SON DAKİKA
20.12.2015 02:07  - Son Güncelleme: 19.12.2015 18:30

Birlikte baklava yiyebileceğim adamı tercih ederim

Bu röportajı okurken bir çikolatalı profiterol alın yanınıza. Çünkü suçluluk duymadan, tatlınızı yiyebileceğiniz, yedikten sonra da pişman olmayacağınız tek yerdesiniz. Genç oyuncu Yasemin Erkent'in neşeli ve kıvrak kalemiyle hayat bulan Şişman Kız yepyeni bir macerayla yeniden karşımızda

Birlikte baklava yiyebileceğim adamı tercih ederim
Vermeye kıyamadığı kiloları ile Twitter'ın ilk ve en popüler fenomenlerinden biri olan Şişman Kız, 'Popom Olmadan Asla' diye çıktığı yolculuğunda aşka rastlayınca tüm dünyası değişmişti. Şimdi ise 'Ben Bu Aşka 20 Kilo Verdim' dediği son kitabında bu yeni dünyasını anlatıyor bize. Yeni kitabı 'Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim'  ile  Yasemin Erkent'i BUGÜN PAZAR'a konuk ettik. Onunla yemeli içmeli bir sohbette, Şişman Kız'ı, aşkı, sıfır bedenleri, erkekleri ve en çok da mutlu olmayı konuştuk.  
 
Öncelikle biz Şişman Kız’ın yaratıcısı Yasemin Erkent'i biraz tanıyabilir miyiz? 
 
Karadenizli bir ailenin kızı olarak Mersin'de nur topu gibi doğmuşum, nur topu gibi de devam ediyorum hayata. İlkokulun sonlarında İstanbul'a geliyorum. Küçük yaşlardan beri piyano dersi aldığımdan aslında hedefim konservatuvara girmek. Ama babamın ısrarıyla  Akademi İstanbul'da sahne sanatları ve oyunculuk bölümüne girdim. Profesyonel olarak da oyuncuyum, hâlâ da tiyatro ve dizilerde oyunculuk yapmaya devam ediyorum.  
 
Şişman Kız karakteri nasıl doğdu peki?
 
İlk gençlik yıllarım çok kasıldığım bir dönemdi. Her şeyi çok ciddiye alıyordum, küçük sorunlar, kilolar benim için dünyanın sonuydu. Herkesin böyle bir ergen dönemi var zaten. Sonra anlıyorsun ki hiçbir şey dünyanın sonu değil. Kafada öyle olsa da aslında değil. Bunu fark edince kafayı değiştirdim ve  her şeyi ti'ye almaya başladım. Sonrasında bunları yazmak, paylaşmak istedim. Twitter diye bir şey var, oraya yazsana dediler. O zaman Twitter da Türkiye'de çok yeni. Çok iyi bilinmiyor. Girdim, geyiğine gırgırına yazayım dedim. Şişman Kız böyle başladı. 

 'Nikahına beni çağır sevgilim, artan nikah şekerlerini ben yerim' dedim, tweet patladı

Şişman Kız sosyal medyadaki ilk fenomenlerden değil mi?
 
Evet Twitter’ın ilk fenomenlerinden, Instagramda var ama memleketi Twitter. Hesabı açtıktan sonra kendimce yazmaya başladım. Birkaç ay sonra bir gün  'Nikahına beni çağır sevgilim, artan nikah şekerlerini ben yerim' diye bir tweet attım, patladı. Sonra ne olduğunu bile anlamadan Şişman Kız yükselmeye başladı ve fenomen halinde geldi. 

Sosyal medyadaki ölümüne eğlenen kız, kitaplarda biraz daha duruldu mu acaba? 
 
Hayır aslında durulmadı. Sosyal medyadaki Şişman Kız çok neşeli, eğlenceli 'Takma kafana ye gitsin' diyen matrak bir tip. Ama karakterin böyle düz gitmesini istemedim. Çünkü hiçbir insan sadece 5 dakika gördüğümüz ya da 140 karakterden tanıdığımız  kadar değil. O insanın çok geniş bir iç dünyası var. Evet, Şişman Kız çok mutlu ama nasıl bu kadar mutlu olabiliyor, bunu anlamalarını istedim. Sosyal medyada bunu anlatma şansım yok, ama kitapta bu şansım vardı ve burada Şişman Kız'ın gerçek iç dünyasını anlattım insanlara. 

38 beden insan olamaz, benim ayağım 39!

Herkes sıfır beden olmaya çalışırken  Şişman Kız neden bu kadar sevildi sence?
 
