZGİ BODRUM. / 03 Kasım 2013 10:50, Pazar


Siz de görüşünüzü eklemek istiyorsanız tıklayın

Haberin Konuları: başkan, fenerbahçe, aziz yıldırım, mehmet ali aydınlar, oy, haberler, son dakika

Haberin Yorumları (4)

Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.

Misafir:10:57, 04 Kasım 2013 Pazartesi

aziz yıldırım gitmeli

Misafir:17:30, 03 Kasım 2013 Pazar

size katılmıyorum 10 yıldır Aziz Yıldırım bulunuyor ve kan değişimi gerekiyor.Aydınlar'ı savunmuyorum başka rakip çıksa onu da savunmam ancak Yıldrım gitmeli

Misafir:14:17, 03 Kasım 2013 Pazar

Fenerbahçe'yi aziz yıldırım işgalinden kurtarmak için mehmet ali aydınlar diyoruz!!

Misafir:10:50, 03 Kasım 2013 Pazar

SAYIN AZİZ YILDIRIM DOĞRU EYİLMİŞ AMA YIKILMAMIŞ SİZİ MÜCADELENİZDEN DOLAYI KUTLUYORUM ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN BEN ŞİMDİDEN SİZİ KUTLUYORUM HAYIRLI OLSUN .MEHMET ALİ İZGİ BODRUM.

« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
SON DAKİKA HABERLERi
Şuan bu sayfadasınız: Fenerbahçe'de başkanlık seçimi için oy verme işlemi başladı - fenerbahçe'de başkanlık seçimi için oy verme işlemi başladı