SON DAKİKA

MEB'ten yeni SBS açıklaması

03.09.2013 15:55  

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, gelecek yıldan itibaren uygulanacak yeni ortaöğretime geçiş sistemini yarın düzenlenecek basın toplantısıyla açıklayacak.

MEB'ten yeni SBS açıklaması
Bakanlık, temel eğitimden ortaöğretime geçişte 2008 yılından itibaren uygulamaya başladığı Seviye Belirleme Sınavı'nı (SBS) bu sene son kez düzenlemişti. SBS yerine getirilecek yeni sisteme ilişkin uzun bir dönemdir yoğun bir şekilde çalışma yürüten Bakanlık, çalışmaları tamamlayarak yeni modeli belirledi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, temel eğitimden ortaöğretime geçişte uygulanacak yeni sistemi, tüm detaylarıyla yarın düzenlenecek basın toplantısında anlatacak.

Bakan Avcı, konuya ilişkin daha önce yaptığı açıklamalarda, artık tek bir sınavın olmayacağını, kapısında ciddi yığılmalar olabilecek okullar için ayrı bir sınav yapılabileceğini ifade etmişti. Avcı, okullarda yapılan yazılı sınavların bazılarını Bakanlık denetiminde yapmayı planladıklarını kaydetmişti.

(AA)Haber hakkında okuyucu görüşleri:

MİSAFİR: yya bizimlen oyun mu oynuyorsunuz yeter bi karar verin ya offffffffffffffffffffffff / 13 Ekim 2013 11:41, Pazar


MİSAFİR: Kazanıpta gittiğmz okulLarın yanına ltfen yurtlar pansiyoNLar yapılsın:-( barınMa sorunumz war / 04 Eylül 2013 19:45, Çarşamba


MİSAFİR: Bakanlara göre hayat toz pembe zaten kazandığmız okul anadolu ama kalaCak,barınaCak yer yok.okul yapmasnı anadolu damgasnı vurmasnı bilen bakanlar brazda sistem dğştirme yerine yurt-pansiyn konusuna ilgİ duysunlar Lütfen...! / 04 Eylül 2013 19:40, Çarşamba


MİSAFİR: eğitim sistemi ile oynamayın anlaşıldı siz bu işi beceremiyorsunuz her aldığınız kararda binlerce çocuk mağdur oluyor / 04 Eylül 2013 10:12, Çarşamba


Siz de görüşünüzü eklemek istiyorsanız tıklayın

Haberin Yorumları (4)

Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.

Misafir:11:41, 13 Ekim 2013 Pazar

yya bizimlen oyun mu oynuyorsunuz yeter bi karar verin ya offffffffffffffffffffffff

Misafir:19:45, 04 Eylül 2013 Çarşamba

Kazanıpta gittiğmz okulLarın yanına ltfen yurtlar pansiyoNLar yapılsın:-( barınMa sorunumz war

Misafir:19:40, 04 Eylül 2013 Çarşamba

Bakanlara göre hayat toz pembe zaten kazandığmız okul anadolu ama kalaCak,barınaCak yer yok.okul yapmasnı anadolu damgasnı vurmasnı bilen bakanlar brazda sistem dğştirme yerine yurt-pansiyn konusuna ilgİ duysunlar Lütfen...!

Misafir:10:12, 04 Eylül 2013 Çarşamba

eğitim sistemi ile oynamayın anlaşıldı siz bu işi beceremiyorsunuz her aldığınız kararda binlerce çocuk mağdur oluyor

« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
SON DAKİKA HABERLERi