SON DAKİKA
haberL haberR

Gülay GÖKTÜRK

24 Aralık 2012 Pazartesi

ODTÜ geleneği

Onlar ODTÜ geleneğinin esiri. Okullarının geçmişinin baskısı altında, o geleneğe layık olmaya çalışıyorlar...
Asıl suçlu bizleriz; o geleneği onların başına biz musallat ettik. Aradan geçen 45 yılda başka hiçbir kimlik edinemeyip hâlâ 68'li kimliğiyle idare etmeye çalışan bir grup başta olmak üzere, bunca yıldır o geleneği pohpohlaya pohpohlaya göklere çıkaran herkes...

Unutmayalım ki, çocukluklarını 68 masalları dinleyerek geçiren bir kuşak okuyor bugün ODTÜ'de. Ehh, 68 gençliğini yıllardır bu kadar kahramanlaştırır, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının İstanbul Üniversitesi işgalini efsanelere dönüştürüp anlatır, ODTÜ işgali üzerine bir külliyat oluşturur, bu da yetmezmiş gibi her Allah'ın günü bugünkü gençlerin ne kadar "apolitik" ve "sümsük" olduklarını başlarına kakar durursak, olacağı budur işte.

Onlar da, Mc Commer'in arabasının yakıldığı yerde, araba yakamıyorlarsa araba lastiği yakarak hem şanlı geçmişlerine gönderme yapmaya hem de yarın kendi çocuklarına anlatacak bir efsaneye sahip olmaya çalışırlar. Solcu gençler bu şekilde rüştlerini ispatlamaya çalışırken arka plandaki kimi terörist örgütler de bu kargaşada güç toplamaya koyulur.

68'in resmi tarihi

Kurtuluş Tayiz, pazar günü ODTÜ olayları ilgili olarak güzel bir yazı yazmıştı Taraf'taki köşesinde.
"Tarihe şöyle bir göz atınca yaşadığı toplumu etkileyen kuşakların genellikle kendi hayallerini yarattığını fark ederiz. Bir önceki kuşağın hayalleriyle yola çıkanlar aydınlık bir geleceği muştulayamaz; zira sımsıkı sarıldıkları hayaller çoktan birer dogmaya dönüşmüştür" diyor ve hemen arkasından şöyle devam ediyordu:

"... Dünün üniversiteleri dünyayı değiştirme tutkusuyla yola çıkan öğrencilerin eylemleriyle hayatımızı etkiledi. O gençler büyük hayaller kurdular, yeni bir dünya düşlediler. Bu ruh taşkınlığı içinde korkunç eylemlere de imza attılar. Ama ateşli ve heyecanlıydılar; tam olması gerektiği gibi. Bugünün üniversiteleri ise yolunu bir türlü bulamıyor. Hâlâ enerjisini tüketmiş hayallerden medet umuyor. Sözleri, eylemleri ruh çağırma seanslarına benziyor. Yardıma çağırdıkları geçmişin hayaletleri. Oysa o hayaletlerin ne yapıcı ne yıkıcı bir gücü kaldı artık."

Gördüğünüz gibi en cesaretlilerimiz bile, o geleneğe laf söylemeye cesaret edemeyip "O gün yapılanlar o günün şartlarında doğruydu, şanlı ve ihtişamlıydı ama artık doğru değil" noktasına kadar gelebiliyor.
Kimse ortaya çıkıp da 68 için yazılan resmi tarihi(!) sorgulamaya cesaret edemiyor. Oysa birilerinin şimdiye kadar çoktan bugünün gençlerini karşısına alıp 68'in alternatif tarihini anlatması gerekirdi.

