SON DAKİKA
haberL haberR

Z.E'yi tekme tokat döven babası çıktı

18.03.2012 15:14  

9 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi Z.E'yi okul çıkışında döven kişinin kimliği tespit edildi.

Z.E'yi tekme tokat döven babası çıktı
Güvenlik kameralarınca görüntülenen 9 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi Z.E'yi okul çıkışında döven kişinin babası olduğu ortaya çıktı.

"GEÇ KALDI DİYE DÖVDÜM"

TRABZON’un Araklı İlçesi’nde güvenlik kameraları tarafından çocuğunu döverken görüntülenen İsmail E. gözaltına alındı. İsmail E. ilk ifadesinde, kızının geç kaldığı için dövdüğünü söyledi. İfade vermek üzere Adliye’ye getirilen küçük kız ise, olayı anlatırken gözyaşlarına boğuldu.

Köprüden geçen ilköğretim okulu öğrencisi küçük kızın bir erkek tarafından tekme- tokat dövülmesi yapımı devam eden hidroelektrik santrali güvenlik kameraları ile görüntülendi. Öğrenciyi birkaç kez yere de atan kişi, daha sonra yürüyerek uzaklaştı.


Görüntülerin ortaya çıkması üzerine Savcılık soruşturma açtı, Jandarma ekipleri de köye giderek olayı araştırdı. Yapılan incelemede görüntülerdeki kişinin 34 yaşındaki İsmail E., dövdüğü çocuğun kızı olduğu belirlendi. İsmail E. , Jandarma tarafından dün gece gözaltına alındı. İsmail E.'nin ilk ifadesinde, "Geç kaldığı için sinirlendim ve dövdüm" dediği belirtildi.

VALİ: "GEREKİRSE KORUMA ALTINA ALIRIZ"

Trabzon Valisi Recep Kızılcık, çocuğa dayak olayının 2 ay önce ilçenin bir köyünde meydana geldiğini anlatırken "Araklı’nın bir köyünde 9 yaşındaki bir kız çocuğumuz çok yakını tarafından çok feci bir dövülme tabirinin de ötesinde hırpalanmış. Bu olay geçen cuma günü bir kaset marifetiyle Araklı Kaymakamlığı’mıza gönderildi. Hemen ;savcılığa suç duyurusunda bulunularak gerekli işlemler başlatıldı. Zanlı veya zanlıların yakalanması için gerekli tahkikat başlatıldı. Ertesi gün zanlı yakalandı. 9 yaşındaki kız çocuğumuzu dövenin dışarıdan değil ailenin içinden birisi olduğu tespit edildi. Darp edilenin hem bir kız çocuğu olması, hem çocuk olması,hem de bir insanın bu şekilde dövülmesi nedeniyle olayı şiddetle kınıyoruz" dedi.

Kızılcık, küçük kızla ilgili gerekli önlemleri alacaklarını belirterek, "Devlet olarak gerekirse çocuğun koruma altına alınması için de gerekli işlemleri başlattık. Bu olayın isterse ailede en yakını, birinci derecede yakını olsun kabul edilebilir hiç bir tarafı yok. Maalesef kimin dövdüğünü söylemeye dilim varmıyor. Çok feci bir olay" diye konuştu.

BABA SAVCILIKTA

İsmail E., jandarmadaki işlemlerinin tamamlanması ardından bu sabah erken saatlerde Araklı Adliyesi’ne getirildi. İsmail E.'nin savcılık sorgusunun ardından Nöbetçi Mahkeme’ye sevkedilmesi bekleniyor.

Babaannesi Huri E. ile ifade vermek üzere Adliye’ye gelen ilköğretim 3’üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki kız ise, gözyaşı içerisinde olay gününü anlatırken, "O gün okuldan geç çıktım. Babam beni bekliyordu. Geç kaldığım için ;beni biraz hırpaladı. Yanımda arkadaşlarım vardı. Okulumuz evimize uzak olduğu için geç kalmıştım" dedi. Zehra, büyüyünce doktor olmayı hayal ettiğini de söyledi.

Haberin Yorumları (10)

Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.

melek:14:58, 19 Mart 2012 Pazartesi

o babanın kağıt yazıp sırtına asıp pazar yerinde dolaştıracaksın ben eşeğim diye bu ne biçim babalık tekme tokat allah belanı versin babayım diye dövmekle baba olunmuyor öyle bence cezaların en büyüğü verilsinki ibret olsun bence çocuk ondan alınıp devlete teslim edilsin kamera önünde bunu yapan evde kimbilir neler yapar güvenilmezki

Ertuğrul:07:30, 19 Mart 2012 Pazartesi

endişelenecek bir durum yok. gerekirse kefenini vali alır ki.

Ahmet gökce:20:54, 18 Mart 2012 Pazar

"gerekirse koruma altına alırız" diyen vali,en az dayakcı baba kadar sucludur.bu olay karsısında "gerekirse" kelimesi vijdansızlıgın örnegidir.baba olacak o alcagın,"pisman oldum,elim kolum kırılsın" gibi sözlerine,emniyet kurumu aldanırsa ve o kız cocugu,o canavar babaya geri verilirse,cocugun basına geleceklerden emniyet ve vali sorumlu olur.

hüseyin yücel:20:26, 18 Mart 2012 Pazar

ki bu vicdanı ölmüş kişi babası ise cezası daha ağır olmalı. baba değil canavar...... videoyu izlerken vicdanı sızlıyormu acaba.

BABA MÜSVEDDESİ:19:32, 18 Mart 2012 Pazar

olduğu ortaya çıktı...

Terbiyeli anlayış:18:41, 18 Mart 2012 Pazar

kendisi terbiye olamamış,çocuğunu terbiye etmeye kalkışmış...senin terbiye anlayışın batsın.

misafir:17:51, 18 Mart 2012 Pazar

moro senin anan baban varmidur.sen anasızlığın babasızlığın ne olduğunu bilirmisin.koruma altındaki çocuklarıda televizyonda görüyoruz.ilkönce o babayı eğiteceksin.hakimlerimiz şimdilerde çok güzel cezalar veriyorlar.kamuda süpürgecilik,çaycılık gibi. ne demek çocuğu anasız babasız bırakmak.

sadık:17:37, 18 Mart 2012 Pazar

çocuklardan önce anne babalar eğitilmeli.çocuğu dövmek eğitimmiş gibi yıllar yılı gösterildi.hemen korumaya almak sanki çözümüş gibi.sen kimi koruyorsun kızı babasından.kural koyacaksın.kanun değil.çocuğa karşı suç işleme cezası.baba döver,öğretmen döver.anne döver.büyür bayan olur,karakolda polis döver.

e.k.almanya:17:23, 18 Mart 2012 Pazar

daha ne gerekiyorki koruma altina alinmasi icin ,ha ölünce mezarimi korunacak,yok,yok bizden olmaz,basimiza iyiside gecse kötüsüde,ne basimizdakilerin düsüncesi,ne bizimkiler degismiyor.o adama temiz bi sopa cekmeli sonrada nasil tatlimi diye sormali,her ögün dövmeli,baba deyil,cani.yaziklar olsun.

efsane moro:15:57, 18 Mart 2012 Pazar

ne gerekmesı derhal koruma altına alın sonra ay ne oldu demeyın böyle magandaları da daga magara gönderın ayılar ıle ıyı dost olur

« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
SON DAKİKA HABERLERi