SON DAKİKA
KYK, öğrenci, kredi, kredi başvuru, başvuru, yurt. öğretim kredisi, öğrenci kredisi Diriliş Ertuğrul 28.bölüm,TRT 1,Engin Altan Düzyatan,Diriliş Ertuğrul fragman KYK, KYK burs başvuruları, KYK kredi başvuruları,KYK burs ve kredi başvuruları 2016,burs başvurusu başladı mı Sibel Can,Karahan Çantay,Hakan Ural,Bebek KYK,Kredi Yurtlar Kurumu,kredi ve burs başvuru,2015 KYK meteoroloji, akdeniz, karadeniz, kocaeli, giresun, rize, trabzon Çilek kokusu, star tv, 17. bölüm fragman İnadına Aşk, İnadına Aşk 15. bölüm izle, Fox TV, İnadına Aşk 15.bölüm fragmanı Fox Tv,İnadına Aşk, İnadına Aşk 15. bölüm izle, İnadına Aşk 15.bölüm fragmanı, İnadına Aşk 15. bölüm ikinci fragmanı Maral: En Güzel Hikayem,Maral: En Güzel Hikayem 14. bölüm,14. bölüm fragmanı, Tv8 Digiturk abonelik iptali,Digiturk dilekçe örneği,Digiturk müşteri hizmetleri süper loto, Süper Loto sonuçları, milli piyango, çekiliş, MPİ cuma mesajları, cuma smsleri, anlamlı cuma mesajları, kısa cuma mesajları, resimli cuma mesajları Milli Piyango,süper loto çekilişi,Süper Loto sonuçları,Süper Loto 8 Ekim,Süper Loto ikramiye cuma mesajları,cuma smsleri,Anlamlı cuma mesajları,resimli cuma mesajları,kısa cuma mesajları,Cuma duası Digiturk, TMSF, Digiturk'ün sahibi kim?,Digiturk kimin, Digiturk TMSF'de mi? Kurtlar Vadisi Pusu, Kurtlar Vadisi Pusu 266. bölümü izle, Kurtlar Vadisi son bölümü izle, Kurtlar Vadisi Pusu'da neler oldu TRT 1,Engin Altan Düzyatan,Diriliş Ertuğrul 28.bölüm,Diriliş Ertuğrul fragman,Diriliş Ertuğrul 29.bölüm Kredi Yurtlar Kurumu,KYK,Kredi ve Burs başvuru,2015 KYK,Kredi ve burs başvuru tarihleri eba,eba kurs,eba e kurs,e kurs başvuru öğrenci , e-kurs.eba.gov.tr, EBA kurs başvuru ve kayıt işlemleri Seçim anketleri, 1 Kasım 2015 seçimi, partilerin son oy oranı, Gezici, Konda Uludağ Üniversitesi,1 Kasım,seçim,tatil 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı,Cumhuriyet Bayramı şiirleri, Cumhuriyet Bayramı yazıları, Cumhuriyet Bayramı sözleri, Atatürk Şiirleri Sözleri Vecizeleri 30 Ekimtatil mi?, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tatil, 28 Ekim ve 30 Ekim tatil mi Saatler ne zaman geri alınacak?, yaz saati uygulaması, saat tokat,deprem,erbaa,son depremler,kandilli tokat deprem,amasya deprem, deprem, son dakika, Erbaa, son depremler bülent keneş, Today's Zaman, tutuklama, savcı

İstanbul'da deprem oldu

08.01.2013 16:19  

Ege Denizi'nde meydana gelen deprem İstanbul'un yanı sıra çevre illerde de hissedildi.İşte depremle ilgili tüm gelişmeler:

İstanbul'da deprem oldu
DEPREMLE İLGİLİ TÜM GELİŞMELER BUGÜN TV'DE

Depremin merkezinin ilk önce Saros Körfezi olduğu ve şiddetinin de 5,8 olduğu bildirilmişti. Sonrasında yapılan açıklamalarda depremin şiddetinin 6,2 olduğu öğrenildi. Depremin Ege Deniz'in 10 km derinliklerinde meydana geldiği açıklandı. AFAD merkez üssü Ege Denizi olan depremin büyüklüğü 6,2 olarak açıkladı.