68'in -en azından Türkiye'de yaşanan 68'in- ilk yıllarda daha az olmakla birlikte, en başından itibaren şiddetle iç içe olduğunu; hiçbir zaman toplumsal bir dönüşümü hedeflemediğini; Türkiye'deki 68'in derdinin farklı bir üniversite yaratmak ya da başka şey değil, mevcut iktidara karşı "devrim" adı altında siyasi bir darbe gerçekleştirmek olduğunu; bu darbeyi kendi gücüyle gerçekleştirmesinin imkansızlığı ortada olduğu için de, gençlik hareketinin ordu içindeki darbeci kliklerle ilişkiye yöneldiğini; "Ordu gençlik el ele, milli cephede" gibi sloganların, "asker sivil aydın zümre" gibi terimlerin, geçen gün bir milletvekilinin Meclis'te söylediği "Jandarma biz sosyalistiz/Biziz yalnız dost sana" gibi marşların da bu ittifakın ürünü olduğunu; 68'in liderleri sırtlarını orduya dayayıp "devrim" yapmayı hayal ederken, ordu içindeki darbeci kliklerin de gençlik hareketlerini ülkede kaos çıkarıp darbeye zemin hazırlamak için kullandığını(...) anlatması gerekirdi.

Bu yapılamayınca, 68'in resmi tarihi -tıpkı Cumhuriyet'in resmi tarihi gibi- güçlü bir koruma altında, gittikçe pekişerek, kendi simgelerini oluşturarak, kültürünü üreterek bugünlere kadar geldi.

İşte bugün ODTÜ'de molotofkokteylleriyle ve araba lastikleriyle ortalığı ateşe verenler o geleneğin temsilcileri. Yarın öbür gün bu ateş genişleyip diğer üniversitelere de yaygınlaşacak olsa, hiç kuşkunuz olmasın ki, Ergenekon kalıntıları tıpkı 12 Mart öncesinde yaptıkları gibi, yine gençlik kartını oynamaya kalkışacaktır.

Haberin Yorumları (25)

Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.

SAYIN YAZAR'dan:22:01, 26 Aralık 2012 Çarşamba

olay yerinde (kampüste) olan,olayı bizzat gören ve yaşayan odtü hocalarının (ve görgü şahidlerinin)olayla ilgili anlattıklarının değerlendirmesini rica ederiz... olay, polisin protesto eden öğrencilerin üstüne ve kaçış yollarına gaz bombalarının atılması ile çığırından çıktığını söylemekteler.

YURTSEVER:22:51, 25 Aralık 2012 Salı

türkiye üzerinde hain emelleri olan her kim olursa olsun amaçlarına ulaşamayacaktır.mustafa kemal atatürk'e ve silah arkadaşlarına türk ulusu olarak her zaman minnet ve şükran duyacağız.

YURTSEVER:22:50, 25 Aralık 2012 Salı

hiç bir şekilde olayları doğru bulmuyoruz ama yapılan bu eleştirin de olaylara yanlı bakış sergilendiğini göstermektedir. apolitik bir gençlik yaratıldı ve teba bir toplum oluşturuldu.bu mu istenen!ne demek cumhuriyetin resmi tarihi koruma altında? olmaması mı gerekiyordu?

MEDYADAN:18:39, 25 Aralık 2012 Salı

"...12 mart'ı ifşa eden mahir kaynak, 12 mart'a kadar gelen süreci ingilizler yönetti, 12 mart'la birlikte cıa'ya devrettiler" diyecekti...- abdülkadir selvi " sayın yazar ise, " ergenekon kalıntıları tıpkı 12 mart öncesinde yaptıkları gibi, yine gençlik kartını oynamaya kalkışacaktır."...?

salla gitsin!:21:33, 25 Aralık 2012 Salı

ha basından ha medyadan ne farkeder dimi ama?önemli olan sallamak..

klıkoğ:15:32, 25 Aralık 2012 Salı

benim anlamadığım nokta şu bu gelenek şimdi mi hortladı yetkililer gidip sorunları dinleyip hı hı olur diyor tek bir icraat yok yök yasasını okudum ne değişiyor hiç birşey daha doğrusu değişmesi gerekli şeyler duruyor diğerleri değişiyor

bunu en iyi sn. gülay göktürk bilir.:16:41, 25 Aralık 2012 Salı

bilesile,kendilerinden yazmasını bekleriz...

