SON DAKİKA
11.09.2013 11:38  

Milli Takım puan durumu ve kalan maçları (Romanya-Türkiye)

Romanya Türkiye maçı Milli Takım'ın 2-0'lık zaferi ile sonuçlandı. Romanya Türkiye maçı müthiş bir atmosferde oynandı. Romanya Türkiye maçı bugun.com.tr'den canlı anlatımla verildi.

Milli Takım puan durumu ve kalan maçları (Romanya-Türkiye)
Romanya Türkiye maçının skoru Türkiye'ye ilaç gibi geldi. Romanya Türkiye maçını 2-0 kazanan Milli Takım, Fatih Terim ile kendini buldu.

Cuma günü Andorra’yı İstanbul’da 5’leyen Ay-Yıldızlı takım dün de gruptaki ölüm-kalım maçında deplasmanda Romanya’yı yerle bir etti.Brezilya 2014 yolunda play-off oynama umudunu son iki maça taşıdı.

2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu’ndaki en kritik maçında Türkiye, deplasmanda Romanya’yı 2-0 mağlup etti. Ay-Yıldızlılar bu sonuçla play-off’a gitme şansını kuvvetlendirdi.

6. DAKİKA: Savunmada kaleci Volkan ile Caner arasındaki anlaşmazlıkta araya girerek topa sahip olan Pintilii’nin şutunu, Volkan son anda kornere gönderdi.

10. DAKİKA: Hızlı gelişen atakta Umut’un pasında Burak, ceza sahasında karşı karşıya pozisyonda yaptığı zayıf vuruşta, kaleci Tatarusanu’yu geçemedi.

14. DAKİKA: Soldan gelişen Romanya atağında Volkan’ın uzaklaştırmak istediği top sol çaprazda Tanase’nin önünde kaldı. Onun aşırtma vuruşunu Caner çizgi üzerinde kafayla çıkardı.

22. DAKİKA: Caner’in soldan ortasında, ceza sahasında Burak, iki savunma oyuncusu arasından yaptığı şık kafa vuruşuyla meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu: 0-1.

53. DAKİKA: Gökhan Töre, rakip yarı alanda iki rakibinden sıyrılıp ceza alanına giren Umut'a ara pasını attı ama Umut karşı karşıya durumda topu kaleciye nişanladı.

69. DAKİKA: Gelişen Romanya atağında ceza alanı içi sağ çaprazında topla buluşan Popa'nın sert şutu sol direkten döndü ve ardından savunmamız topu kornere gönderdi.

90+2. DAKİKA: Gelişen kontra atağımızda Arda’nın pasında ceza alanında topla buluşan Mevlüt, ceza alanında düzgün açıyı bulduktan sonra sağ çaprazdan plase vuruşunda topu ağlara gönderdi: 2-0.

Bu golle maç sona erdi.

Milliler yalnız kalmadı

Türk ta­raf­tar­lar, bü­yük önem ta­şı­yan kar­şı­laş­ma­da Mil­li Ta­kı­mı yal­nız bı­rak­ma­dı. Maç­ta Türk ta­raf­tar­lar için 2 bin 700 bi­le­tin ay­rıl­dı­ğı be­lir­ti­lir­ken, ço­ğun­lu­ğu­nu Ro­manya’da ya­şa­yan va­tan­daş­lar ol­mak üze­re yak­la­şık 2 bin ki­şi ken­di­le­ri­ne ay­rı­lan tri­bün­de yer ala­rak Ay-Yıl­dız­lı­la­ra des­tek ver­di. Kar­şı­laş­ma­ya bü­yük il­gi gös­te­ren Ru­men ta­raf­tar­lar ise 55 bin ki­şi ka­pa­si­te­li Ulu­sal Are­na’nın bü­yük bö­lü­mü­nü dol­dur­du.

HİÇBiR ŞEY BiTMEDi

Milliler, galibiyete rağmen grupta ipleri eline alamadı. Kalan 2 maçta 6 puan şart. Ancak Macarların puan yitirmesi ve Rumenlere de averajda geçilmememiz gerekiyor.