İŞTE DEPREM ANI - VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Merkez üssü Ege Denizi olan Saros Körfezi’nde meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki deprem Bursa’da paniğe sebep oldu.

Saat 16.20 sıralarında meydana gelen depremin ardından Bursa Emniyet Müdürlüğü, polis telsizinden "İlimizde deprem meydana geldi, ekiplerimiz duyarlı olsun" anonsu yapıldı. Bazı vatandaşlar deprem sebebiyle paniğe kapılarak dışarıya fırladı, telefonlarıyla yakınlarını arayarak bilgi edinmeye çalıştı.

KANDİLLİ 6.2 OLARAK AÇIKLADI

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Ege Denizi'nde Bozcaada açıklarında 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi. Sarsıntı İstanbul'un da aralarında bulunduğu bazı illerde hissedildi.

ARTÇI SARSINTILAR DA OLABİLİR PANİĞE KAPILMAYIN

Ulusal Deprem İzleme Kurulu Üyesi ve Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Jeofizik Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Levent Gülen, Ege Denizi'nde, Bozcaada açıklarında meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntıların olabileceği uyarısında bulundu.

Prof. Dr. Levent Gülen, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) yaptığı açıklamada, Bozcaada açıklarında 6.2 büyüklüğündeki depremin aktif fay üzerinde meydana geldiğini söyledi. Depremin geniş bir alanda hissedildiğini kaydeden Gülen, "Balıkesir, Bursa, Çanakkale, İstanbul, Tekirdağ'da hissedildi. Bundan önceki depremlerden bildiğimiz üzere artçı sarsıntıları olacaktır. Halkımızın paniğe kapılmaması gerekiyor. Ege Denizi'nde zaman zaman bu büyüklükte depremler oluyor. Gayet doğal. Zaten bilinen deprem zonu üzerinde Ege Bölgesi." dedi.

Gülen, depremin başka bir depremi tetikleyip tetiklemeyeceği ile ilgili soruya ise şu cevabı verdi: "6.2 çok büyük bir deprem değil. Başka bir depremi tetikleyip tetiklemeyeceğini söylemek zor. Tetiklemeyi daha büyük depremlerde bahsediyoruz."

ÇANAKKALE VALİSİ'NDEN CAN KAYBI AÇIKLAMASI

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Ege Denizi'nde Bozcaada açıklarında meydana gelen 6.2 büyüklüğünde depremde, şu ana kadar herhangi bir yaralanma ya da can kaybının olmadığını söyledi.

Ege Denizi Saros Körfezi açıklarında, 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çanakkale, İstanbul ve İzmir’den büyük oranda hissedilen depremde ilk belirlemeleer göre hasar meydana gelmezken, büyük panik yaşandı. Saat 16.16’daki deprem Çanakkale’den İzmir’e kadar kıyı kesimindeki kentlerde güçlü olarak hissedildi. Çanakkale’de Vatandaşlar sarsıntının ardından ev ve işyerlerini terkederek sokaklara ve açık alanlara döküldü. Polis ve sağlık ektipleri, telsiz anonsları ile tüm birimlerle irtibata geçip, herhangi bir olumsuzluk olup olmadığını tespite çalıştı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rastanesi Deprem Araştırmaları Enstitüsü verilerine göre Ege Denizi’nde Çanakkale’nin 80-100 kilometre açıklarında, Bazcaada’ya 18 kilometre uzaklıkta saat 16.09’da meydana gelen sarsıntının yerin 11 kilometre altında, 6.2 şiddetinde olduğu bildirildi. Yabancı kaynaklak ise depremin şiddetini 5.7 olarak açıkladı. Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, “Saros körfezi odaklı bir orta şidetli daprem oldu. Bize intikal eden hasar, can, mal kaybı bize bildirilmedi. Oldukça şiddetli hissettikö dedi. Deprem İzmir’de de hissedildi. Hafif hissedilen ancak uzun süren depremde ilk anlardaki panik yerini sakinliğe bıraktı. Bu arada telefon ve internet haberleşmesinde yoğunluk nedeniyle sıkıntı yaşandı.

DEPREM TRAKYA'DA HİSSEDİLDİ

Ege Denizi'nde meydana gelen 6,2 şiddetindeki deprem, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da hissedildi. Paniğe neden olan depremde, ilk belirlemelere göre yaralanma veya maddi hasar meydana gelmedi.