üniversite ayıbı!:14:58, 25 Aralık 2012 Salı

bir üniversite rektöründen öğrencisine kadar cahilce davranmıştır.olayın özü bu.üniversiteler eğitim ve bilim öğrenme yerleri olması gerekirken şiddet ve cehalet kurumları haline gelmiştir.bu şiddet ve cehalet ilköğretim okullarına bile yakıştırılamaz iken odtü'ye nasıl yakıştıracağız sorarım.

postal olsa da yalasak!:14:52, 25 Aralık 2012 Salı

odtü geleneği bu mu?üniversiteler halka saygı duymayacak ama halk rektörlerin önünde iki büklüm eğilecek.öğrenciler için de canım onlar genç çocuklar hoş görmek lazım diyecek.hadi ya!halk gidip odtü'yü kırsa yıksa odtülü ler buna diyecek?odti bitti demeyecekler herhalde.

ayağındaki ne?:16:38, 25 Aralık 2012 Salı

:-)))

türbana özgürlüğe arka çıkan:16:35, 25 Aralık 2012 Salı

üniversite ve üniversitelilere yazılan,söylenlere bakında hele!..

Evrensel Erdoğan :02:35, 25 Aralık 2012 Salı

protesto demokratik bir haktır ama bu hak hiç bir zaman hiçbir kişiye etrafı ateşe verme , kırıp dökme gibi eylemleri meşru kılmaz.şüphesiz bu arada toplum psikolojisi eğitimi görmesi gereken polislerin de bu eylemlere karşı orantısız güç kullanmamaları gerekir. üniversite öğretim görevlilerinin bu konularda öğrencilere telkinde bulunması gençleri daha da çok tahrik edebilir. bu bakımdan başbakan'ın üniversite hocalarına karşı kullandığı ifadeye de katılmak mümkün değildir.

saniha_senaydın@hotmail.com:23:18, 24 Aralık 2012 Pazartesi

odtü keşke tarihe üniversitenin yaptığı bir icat veye bir başarı ile geçseydi dünya üniversiteleri arasında kaçıncı sırada acaba? yaptıkları terör olayları hiçde hoş değil zaten türkiye 30 yıldır terörle uğraşıyor birde okumuşların terörüne ihtiyacık yoktur

YAPILAN GÖSTERİ VE PROTESTO HAKKI:12:50, 25 Aralık 2012 Salı

başta bunu açıklığa kavuşturalım... terör kelimesini daha dikkatli kullanmamamız gerekir. hele "bende olsaydım dağa çıkardım- b.arınç " söyleminden sonra (ve çark...)

ıulkj:22:07, 24 Aralık 2012 Pazartesi

gülay abla siz odtü geleneği diyorsun peki öğrenciler haklarını nasıl arayacak yumurta atmak yasak eylem yasak geriye ne kaldı bence yakında üniversitelere susturan hemşire afişi asılırsa şaşırmam o kadar çok haksızlık yapılıyorki buna nasıl tepki verilecek artık o koca ağacın gölgesinden çıkınız

ÜNİVERSİTELİLERİN,:12:54, 25 Aralık 2012 Salı

kıyafet serbestisi verilen ilk okul çucuklarından, daha da özgür olması gerektiği halde, onlara "pretosto için özgürlük kısıtlamaları" nı mı beğenmediniz ?

(9 mart ve 12 eylülü es geçmenizi anlayamadık:21:54, 24 Aralık 2012 Pazartesi

şu son parağrafınızdan." yarın öbür gün bu ateş genişleyip diğer üniversitelere de yaygınlaşacak olsa, hiç kuşkunuz olmasın ki, ergenekon kalıntıları tıpkı 12 mart(???) öncesinde yaptıkları gibi, yine gençlik kartını oynamaya kalkışacaktır." yaşadıklarınız ne? değerlendirmenizi ve sorgulamanızı rica

sayın yazar, Bir sosyalist devrime inanacaksınız.:21:30, 24 Aralık 2012 Pazartesi

odtü'ye başladığınız 1967de sosyalist fikir klüplerine üye olacaksınız.ve o sosyalist devrim için gerçekten de bir işçi gibi yaşamaya evet diyeceksiniz.sonra,liberal düşünceye dönüşecek, bunun yeşermesi içinde muhafazakar bir çevrede mücadele vereceksiniz.güzelde,chp'ye çatmaktan vazgeçmiyeceksiniz?