Ro­man­ya ga­li­bi­ye­ti­nin ar­dın­dan grup ikin­ci­li­ği için in­ce he­sap­lar ön pla­na çık­tı. Tür­ki­ye, 8’in­ci maç­lar so­nun­da 13 pu­an ve ave­raj­la Ro­man­ya’nın üze­ri­ne çı­ka­rak 3. sıraya yer­leş­ti. Grup­tan çı­ka­rak Dün­ya Ku­pa­sı’na li­der git­me şan­sı­nı ma­te­ma­tik­sel ola­rak yi­ti­ren Tür­ki­ye’nin 10 maç so­nun­da 2’nci sı­ra­yı al­ma­sı ge­re­ki­yor.

Kuyt ve Sne­ij­der göreve!

Mil­li­le­r, 11 Ekim’de Es­ton­ya dep­las­ma­nı­na çı­ka­cak, 15 Ekim’de de Hol­lan­da ile içe­ri­de kar­şılaşa- cak. İki maçta 6 pu­an al­mak zo­run­da olan ekibimize bu so­nuç­lar da yet­me­ye­bi­lir. Bizden 1 pu­an faz­la­sı olan Ma­ca­ris­tan’ın An­dor­ra ya da Hol­lan­da’dan bi­rine pu­an kay­bet­me­si şart. Bu nok­ta­da Kuyt ve Sne­ij­der’in for­ma giy­di­ği Hol­lan­da’ya güveniyoruz. An­cak ay­nı pu­an­da ol­du­ğu­muz Ro­man­ya’nın, ka­lan maç­la­rda ave­rajda gerimizde kalması da gerekiyor.

Burak tarihe geçti

Ro­man­ya’yı da boş geç­me­yen Bu­rak Yıl­maz at­tı­ğı gol­le önem­li bir un­va­nın da sa­hi­bi ol­du. Tec­rü­be­li gol­cü A Mil­li Ta­kım for­ma­sıy­la üst üs­te 4 res­mi maç­ta gol at­ma ba­şa­rı­sı gös­te­ren ilk fut­bol­cu ol­du. Bu­rak üst üs­te An­dor­ra (D), Ma­ca­ris­tan, An­dor­ra ve Ro­man­ya maç­la­rın­da ağ­la­rı sars­tı­. Öte yan­dan A Mil­li Ta­kımımız da 2010 yı­lın­dan bu ya­na ilk kez üst üs­te iki maç ka­zanma başarısı gösterdi.


TERİM ZORU SEVER ( CÜNEYT TANMAN )

Potansiyelimiz gruptaki konumumuz mu yoksa son 2 maçtaki performans mı? Yakışan, hiç kuşkusuz Andorra ve Romanya maçlarındaki görüntü. Fatih Terim’in takıma geliş şekli konusunda eleştiriler varken bu mücadeleyi vermek kolay değil. Negatif baskıyı motivasyona dönüştürebiliyor.

Her oyuncu övgüyü haketti ama en büyük başarı Terim’in. İlk 15 dakika Romanya beklenen görüntüyle başladı. Seyircisi ile baskı kurdu, tehlikeli pozis- yonlar yakaladı. Ta ki gole kadar... Hiç beklemiyorlardı, elleri ayaklarına dolaştı. Kalitemiz ortaya çıktı. Oyunun kontrolü bize geçti. Belki net pozisyonları o kadar fazla bulmadık ama kalemize yaklaşamadılar.

İkinci yarıda Piturca oyuncu değişiklikleriyle takımı ateşlemek istedi. Kale- mizde baskı kurmaya çalıştılar ama buna izin vermedik. Maçın genelinde kale direğimizden dönen iki pozisyon var, şanslıyız. Özelliklede 65’ten sonra görüntümüz biraz bozuldu. Terim tek forvete dönüp orta sahayı beşleyerek bu sorunu çözdü. Doğru müdahale. Etkisini gösterdi. Andorra maçı hem yeni gelen Terim hem de güvenini kaybeden oyuncular için ilaç olmuştu.