Sıfır beden diye bir şey yok, olamaz. Benim  için 'zayıf kadın' 40 bedenden başlar.  38 beden insan olur mu yahu, benim ayağım 39! Marilyn Monroe niye hâlâ 1 numara? Hatun yuvarlak çünkü... Ama insanlar hep kilolarını sorun olarak görüp, mutsuz oluyor. Şişman Kız diye bir karakterin varlığı, kiloları ti'ye alan, kilo derdi olanlara 'yalnız değilsin' diyen birinin olması iyi geldi insanlara. Amacım da buydu zaten. Çünkü ben kiloları dert etmemem, dert etmemiz gerektiğini fark ettim. İnsanlara da 'dert etme' diyorum. Derken mizahı kullanıyorum, onların bununla bir nebze de olsa barışmasını, kilolarına gülmesini sağlıyorum. Hem sosyal medyada hem de kitaplarımda tek amacım bu. 

EN POPÜLER  TWEETLERi

Her şey; küçükken aşık olduğum adamın "Daha 40 fırın ekmek yemen lazım" demesiyle başladı.
 
Ya ben o kadar sevdiklerimle yemişim içmişim öyle almışım bu kiloları. Niye vereyim? Hepsinin ayrı, güzel anısı var bende bi kere. 
 
Sanırım popom hamile! 
 
Sınavdan 90 alıp ağlayan kızla, 120 gram fazlalığı olduğu için kendini şişman sanan kız aynı bence.
 
Güya erkekler "doyumsuz" kadınlardan hoşlanırmış. Eee ben de hiç doymuyorum.

Hani nerede?
 
İçim rahat, eski sevgilim istese de benim yerimi dolduramaz. Aynı anda 3 kızla çıkması lazım ki anca...

Şişman Kız ciddi bir değişim yaşıyor

İlk kitabın 'Popom Olmadan Asla'’da  yemek aşkıyla,  bir erkeğe duyduğu aşk arasında kalan  Şişman Kız'ın  mücadelesini ve kırık dökük bir ayrılık gördük. Yeni kitabın 'Ben Bu Aşka 20 Kilomu Verdim’de nasıl bir ‘Şişman Kız’ bekliyor bizi?
 
İlk kitapta büyük bir aşk vardı, istemeye istemeye verilen kilolar vardı. Evet bir yanda aşk var ama diğer yanda da yemek aşkı vardı. Bu mücadelelerle birlikte Şişman Kız da değişime uğradı tabii. Yeni bedenine alışmaya çalışan kıdemli bir şişman kız var ikinci kitapta. Zorlanıyor, yeni şeyler yaşıyor. İş hayatı yolunda gidiyor, sosyalleşiyor ama giden kilolarla birlikte hayatına daha önce bilmediği başka problemler giriyor. Bu kez sorun aldığı kilolar değil, verdiği kilolar! Bunlar çok yeni Şişman Kız için.

Açım, ölüyorum, marul yemem lazım! Bundan daha berbat bir şey olabilir mi?
 
Sen kaç kilo verdin aşkın için?
 
Çok kilo verdim, çok kilo aldım. Alıyorum, veriyorum. İlk kitaptan sonra 20 kiloya yakın verdim mesela. Şimdi 10 kilosu geri gelmiştir. Aşk için bunu yapıyoruz. Alıyoruz, veriyoruz. Çünkü sevilme kaygısı var. Zannediyoruz ki  ben zayıf olursam adam beni beğenecek, daha çok sevecek. Alakası yok. Olay kafa olayı. Kadını erkeği yok. Ben bir kadın olarak baklavası olan bir adamdan ziyade birlikte baklava yiyebileceğim bir adamı tercih ederim. Ne yapayım onun baklavasını? 
 
Peki ya erkekler seninle aynı fikirde mi sence? 
 
Erkekler de böyle düşünüyor, ama kadınlara hiç böyle değilmiş gibi geliyor. Adamla sinemaya gittin, film izlerken mısır yemek isteyecek, ben diyetteyim diyeceksin. İşten çıktın biraz eğlendin, hadi kokoreç çakalım diyecek. Yok diyeceksin. Böyle bir şey olmaz. Bütün erkekler aslında şişman kadın seviyor. ilk çağdan beri bu böyle geniş kalçalı, büyük göğüslü kadın istiyor bütün erkekler.
 
Hiç ‘kilo versen’ diyen bir sevgilin olmadı mı?
 
Olmadı galiba ya, hatta 100 kiloyken birlikte olduğum biri vardı ve halinden çok memnundu. Zaten mutsuz olurum diğer türlü. Benim en mutsuz olduğum zamanlar diyet yaptığım zamanlar. Açım, ölüyorum, geberiyorum. Marul yemem lazım, bundan daha berbat bir şey olabilir mi? Resmen işkence.
 
 Esas vurgulamak istediğin nedir kitaplarında? 
 