halk böyle ister:16:27, 26 Aralık 2012 Çarşamba

halk bilimin çürüttüğü onaylamadığı evrensel insan haklarını fikir özgürlüğünü ve en önemlisi din ve inanç özgürlüğünü katleden hiçbir ideolojik fikirdeki devrime inanmaz ve onay vermez bu özellikleri gerçek anlamda(sahte değil) içinde bulunduranlara inanır ve onay verir.

misafir:21:06, 24 Aralık 2012 Pazartesi

tüm bu gerçekler bir yanda dururken molotof kokteyli ya da lastik yakma ya da terör örgütü üyeliği gibi yalanlarla başbakanın başlattığı bir karalama kampanyası yanlı basında dilden dile dolaşmakta..

misafir:21:05, 24 Aralık 2012 Pazartesi

sorgulanması gereken henüz sadece yürüyen ve slogan atan içlerinde hocaların da bulunduğu gruba tek bir uyarı dahi yapmadan ses ve gaz bombalarıyla saldırmalarıydı..

sadece yürüyen ve slogan atan :11:27, 25 Aralık 2012 Salı

içlerinde hocaların da bulunduğu gruba tek bir uyarı dahi yapmadan ses ve gaz bombalarıyla saldırmalarını mı beğenmediniz...haklısınız!

misafir:21:04, 24 Aralık 2012 Pazartesi

sorgulanması gereken recep tayyip erdoğanın o gün yanında neden oraya bir polis ordusuyla geldiğiydi, okulu neden savaş alanına çevirdiğiydi, polislerin neden kampüse ambulans girmesine izin vermediğiydi, öğrencileri acımasızca dövdükleriydi..

bilim aydınlatıcıdır:16:17, 26 Aralık 2012 Çarşamba

halk terör estiren yakıp yıkan öğrencilerin bunu neden yapar olduklarını gayet iyi biliyor ve halk bir şeyi daha çok iyi biliyor bilimin onaylamadığı bilimsel olarak çürüttüğü hiçbir ideolojik fikrin kabul edilemeyecek olduğunu.

ne bir sorgu nede ankete cevap :17:02, 25 Aralık 2012 Salı

nedenkine? ben bilmem büyüklerim bilire devammı ? hani halk uyanmıştı?

seval:17:40, 24 Aralık 2012 Pazartesi

kaleminize sağlık çok çok çok güzel bir yorum

vehmi boru:17:28, 24 Aralık 2012 Pazartesi

deniz gezmiş diye bir adam vardı, hukuk' ta okur ( galiba da istanbul hukuk ) odtü' de olay çıkarmaya giderdi... babasının yaptırdığı oku du ya odtü!.. gerçi işin dozunu da fazla kaçırıp pisi pisine de asdılar adamı ya, o da ayrı konu.

vehbi soru:17:00, 25 Aralık 2012 Salı

yakınlarda, akdeniz üniversitesindemiydi ne, "alnı yazılı kişi"nin, babasının üniversite(simiydi) bahçesindeki show-eylemi neydi? sahi, ne oldu. kendilerinden,haberi olan varmı?

adnan merselez:13:49, 24 Aralık 2012 Pazartesi

üniversite yıllarım abd'de geçti. öğrenci olayları, yumurta bebeleri gibi vukuatlara şahit olmadım. bu tip olaylar 60' lı yılların doğu blok ülkelerinin kimsenin bilmediği fukara üniversitelerinde oluyordu, ama artık onlar da geliştiler, bir dersten sekizinci hakka kadar gelen emekli öğrencileri yok

misafir:13:26, 24 Aralık 2012 Pazartesi

sayin göktürk'e katılıyorum. gençlerin protestoları beni rahatsız etmiyor, onlara "hadi koçum, siz aslansınız yürüyün" diyen yaşlıları sevmiyorum. akp'yi asker ve pkk ile yıkamayanlar şimdi de öğrencileri kışkırtıyorlar." vatanın birliği tehlikedeyse, gerisi teferruattır" ın yeni bir yansımasını görüyorum. polisin tahammülsüzlüğünü ise kınıyorum

basından alıntı:12:07, 24 Aralık 2012 Pazartesi

ama o tarihi bilenlerin açıkça görebileceği gibi, odtü’ye bulaşmak, yöneticilere pek hayır getirmemiş, buna karşın odtü’nün üniversiteyi savunma azmini ve özgür üniversite direncini perçinlemiştir." can dündar/ milliyet'ten

