SON DAKİKA
KYK, öğrenci, kredi, kredi başvuru, başvuru, yurt. öğretim kredisi, öğrenci kredisi Diriliş Ertuğrul 28.bölüm,TRT 1,Engin Altan Düzyatan,Diriliş Ertuğrul fragman KYK, KYK burs başvuruları, KYK kredi başvuruları,KYK burs ve kredi başvuruları 2016,burs başvurusu başladı mı Sibel Can,Karahan Çantay,Hakan Ural,Bebek KYK,Kredi Yurtlar Kurumu,kredi ve burs başvuru,2015 KYK meteoroloji, akdeniz, karadeniz, kocaeli, giresun, rize, trabzon Çilek kokusu, star tv, 17. bölüm fragman İnadına Aşk, İnadına Aşk 15. bölüm izle, Fox TV, İnadına Aşk 15.bölüm fragmanı Fox Tv,İnadına Aşk, İnadına Aşk 15. bölüm izle, İnadına Aşk 15.bölüm fragmanı, İnadına Aşk 15. bölüm ikinci fragmanı Maral: En Güzel Hikayem,Maral: En Güzel Hikayem 14. bölüm,14. bölüm fragmanı, Tv8 Digiturk abonelik iptali,Digiturk dilekçe örneği,Digiturk müşteri hizmetleri süper loto, Süper Loto sonuçları, milli piyango, çekiliş, MPİ cuma mesajları, cuma smsleri, anlamlı cuma mesajları, kısa cuma mesajları, resimli cuma mesajları Milli Piyango,süper loto çekilişi,Süper Loto sonuçları,Süper Loto 8 Ekim,Süper Loto ikramiye cuma mesajları,cuma smsleri,Anlamlı cuma mesajları,resimli cuma mesajları,kısa cuma mesajları,Cuma duası Digiturk, TMSF, Digiturk'ün sahibi kim?,Digiturk kimin, Digiturk TMSF'de mi? Kurtlar Vadisi Pusu, Kurtlar Vadisi Pusu 266. bölümü izle, Kurtlar Vadisi son bölümü izle, Kurtlar Vadisi Pusu'da neler oldu TRT 1,Engin Altan Düzyatan,Diriliş Ertuğrul 28.bölüm,Diriliş Ertuğrul fragman,Diriliş Ertuğrul 29.bölüm Kredi Yurtlar Kurumu,KYK,Kredi ve Burs başvuru,2015 KYK,Kredi ve burs başvuru tarihleri eba,eba kurs,eba e kurs,e kurs başvuru öğrenci , e-kurs.eba.gov.tr, EBA kurs başvuru ve kayıt işlemleri Seçim anketleri, 1 Kasım 2015 seçimi, partilerin son oy oranı, Gezici, Konda Uludağ Üniversitesi,1 Kasım,seçim,tatil 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı,Cumhuriyet Bayramı şiirleri, Cumhuriyet Bayramı yazıları, Cumhuriyet Bayramı sözleri, Atatürk Şiirleri Sözleri Vecizeleri 30 Ekimtatil mi?, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tatil, 28 Ekim ve 30 Ekim tatil mi Saatler ne zaman geri alınacak?, yaz saati uygulaması, saat tokat,deprem,erbaa,son depremler,kandilli tokat deprem,amasya deprem, deprem, son dakika, Erbaa, son depremler bülent keneş, Today's Zaman, tutuklama, savcı

Şeker hastalarına ilaç gibi gelecek

15.08.2012 07:00  

Türkiye’de ilk defa şeker hastalığını ameliyatla tedavi eden Doç. Dr. Alper Çelik, ilaç ve insülinlere yıllık 5 milyar dolar harcadığımızı söyledi.

Şeker hastalarına ilaç gibi gelecek
Çelik, “Sağlık Bakanlığı bir yazı göndererek ameliyatın detaylarını istedi. Umuyorum ki ameliyat ilerleyen dönemlerde SGK kapsamında yapılır” dedi.

Şeker hastalığını ameliyatla tedavi eden Cerrah Doç.Dr. Alper Çelik, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dünyada diyabet sıklığında adeta bir patlama yaşandığını belirten Çelik, diyabetli kişi sayısında yüzde 300’lük artışların söz konusu olduğunu söyledi.

Çelik, “Ülkemizde ilaç ve insülinlere yani metabolik sendromun medikal tedavisine yıllık 5 milyar dolar harcanıyor. Yaptığım ameliyat diyabeti ortadan kaldırıyor. Kişi sağlığına kavuşup, istediğini yiyebiliyor. Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz günlerde bir yazı göndererek ameliyatın detaylarını istedi. Umuyorumki ameliyat ilerleyen dönemlerde SGK kapsamında yapılır” dedi.