Aslında tüm kitaplarımda temel olarak mutsuzluğu irdeliyorum. Biz neden mutsuz oluyoruz?  Biliyorum ki bugün kilolar, yarın çiçek, öbür gün böcek bizi mutsuz eden şeyler.... Aslında olabileceğin pek çok şey var  hayatta. Mesela profiterol! Eğer mutlu olacağın şeylere odaklanmaya çalışırsan hayatın  o kadar  da kötü olmadığını görürsün. Ben düşünmeye, sorgulamaya ve anlamaya çalışıyorum. Kitapta da okuyanlara kendini ve hayatını sorgulatmaya çalışıyorum. Bunu da 3 sayfa boyunca kahkahalarla güldürerek ve hemen arkasından  2 sayfa boyunca ağlatarak yapıyorum.  

‘Şişman Kız'  film oluyor 

Şişman Kız'ın filmi için çalışmalara başladık. Yerkan Kahraman ile senaryo üstünde çalışıyoruz.  2016 yaz döneminde yapım aşamasına geçeceğiz. Yıllardır, model gibi kızların hikayesini izliyoruz. Ama sokakta gerçek olan Şişman Kız. 
Ocak sonunda ise tek kişilik gösterilerimiz başlıyor. Şişman Kız yaşadıklarını kendi dilinden anlatacak. Bir de yeni yılda YouTube'da 3'er dakikalık videolar olacak. Yavaş yavaş sahnelere alıştırıyoruz kızımızı.

Ben her zaman kiloluydum, kilolu olmaya da devam edeceğim. Çünkü yemek yemeyi seviyorum ve hep seveceğim. Profesyonel yiyiciyim ben. Yapılsın yiyelim. İnsanlara da önerim, çok sevdikleri şeylere yönelsinler. Ben yemek yiyorum. 
 
TUĞBA SİM-BUGÜN GAZETESİ
 

Haberin Konuları: şişman, tuğba sim, yasemin erkent, haberler, son dakika

Haberin Yorumları (0)

Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.
Bu habere şuana kadar yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
SON DAKİKA HABERLERi
  • 16:12 Cenevre'deki Suriye görüşmeleri Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Esed rejimi heyetiyle gerçekleştirdiği ilk görüşmenin faydalı olduğunu söyledi. De Mistura, Cenevre'deki
  • 16:13 Şarkıcı Hakan Altun, down sendromlularla mandala boyadı EXPO 2016 Antalya Ajansı, Down Sendromu Derneği ve Di&Sign Events'in ortaklaşa yürüttüğü, "Geleceği Renklendiriyoruz" organizasyonuna davet edilen sanatçı Hakan Altun çocuklarla ma
  • 16:13 TCMB döviz kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) İdare Merkezi tarafından saat 15.30'da belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle: Birim
  • 16:14 Ankara'daki terör saldırısına sanatçılardan tepkiler Halk Müziği sanatçısı Esat Kabaklı, Ankara'da meydana gelen terör saldırısı dolayısıyla yaşadığı üzüntüyü paylaşarak, "Kürt kardeşlerimiz destek vermedi bunlara. Bu kardeşlik duygul
  • 16:14 TCMB alım satıma konu olmayan döviz kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi
  • 16:11 Ankara'daki terör saldırısı Kızılay'daki terör saldırısında yaşamını yitiren taksi şoförü Turgay Bulut, Haymana'da defnedildi.28 yaşındaki Bulut'un cenazesi, Adli Tıp Kurumundaki işlemlerinin ardından ail
  • 16:11 Zonguldak'ta şiddetli rüzgar Karadeniz'de hızı saatte 20 kilometreye ulaşan rüzgar nedeniyle yüksekliği 4 metreyi bulan dalgalar, Zonguldak Limanı'ndaki mendireği aştı. Kentte bir süredir etkili olan rü
  • 16:10 IKBY'de Duhok-Amerikan Üniversitesi açıldı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan Duhok kentinde "Duhok-Amerikan Üniversitesi", IKBY Başkanı Mesut Barzani'nin katıldığı resmi bir törenle açıldı. Söz konusu ünive
  • 16:09 Ankara'daki terör saldırısına tepkiler İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği, Birleşik Krallığın, terör karşısında Türkiye'nin yanında duracağını belirtti.Büyükelçilikten yapılan açıklamada, "Türkiye'nin yakın dostu
  • 16:07 Ankara'daki terör saldırısına tepkiler Afrika'da ülkeleri Ankara'daki terör saldırısını kınadı.Kamerun Hükümet Sözcüsü Issa Tchiroma Bakari, AA muhabirine açıklamasında, "menfur" olarak nitelediği saldırıyı kınayarak
Şuan bu sayfadasınız: Birlikte baklava yiyebileceğim adamı tercih ederim - birlikte baklava yiyebileceğim adamı tercih ederim