Ege Denizi'nde meydana genel richter ölçeğine göre 6,2 şiddetindeki deprem, Trakya genelinde hissedildi. Kısa süreli panik yaşayan vatandaşlar, bulundukları binalardan dışarıya çıktı. Deprem, maddi hasar ve yaralanmaya neden olmadı.

Deprem en çok, Saros Körfezi'ndeki Enez İlçesi'nde etkili oldu. Enez Kaymakamı Fatih Baysal, depremi hissettiklerini belirterek, "Kısa süreli panik yaşandı. Şu ana kadar herhangi bir yaralanma veya hasar bilgisi bize ulaşmadı. Köylerimle de irtibat halindeyizö dedi.

DEPREM KOCAELİ'DE DE HİSSEDİLDİ

Deprom Kocaeli'de daha çok binaların üst katlarında hissedildi. Yütksek binalarda oturanlar sallantı ile birlikte dışarı kaçarken, binaların alt katlarında olanlar ise depremi hissetmediklerini, üst katlarda oturanlardan öğrendiklerini söylediler. 17 ağustos Marmara Depremi'ni yaşayan Kocaelililerin bir kısmı ise, depremin merkez üssünün Saroz Körfezi olmasının belirlenmesiyle rahatlayarak yeniden evlerine girdi.

ESKİŞEHİR,KÜTAHYA VE BİLECİK'TE DE HİSSEDİLDİ

Deprem Eskişehir, Kütahya ve Bilecik'te de hissedildi.

Eskişehir'de deprem sırasında ev ve işyerlerinde bulunan bazı vatandaşlar binaları terk ederek sokağa çıktı. Bilecik ile Kütahya'da da vatandaşlar depremi hissetti. Bu 3 kentte depremin etkisiyle binaların yıkılmadığı, can ve mal kaybının olmadığı belirtildi."ARTÇILARIN DEVAMI GELECEK"

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Sismoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Tolga Bekler, ''Biz de depremi şu anda izliyoruz. Kandilli'nin verilerine de bakıyoruz. Şu anda artçılar sürüyor. Uzunca bir süre de devam edecektir'' dedi.

Bekler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1953 yılında Yenice'de büyük bir deprem meydana geldiğini, bu depremden sonra bölgede deprem beklentilerinin sürdüğünü bildirdi. Son depremin bunlardan birisi olmadığını, ancak riskin sürdüğünü belirten Bekler, şunları kaydetti:

''Denizde olması daha avantajlı hasar yapmaması açısından. Aynı büyüklükte bir deprem karada olsaydı, Ezine ilçemizde orta şiddette bir hasara yol açardı. Biz de depremi şu anda izliyoruz. Kandilli'nin verilerine de bakıyoruz. Şu anda artçılar sürüyor. Uzunca bir süre de devam edecektir. Vatandaşların rahat olmasını istiyoruz. Bu deprem denizden geldi, evde hasara yol açacak bir deprem değil. Artçıların da en büyüğü de en fazla 4,5 ve 5,0 şiddetinde olabilir. Bu deprem tektonik yapılardaki kayaçlarda biriken enerjinin açığa çıkmasıyla oluştu. Bölgede bir birikmenin oluştuğunu söyleyebiliriz. Bu depremin olması normal, olmaması anormal bir durumdur.'' AA


Haber hakkında okuyucu görüşleri:

SALO: bütün türkiye sallaklandı. / 08 Ocak 2013 21:49, Salı


HÜSAMETTİN ŞENER: birkaç gün önce çanakkale ve izmir yeni asır gazetelerini boşuna ziyaret etmedim. aylar öncesindende buradaki 8.0 magnitüdlük gücü tesbit ettim. ayvalık taki arkadaşlara bildirdim tehlikeli depremlerinin baba burnu açıklarında olacağını. üstün teknolojimle depremler böyle öncesinden bilinir tam isabet derecesinde. www.depremerkenuyari.com / 08 Ocak 2013 21:25, Salı