DÜNYADA 8 KİŞİDEN BİRİ

Tip 2 diyabete ameliyatla kesin çözüm sunan ve metabolik cerrahi olarak adlandırılan ‘İleal interpozisyon’u dünyada uygulayan 8 cerrahtan biri olduğunu hatırlatan Çelik, bunun bir obezite cerrahisi olmadığını kilo problemi bulunmayan hastalara da uygulanabileceğini belirtti.

Dr. Çelik, “Yani ciddi kilo problemi olmayıp standart tedavilerle kan şekerini kontrol altına almak isteyen hastalara ameliyatlı çözümdür” dedi.

Çelik, bugüne kadar 260’ın üzerinde hastayı ameliyat ettiklerini belirterek, sözlerine şöyle devam etti: “Tedavi ettiğimiz bu insanlar her yolu denemiş, artık organ hasarı başlamış ve çözümsüz olduğunu düşünen insanlardan. Ayrıca hepsi damar tıkanıklığı olan ve başka hastanelerde dişine bile dolgu yapılamayanlardan oluşuyor. Onlar içinbu işhayatkurtarıcı bir ameliyat.Nitekim ameliyat olan hastalar ameliyattan 3-4 ay sonra her istediğini yiyebiliyor.” Çelik ameliyat başarısının yüzde 90’larda olduğunu da sözlerine ekledi.

SAĞLIK MALİYETİ DÜŞÜYOR

Bu ameliyatların uzun vadede sağlık maliyetlerini de düşüreceğini belirten Çelik şöyle devam etti: “Diyabet hastaları pek çok defa ameliyat olurlar. Kalpten, gözden, ayaktan ve özellikledeböbrekten. Bu ameliyat diğer ameliyatların da gereksinimini ortadan kaldırıyor. Yani pek çok sağlık kalemininmaliyeti düşüyor. Dolayısıylamilyarlarca dolar cebimizde kalıyor. Ben bunları anlatarak ‘Kral Çıplak’ diiyorumve böylece bir farkındalık yaratmak istiyorum.”

Bu ameliyat nasıl yapılıyor?

Ameliyatın 3 temel aşaması bulunuyor. Bunlardan ilki mideye uygulanan bir tüp tedavisi. İkincisi mide ile onikiparmak bağırsağı arasındaki bileşkenin kapatılmasıdır. öylece mideninsolüst dış kısmıile onikiparmak bağırsağı arasında bağlantılar kapatılıpmideninyönü aşağıya çevriliyor. Üçüncüsü ise incebağırsağın başlangıç ve son bölümlerinin yer değiştirmesi.

Yaklaşık 4-4,5 saatsüren operasyon sonrası hasta ilk geceyi yoğun bakımda geçiriyor. Uyandıktan hemen sonra da kişi su içmeyeertesi gün de yemek yemeye başlayabiliyor.

'İlaç firmalarından tehdit aldım'

Cerrah Doç. Dr. Alper Çelik bir dönem ilaç firmalarından tehdit aldığını söyledi. Çelik, “Şu anda öyle bir tehdit almıyorum. Ama zamanında olmuştu. Bunun için herhangi bir hukuki yola da başvurmadım. Yaptığınız her işin bir sonucu var” dedi.

NESRULLAH SONAY - BUGÜN GAZETESİHaber hakkında okuyucu görüşleri:

MİSAFİR: Hep beraber bir kampanya baslatalim bakanlik sgk kapsamina alsin bu tur ameliyatlari hem obezite hem diyabet hemde hastalik dolayisi ile diger zastaliktan kurtuluruz devlette kar eder / 04 Ocak 2015 19:42, Pazar


ŞEKER HASTALIĞI AMELİYATI: kesinlikle tip 2 diyabet hastalığını tedavi eden bir ameliyat. yüzlerce hasta bu ameliyat sayesinde sağlığına kavuşmuştur.doktorumuzun internet sitesi www.metabolikcerrahi.com buradan bilgi alabilirsiniz. / 16 Ağustos 2012 13:07, Perşembe


KISKANMA DR.AYDIN...SENDE YAP SENİNDE OLSUN!: evet dr aydın bune kıskançlık.dünyada yapılan bilinen yöntemdide neden uygulamadılar uygulamadınız.onca insan hayatını hiçe sayarak suç işlediniz öyleyse.ama doç dr insanlığını gösterip bunu yapıyor ve yapılabildiğini hayat kurtardığını belgeliyor.yuhh dr aydın gibilere, helal olsun doç.dr.alperlere / 15 Ağustos 2012 17:52, Çarşamba