gerçek:17:24, 26 Aralık 2012 Çarşamba

önemli bir bilgi daha var bilimin çürüttüğü bilime direnen ideolojiler tarihe karışmıştır

muhammet fidan:12:06, 24 Aralık 2012 Pazartesi

göremiyorlar bütün bunlar neden oluyor insanlar inandığı şeylerin doğru olduğunu sanmasından oluyor benim inandığım şeyler doğruysa bütün dünya benim gibi olmalı diye düşünüyor ve başlıyor saçmalamaya ben diyorum ki aklını kullananlar çoğalmalı onlar bu ülkenin ne tarafa gideceğini belirlemeli

basından alıntı:12:05, 24 Aralık 2012 Pazartesi

bir cezaevi gibi kuşatarak savaş alanına çeviren güvenlik güçlerini değil, öğrencileri ve onları yetiştiren öğretim üyelerini suçladı... geçen hafta başbakan’ın 3 bin polisle odtü’ye girmesi ve kampüsün gaza boğulmasıyla, üniversitenin maceralı tarihine yeni bir baskı sayfası eklenmiş oldu. ama o

muhammet fidan:12:04, 24 Aralık 2012 Pazartesi

farkında bile değiller milliyetçiler ellerinden gelse herkesi türk yapacaklar şunu düşünmüyorlar bunun olması demek toplumun top yekün beyinsizleşmesi demek yani tıpkı sovyetlerin dünyayı hep aynı şeyleri düşünen hep aynı şeyleri savunan insanlar haline getirmeye çalışması gibi saçma sapan olduğunu

basından alıntı,:12:03, 24 Aralık 2012 Pazartesi

"...40 sene sonra odtü geçen hafta bir kez daha bir güvenlik işgali yaşadı. yine protesto etti; yine çatışma çıktı. yine bir öğrenci ölümcül yara aldı, öğrenciler tutuklandı, diğer üniversiteler ayağa kalktı. ve yine başbakan, -tıpkı 12 mart’ın başbakanı gibi- üniversiteyi isyan çıkmış bir cezaevi

muhammet fidan:12:01, 24 Aralık 2012 Pazartesi

bunlar şimdi eski özlemi içerisindeler bu bence gayet normal toplum değişmedi ki bunlarda değişsin hala bu ülkenin solcuyum diyenleri askerlerle nasıl yapar da darbe yaparız derdindeler bu ülkenin dincileri nasıl yapar da ülkeyi camilerle doldururuz derdindeler dinin camiye ihtiyacının olmadığının