SAMET: depreme bi çözümm:fay hattında oluşan ve sıkışan gaz sıkışmasını önlemek için fay hattının üzerine büyük sondaj çalışması yapılsa fay hattına kadar incek şekilde yapılması gerekir.havnın dışarı çıkcak şekilde yapılması gerekir.bence fay hattı harekete geçemiyecektir.deprem riskini azaltırr. :) / 08 Ocak 2013 19:49, Salı


SAMET SEÇKİN: depreme bi çözümm:fay hattında oluşan ve sıkışan gaz sıkışmasını önlemek için fay hattının üzerine büyük sondaj çalışması yapılsa fay hattına kadar incek şekilde yapılması gerekir.havnın dışarı çıkcak şekilde yapılması gerekir.bence fay hattı harekete geçemiyecektir.deprem riskini azaltırr. :) / 08 Ocak 2013 19:48, Salı


SAMET: deprem bolgesinde fay hattının üzerine sondaj çalışması yapılsa sıkışan gaz sondaş deliğinden çıkar ve bu nedenle deprem riski azalır :) / 08 Ocak 2013 19:36, Salı


Siz de görüşünüzü eklemek istiyorsanız tıklayın

Haberin Yorumları (10)

Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.

Salo:21:49, 08 Ocak 2013 Salı

bütün türkiye sallaklandı.

Hüsamettin ŞENER:21:25, 08 Ocak 2013 Salı

birkaç gün önce çanakkale ve izmir yeni asır gazetelerini boşuna ziyaret etmedim. aylar öncesindende buradaki 8.0 magnitüdlük gücü tesbit ettim. ayvalık taki arkadaşlara bildirdim tehlikeli depremlerinin baba burnu açıklarında olacağını. üstün teknolojimle depremler böyle öncesinden bilinir tam isabet derecesinde. www.depremerkenuyari.com

samet:19:49, 08 Ocak 2013 Salı

depreme bi çözümm:fay hattında oluşan ve sıkışan gaz sıkışmasını önlemek için fay hattının üzerine büyük sondaj çalışması yapılsa fay hattına kadar incek şekilde yapılması gerekir.havnın dışarı çıkcak şekilde yapılması gerekir.bence fay hattı harekete geçemiyecektir.deprem riskini azaltırr. :)

samet seçkin:19:48, 08 Ocak 2013 Salı

depreme bi çözümm:fay hattında oluşan ve sıkışan gaz sıkışmasını önlemek için fay hattının üzerine büyük sondaj çalışması yapılsa fay hattına kadar incek şekilde yapılması gerekir.havnın dışarı çıkcak şekilde yapılması gerekir.bence fay hattı harekete geçemiyecektir.deprem riskini azaltırr. :)

samet:19:36, 08 Ocak 2013 Salı

deprem bolgesinde fay hattının üzerine sondaj çalışması yapılsa sıkışan gaz sondaş deliğinden çıkar ve bu nedenle deprem riski azalır :)

depremler:19:30, 08 Ocak 2013 Salı

araştırmalarda dünyada depremlerin sıklığı ve sayısı 1999 dan sonra artma göstermiştir ahir zaman alametlerinden birisinin gerçekleşme zamanının geldiğini haber veriyor gibi doğrusunu allah bilir.

Aslan:17:09, 08 Ocak 2013 Salı

bursa da sallandı ama 6.2 ye falan benzemiyordu 99 depremine yakındı sanki, niye düşük çıkartıyorlar bu sonucu anlamak mümkün değil. önce 5.8 az sonra 6.2 açıklaması inandırıcı değil daha büyüktü.!!!

Aslan:16:47, 08 Ocak 2013 Salı

bursa da sallandı ama 6.2 ye falan benzemiyordu 99 depremine yakındı sanki, niye düşük çıkartıyorlar bu sonucu anlamak mümkün değil. önce 5.8 az sonra 6.2 açıklaması inandırıcı değil daha büyüktü.!!!

misafir28:16:37, 08 Ocak 2013 Salı

izmirde hissettik

Egemen:16:36, 08 Ocak 2013 Salı

tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. geniş çaplı hissedilen deprem. umarım can kaybı ve yaralanma yoktur. yunanistan'a da geçmiş olsun. deprem hep var. o kendini acılarla hatırlatmadan hazır olunmalı. kadir bey daha geçen yıl istanbul depreme hazır değil demişti. allah korusun.

« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
SON DAKİKA HABERLERi