DR.AYDIN: doktor bey hastaları yanlış yönlendiriyor, bu ameliyat zaten dünyada yapılan bir ameliyat, ancak diyabet hastalığının tedavisi bu kadar kolay değil, bağrısak peristaltizminin yönünü değiştirriseniz bu size sadece alınan gıdaların emilimini etkiler oysa diyabet hastalığının nedeni pankreastan insülin / 15 Ağustos 2012 16:24, Çarşamba


ŞABAN SANCAR: şeker hastasıyım ama ne param nede gelebilirim ne yapabilirim / 15 Ağustos 2012 13:25, Çarşamba


Siz de görüşünüzü eklemek istiyorsanız tıklayın

Haberin Yorumları (10)

Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.

Misafir:19:42, 04 Ocak 2015 Pazar

Hep beraber bir kampanya baslatalim bakanlik sgk kapsamina alsin bu tur ameliyatlari hem obezite hem diyabet hemde hastalik dolayisi ile diger zastaliktan kurtuluruz devlette kar eder

Şeker Hastalığı Ameliyatı:13:07, 16 Ağustos 2012 Perşembe

kesinlikle tip 2 diyabet hastalığını tedavi eden bir ameliyat. yüzlerce hasta bu ameliyat sayesinde sağlığına kavuşmuştur.doktorumuzun internet sitesi www.metabolikcerrahi.com buradan bilgi alabilirsiniz.

Kıskanma Dr.Aydın...Sende yap seninde olsun!:17:52, 15 Ağustos 2012 Çarşamba

evet dr aydın bune kıskançlık.dünyada yapılan bilinen yöntemdide neden uygulamadılar uygulamadınız.onca insan hayatını hiçe sayarak suç işlediniz öyleyse.ama doç dr insanlığını gösterip bunu yapıyor ve yapılabildiğini hayat kurtardığını belgeliyor.yuhh dr aydın gibilere, helal olsun doç.dr.alperlere

Dr.Aydın:16:24, 15 Ağustos 2012 Çarşamba

doktor bey hastaları yanlış yönlendiriyor, bu ameliyat zaten dünyada yapılan bir ameliyat, ancak diyabet hastalığının tedavisi bu kadar kolay değil, bağrısak peristaltizminin yönünü değiştirriseniz bu size sadece alınan gıdaların emilimini etkiler oysa diyabet hastalığının nedeni pankreastan insülin

şaban sancar:13:25, 15 Ağustos 2012 Çarşamba

şeker hastasıyım ama ne param nede gelebilirim ne yapabilirim

HÜSAMETTİN:12:33, 15 Ağustos 2012 Çarşamba

ileri tıp birçok hastalığı bertaraf edecek düzeyde ancak ilaç kartelleri buna fırsat vermiyorlar.ilaç taki kazanç silah sanayisinden daha fazla o nedenle bu sömürü böyle devam eder.derdi veren allah dermanıda vermiş ama zalim kapitalizm kollarını sarmış birkere müsade etmiyor.

mehmet:10:50, 15 Ağustos 2012 Çarşamba

demekki ilaç firmaları tehdit ettiyse iş ciddidir. önem verilmeli.

HAKAN:10:14, 15 Ağustos 2012 Çarşamba

bu ülkenin çok değerli evlatları var ve bunlar bu ülke için can sipare çalışıyorlar? yaptığı buluşlarla yabancı sermeyenin ülkemizdeki etkisini kıran mke tübitak gibi mühendisler şüpheli intihar ve kazalarda ölüyor.bu arkadaşımızında devlet korumasına alınmasında büyük fayda var.onlara ihtiyaç var?

TC.VATANDAŞI:09:57, 15 Ağustos 2012 Çarşamba

bu doktora sahip çıkmayan devlet hainidir. derhal doçentimize gerekli ilgi ve alaka gösterilip tekniğini asistanlara bol bol öğretmesi sağlanmalıdır.derhal derhaaaaal.

mavi:09:15, 15 Ağustos 2012 Çarşamba

doktor beye helal olsun. kendisini ayakta alkışlıyorum. bizim böyle insanlara ihtiyacımız var. işte sorgulayıcı bir insan. yani dyabet i incelemiş, nedenlerine bakmış ve ilaç tedavisi dışında ben bunu başka nasıl önleyebilirim diye düşünmüş ve bulmuş. helal olsun. inşallah doğruluğu teyid edilir

« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
SON DAKİKA HABERLERi