Gülay GÖKTÜRK Son Yazıları

Gülay GÖKTÜRK Tüm Yazıları
10.9.2014
Yolun sonu
36 yıllık gazetecilik yaşamımın yeni bir dönüm noktasındayım. 10 yılı aşkın bir süredir yazdığım gazeteye ve siz okurlarıma veda etme günü geldi. 2003 yılının başında Merkez Medya’dan buraya, Tercüman’ın “ikinci doğum”una katkıda bulunmak için gelmiştim. Yeni Tercüman, 60’lı, 70’li yılların Tercü...
8.9.2014
Ey siyaset, sen nelere kadirsin!
Kılıçdaroğlu’nun CHP kurultayı öncesinde Kürt meselesine ilişkin yaptığı açıklamalar önemliydi. Anadilde eğitim konusunu yeniden ele alıp değerlendireceklerini söylemesi; Avrupa Yerel Yönetim Özerklik Şartı’nın şerhsiz kabul edilmesini savunması, bütün bunlar Kürt meselesinde radikal açılımlardı ve ...
6.9.2014
Sol ve Kürtler
Türkiye’de sol hareketin canlandığı 60 sonrası dönemden bu yana ama özellikle de 80 sonrasında solun Kürt hareketine ve Kürt sorununa yaklaşımında faydacı, fırsatçı, araçsallaştırıcı bir bakış hakim oldu. Sol ve sosyalist hareket, kendi kapsayıcı ideolojisinin ve siyasetinin, mevcut rejimden kayn...
5.9.2014
Demirtaş'ın "güçlü sol blok" arzusu
Demirtaş Yurt Gazetesi’ne verdiği söyleşide CHP’ye 2015 seçimleri için “güçlü sol blok” çağrısı yapıyor.Ama bazı şartları var: Hafta sonu yapılacak CHP kurultayından yüzünü sola dönen bir CHP çıktığı takdirde...Şöyle diyor Demirtaş: “CHP sağa kırmaktan vazgeçip sola doğru ciddi politik değişiklikler...
3.9.2014
Muhalif olmanın meşruiyeti
Yeni dönem için hemen herkesin ilk temennisi kutuplaştırıcı ve gerginlik yaratıcı üsluptan uzaklaşılması galiba... Liderler birbirine hakaret etmesin, birbirine küsmesin, uzatılan eli geri çevirmesin, aşağılayıcı hitaplar kullanmasın; salı günleri “ulusal kavga” günleri olmaktan çıksın ist...
2.9.2014
"Şahin" Akdoğan'ın yaptığına bakın!
Daha dün, Yalçın Akdoğan’ın çözüm sürecinin başına geçmesinin, süreci sekteye uğratacağı konusunda karamsar kehanetler dolaşıyordu ortalıkta. Bu kehanetlerin – aslında umutların demek daha doğru- dayanağı da Akdoğan’ın PKK’ya karşı sert üslup kullandığı ve “şahin” kanatta yer aldığı idi. Neresind...
1.9.2014
Kırmızı çizgi mi dediniz?
Herkes hata yapar… Genelkurmay Başkanı Necdet Özel de 30 Ağustos resepsiyonunda hata yaptı. Çözüm sürecine ilişkin bir soru üzerine söyledikleri bir noktaya kadar makul karşılanabilir şeyler: "Hü­kü­me­tin bir po­li­ti­ka­sı var, o po­li­ti­ka yü­rü­yor. Biz çö­züm sü­re­ci­ne iliş­kin yol ...
SON DAKİKA HABERLERi
 • 11:12 HDP'den İçişleri Bakanı Altınok hakkında suç duyurusu Halkların Demokratik Partisi (HDP) adına Avukat M.Selahattin Esmer, İçişleri Bakanı Selami Altınok, Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Şırnak Emniyet Müdürü Celal Sel ve Hacı Lokman Birlik’i
 • 11:01 Zonguldak'ta maden ocağında yangın çıktı(1) Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Asma Dilaver İşletmesi Maden Ocağı'nda yangın çıktı. Ocağın eksi 320 kodunda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Sabah 0
 • 11:01 Diyarbakır’da Kaçakçılara Darbe Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan yol kontrol ve adli arama faaliyetleri sırasında piyasa değeri 325 bin TL olan 81 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.Diyarbakır Va
 • 11:02 Konya’daki Dünür Cinayetinin Zanlısı Tutuklandı Konya’da eşiyle arası bozuk olan oğlunu barıştırmak için bir araya geldiği dünürlerini çıkan kavga sonrası silahla vuran ve olayda, gelininin annesinin ölümüne babasının da ağır yaralanmasına sebep ol
 • 10:58 Diyarbakır’a dolu sürprizi Diyarbakır’a mevsimin ilk yağışı dolu şeklinde gerçekleşti. Sabah saatlerinde aniden kapanan gökyüzünden kısa süre sonra nohut büyüklüğünde dolu yağdı. Gök gürültüsünün e