Terim, istediği format ve ideal 11 için net mesaj almıştı. Nuri’nin yerine Selçuk orta sahaya ilaç gibi geldi. Sağda iki Gökhan defansif ve ofansif olarak çok uyumlular. Tek korkum sol bekte Caner’di. Ama mükemmel oynadı. Golde katkısı büyük. Arda vazgeçilmez lider. O kadar iyi organize olduk ki, kor- kulan defansif hatalar olmadı. Herkes görevini yaptı. Şansımızı sürdürmek için önemli bir galibiyet. Daha da önemlisi, milli takım heyecan verici bir şekilde geri geldi...

PUAN DURUMU VE GELECEK KARŞILAŞMALARIN TARİHLERİ:90' Dakika : Hakem Svein Oddvar Moen maçı bitiren düdüğü çalıyor. Brezilya 2014 Dünya Kupası elemeleri 8. maçında A Milli Takımımız deplasmanda karşılaşmayı 2-0 kazanıyor ve puanını 13'e yükseltiyor.
 
90' Dakika : GOOOOOLLLLL!!!!! GOOOOOLLLLL!!!!! GOOOOOLLLLL!!!!! Türkiye Mevlüt ile 2. golü buldu. Mevlüt Erdinç ceza sahası önünden köşeye yerden sert vurdu ve top ağlarla buluştu.
 
90' Dakika : Romanya'da Maxim sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasnı yaptı, Hoban yükseldi kafayı vurdu ama top kaleci Volkan'da kaldı.
 
90' Dakika : 4. Hakem Ken Henry Johnsen maçın sonuna 5 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
 
89' Dakika : Türkiye'de Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 9 numarayla Umut, Giren oyuncu 13 numarayla Ersan Adem
 
87' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Caner sol kanattan topla ilerlemek istedi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
 
85' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Gökhan Gönül sağ kanattan ceza sahası içine girdi, yerden pasını verdi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
 
83' Dakika : Türkiye'de Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 11 numarayla Gökhan Töre, Giren oyuncu 19 numarayla Mevlut Erdinç
 
82' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Arda ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
80' Dakika : A Milli Takımımız bu dakikaya kadar % 56 topla oynama oranına sahip, Romanya ise % 44.
 
79' Dakika : Romanya atağında Stancu ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top auta çıktı.
 
77' Dakika : Romanya'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 10 numarayla Tanase Giren oyuncu 22 numarayla Bucur
 
76' Dakika : Romanya'da Bucur oyuna girmek için hazırlanıyor.
 
75' Dakika : Romanya'da Maxim sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama kaleci Volkan topu uzaklaştırdı.
 
74' Dakika : Romanya atağında Rat sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
72' Dakika : Türkiye'de Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 17 numarayla Burak Yılmaz, Giren oyuncu 18 numarayla Olcay Şahan
 
71' Dakika : A Milli Takımımızda Olcay oyuna girmek için hazırlanıyor.
 
69' Dakika : Türkiye'de Arda rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
 
68' Dakika : Romanya gole çok yaklaştı. Popa sağ çaprazda ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top direkten döndü.
 
66' Dakika : Romanya'da Maxim sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
65' Dakika : Türkiye'de Volkan Demirel aut atışını geç kullandığı için Sarı Kart gördü.
 
63' Dakika : A Milli Takımımızn atağında Arda sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, Gökhan Gönül kafayla indirdi ama savunma Burak Yılmaz'dan önce topu uzaklaştırdı.
 
61' Dakika : A Milli Takımımızda Selçuk İnan sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
59' Dakika : Romanya'da Maxim sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
57' Dakika : Romanya atağında Maxim ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama savunmaya çarpan top kornere çıktı.
 
55' Dakika : Romanya gole çok yaklaştı. Rat sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, Stancu yükseldi kafayı vurdu top ağlara gitti ama hakem ofsayt kararı vererek golü iptal etti.
 
53' Dakika : A Milli Takımımız gole çok yaklaştı. Gökhan Töre ceza sahası içine arapasını verdi, Umut topla buluştu kaleci ile karşı karşıya şutunu vurdu ama kaleci Tataruşanu son anda topu çıkardı.
 
51' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Arda sol kanattan topla ilerlemek istedi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
 
50' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Gökhan Töre sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
48' Dakika : Romanya atağında Popa sağ kanattan topla ilerlemek istedi ama savunma araya girerek topu kazandı.
 
46' Dakika : Çıkan oyuncu 11 numarayla Torje, Giren oyuncu 7 numarayla Popa
 
46' Dakika : Romanya ikinci yarıya 2 oyuncu değişikliği yaparak başladı; Çıkan oyuncu 9 numarayla Marica, Giren oyuncu 20 numarayla Maxim
 
46' Dakika : Romanya hakem Svein Oddvar Moen'in düdüğüyle ikinci yarıya başlıyor.
 
45' Dakika : Hakem Svein Oddvar Moen ilk yarıyı bitiren düdüğü çalıyor. İlk yarı 1-0 Türkiye'nin üstünlüğüyle sona eriyor.
 
45' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Burak topla ilerlemek istedi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
 
44' Dakika : 4. Hakem Ken Henry Johnsen ilk yarının sonuna 3 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
 
41' Dakika : A Milli Takımımız'da Burak Yılmaz ceza sahası önünden serbest vuruş kullandı,sol kanata pas vermek istedi ama savunma araya girerek topu kornere gönderdi.
 
40' Dakika : Romanya'da Razvan Dinca Rat rakibi Burak Yılmaz'a yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
 
39' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Selçuk İnan ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top az farkla üstten auta çıktı.
 
38' Dakika : Romanya'da Marica ofsayt pozisyonunda kaldı.
 
37' Dakika : A Milli Takımımızda Selçuk İnan'ın tedavisi tamamlandı ve yeniden oyuna girdi.
 
35' Dakika : A Milli Takımımızda Selçuk İnan bu dakikalarda sakatlandı ve tedavisi için saha dışına alındı.
 
34' Dakika : A Milli Takımımız bu dakikaya kadar % 61 topla oynama oranına sahip, Romanya ise % 39.
 
33' Dakika : Romanya atağında Torje sağ çaprazdan kaleye sert vurdu ama top Caner'e çarparak kornere çıktı.
 
31' Dakika : Romanya atağında Pintili sol kanattan topla ceza sahası içine girmek istedi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
 
29' Dakika : Romanya atağında Marica ceza sahası içinde topun gelişine vurmak istedi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
 
28' Dakika : Romanya atağında Stancu sol kanattan ceza sahası içine girmek istedi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
 
26' Dakika : Romanya atağında Marica sağ kanattan ceza sahası içne yerden ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
24' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Caner sol kanattan topla ilerlemek istedi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
 
23' Dakika : GOOOOOLLLLL!!!!! GOOOOOLLLLL!!!!! GOOOOOLLLLL!!!!! Türkiye Burak Yılmaz'ın attığı gol ile 1-0 öne geçiyor. Caner sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, Burak Yılmaz yükseldi kafayı vurdu ve top ağlarla buluştu.
 
21' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Gökhan Töre sağ kanattan topla ilerlemek istedi ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
19' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Caner sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma araya girerek topu kornere gönderdi.
 
17' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Gökhan Gönül sağ kanattan ceza sahası içine yerden oynadı ama kaleci Tataruşanu son anda çıkarak Umut'tan önce topu aldı.
 
15' Dakika : Romanya gole çok yaklaştı. Volkan topu yumrukla uzaklaştırdı, top kısa düştü Tanase bekletmeden aşırtma vuruş yaptı ve Caner çizgi üzerinden topu çıkararak mutlak bir golü önledi.
 
13' Dakika : Romanya atağında Marica sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama kaleci Volkan topu uzaklaştırdı.
 
12' Dakika : A Milli takımımızın atağında Caner sol çaprazdan kaleye sert vurdu ama top kaleci Tataruşanu'da kaldı.
 
10' Dakika : A Milli takımımızın atağında Gökhan Gönül sağ kanattan topla ilerlemek istedi.ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
 
9' Dakika : A Milli takımımız Burak Yılmaz ile gole çok yaklaştı. Burak Yılmaz ceza sahası içinde kaleci ile karşı karşıya kaldı, plase şutunu yaptı ama kaleci Tataruşanu ayaklarıyla topu çıkardı.
 