 • 10:57 Seyhan Belediyesi'nden muhtarlar toplantısı Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın mahalle muhtarlarıyla gerçekleştirdiği ‘beyin fırtınası’ buluşmalarından hizmet odaklı projeler çıkıyor.Seyhan Belediyesi Encümen Sal
 • 10:55 Soyada Tedirgin Hasat Adana Çiftçiler Birliği Genel Sekreteri Oana Çorat, soyada yaşanan fiyat dengesizliğinin Çukurova’da hasadın başladığı şu günlerde üreticiyi kaygılandırdığını bildirdi. Çorat, yerli üretimin ithalata
 • 10:56 CHP’li Meclis Üyesinden Şaşırtan Tepki Eyüp Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Murat Çelik, belediyenin başarılı öğrencileri yurtdışı gezileriyle ödüllendirmesine tepki göstererek, “Öğrenci gezilerini anlamıyoruz. Yurtdışı gezilerine mecli
 • 10:51 Kamu-Sen: Memurun alım gücü 18 lira 53 kuruş geriledi Türkiye Kamu-Sen Ar-Ge Merkezi'ne göre Eylül ayı itibarıyla bir memurun alım gücü 18 lira 53 kuruş (yüzde 0,77) geriledi. Türkiye İstatistik Kurumu, 2015 Eylül ayı itibarıyla
 • 10:50 Kablo Hırsızlarına Operasyon İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri gelen bir ihbar üzerine kablo hırsızlarına yönelik operasyon düzenledi. Yaklaşık 500 kilo kablonun ele geçirildiği operasyonda bir şüpheli direkte bulunan kab
 • 10:49 Büyükşehir’den Muttalıp’a 12 milyonluk yatırım Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, alt yapı olarak bugüne kadar eksik kalan Muttalip Mahallesi ve bölgesinde alt yapı çalışmalarına başladı. Büyükşehir Belediyesi, Muttalip Bölgesi’nd
 • 10:49 Kablo hırsızlarını suçüstü yakalandı Şile’de bir ihbarı değerlendiren jandarma ekipleri, hırsızlık zanlılarını direklerdeki kabloları keserken yakaladı. Olay yerinde ele geçirilen yaklaşık 500 kilogram kablo yüklü bir a
 • 10:48 Baransu'ya 'GDO'lu pirinç' haberinden darbe davası Balyoz darbe planı belgelerini yayınladığı gerekçesiyle Silivri Cezaevi'nde tutulan gazeteci Mehmet Baransu hakkında 'GDO'lu pirinç' haberinden dolayı 'darbe' davası açıldı. Mersin C
 • 10:42 "Yeni Türkiye'nin fotoğrafı, akreple sürüklenen vatandaşın fotoğrafı mıdır?" Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele'nin (JİTEM) adını kullanan bir twitter hesabının, akrep adı verilen zırhlı a
 • 10:43 Türkiye tarımının geleceği Adana’da masaya yatırılacak Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) 44. Dönem II. Danışma Kurulu 10-11 Ekim tarihlerinde Adana’da gerçekleştirilecek.ZMO’ya bağlı 27 şube ve 40 il temsilcisinin katılımıyla Seyhan
 • 10:39 Cesedin Kimliği Facebook’taki Fotoğrafından Belirlendi Manavgat’ta 5 Ekim tarihinde DSİ’ye ait sulama kanalında bulunan erkek cesedinin Mehmet Yüksel’e(17) ait olduğu belirlendi. Vatandaşların sulama kanalında ceset olduğu yolundaki ihbarı üzerine Emniyet
 • 10:42 MHP’li Mehmet Günal Ve Tarkan Akıllı Vatandaşlarla Buluştu MHP Antalya milletvekilleri Mehmet Günal ve Tarkan Akıllı, seçim çalışmaları kapsamında Manavgat’ta vatandaşlarla bir araya geldi. Günal, 7 Haziran seçimlerinin ardından AK Parti’nin koalisyon hükümet
 • 10:43 Evlilik Sözleşmesinden Korkmayın Son yıllarda ünlülerin tercih etmesiyle sık sık gündeme gelen ‘evlilik sözleşmesi’, toplumda “bu yalnızca bir mantık evliği” algısı oluşturabiliyor. Ancak ABD’de 40 yıldan bu yana evlilik ve aile tera
 • 10:38 IŞİD paralarını basmak için Gaziantep'te darphane oluşturmuşlar Geçtiğimiz aylarda kendi kontrolü altındaki bölgelerde geçerli olmak üzere para bastırdığı iddia edilen terör örgütü IŞİD'in bu işlem için Gaziantep'te adeta bir darphane kurduğu or
 • 10:34 (Özel Haber) Başkasının Yerine Düğünde Takı Takıyor, Cenazede Dua Ediyor İzmirli girişimci Hakan Öz, 57 il ve 67 ilçeye yaydığı 450 personel aracılığıyla müşterileri adına araç ve ev alıyor, düğün merasimlerine katılarak takı takıyor, cenazelerde dua ediyor, dargın çiftler