8' Dakika : Romanya'da Torje sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
7' Dakika : Romanya atağında Torje sağ korner çizgisi yanında Caner'in hatasında topu kaptı şutunu vurdu ama top kaleci Volkan'dan kornere çıktı.
 
5' Dakika : Romanya atağında Stancu sol kanattan ceza sahası içine orta yapmak istedi ama savunma araya girerek topu kornere gönderdi.
 
3' Dakika : Türkiye'de Semih Kaya rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
 
2' Dakika : Romanya'da Torje sol çaprazdan serbest vuruş kullandı, direkt kaleye sert vurdu ama top savunmaya çarparak kornere çıktı.
 
1' Dakika : Karşılaşma Türkiye'den Burak Yılmaz'ın vuruşuyla başlıyor.
 
0' Dakika : Fatih Terim ile Victor Piturca teknik direktörlük kariyerlerinde daha önce 2007 yılında karşılaşmış ve Romanya sahasında 2-0 galip gelmişti.
 
0' Dakika : A Milli takımımız, Euro 2000 elemelerinden beri uygulanan 5 gün arayla iki maç sisteminde oldukça zorlandı. A Milli takım bu sistemde 35 serinin sadece 7 tanesinde iki maçını kazandı.
 
0' Dakika : 2014 Dünya Kupası elemelerinde Romanya'nın tüm maçlarında 90 dakika sahada kalan tek oyuncusu Vlad Chiriches oldu. Ciprian Marica ise 3 golle Romanya'nın en golcü oyuncusu oldu.
 
0' Dakika : A Milli Futbol takımımız 2014 Dünya kupası elemelerinde 7 maçta 12 gol kaydetti. A Milli takımın en golcü oyuncusu 4 golle Umut Bulut oldu. Burak Yılmaz 3 gol, Selçuk İnan 2 gol attı.
 
0' Dakika : A Milli Futbol takımının tarihinde en çok maç yaptığı rakibi Romanya olurken 24 maçta 4 kez A Milli takım, 13 kez Romanya kazandı, 7 maç berabere bitti. A Milli takım 22 gol attı 47 gol yedi.
 
0' Dakika : A Milli takım 2010 Dünya Kupası, 2012 Avrupa Şampiyonası ve 2014 Dünya Kupası elemelerinde deplasmandaki 14 maçta 3 galibiyet alırken bu galibiyetleri son sıradaki takımlara karşı aldı.
 
0' Dakika : Karşılaşmayı Norveç Futbol Federasyonundan Svein Oddvar Moen yönetecek. Yardımcılıklarını ise Kim Haglund ve Frank Andas yapacak. 4. hakem ise Ken Henry Johnsen.
 
0' Dakika : Romanya ise karşılaşmaya; Ciprian Tataruşanu, Alexandru Matel, Razvan Rat, Vlad Chiricheş (K), Mihai Doru Pintilii, Ciprian Marica, Cristian Tanase, Gabriel Torje, Dorin Goian, Ovidiu Hoban, Bogdan Stancu.11 'i ile başlayacak.
 
0' Dakika : A Milli Takımımız karşılaşmaya Kalede; Volkan Savunmada; Caner, Semih, Ömer Toprak, Gökhan Gönül, orta sahada; Gökhan Töre,Nuri Şahin, Mehmet Topal, Arda Turan Forvette ise Burak Yılmaz ve Umut 11'i ile sahaya çıkıyor.
 
0' Dakika : A Milli Takımımız D Grubunda 10 puanla 4. sırada, Romanya ise 13 puanla 2. sırada bulunuyor.
 
0' Dakika : A Milli Takımımız Brezilya'da düzenlenecek FIFA 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu'ndaki 8. maçında National Arena stadında Romanya ile karşı karşıya geliyor.
Haberin Konuları: türkiye, romanya, milli takım, milli maç, haberler, son dakika

Haberin Yorumları (0)

Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.
Bu habere şuana kadar yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
SON DAKİKA HABERLERi
Şuan bu sayfadasınız: Milli Takım puan durumu ve kalan maçları (Romanya-Türkiye) - milli takım puan durumu ve kalan maçları (romanya-türkiye)