haberL haberR
0 facebook twitter googleplus

Politika

26 Haziran 2013 Çarşamba, 15:18
Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A

Vural’dan şiirli eleştiri

Ana Sayfa » Politika » Vural’dan şiirli eleştiri haberi
26 Haziran 2013 Çarşamba, 15:18
İhlas Haber Ajansı
26 Haziran 2013 Çarşamba, 15:18
Vural’dan şiirli eleştiri
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan’ı “Her şey bana Erdoğan’ı hatırlatıyor” şiiriyle eleştirdi.
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında “Çırpınırdı Karadeniz” isimli şarkıyı gazetecilere dinlettikten sonra Başbakan Erdoğan için yazdığı “Her şey bana Erdoğan’ı hatırlatıyor” isimli şiirini okudu. Abdullah Öcalan’ın artık AK Parti sayesinde politik bir lider gibi gazete manşetlerine taşındığını savunan Vural, “Çözüm sürecini destekleyenlere soruyorum; çözüm nedir, bu sürecin sonunda ne olacaktır, çıkın bunu millete bir anlatın ey AK Parti. Kuzey Kürdistan diye vatan toprağını bölüyor, sözde federasyon, özerklik ve bağımsızlık dahil talepte bulunuyor, birileri de manşete taşıyor. Bu sürecin sonunda Türkiye’nin nereye götürülmek istendiğini görmüyor musunuz? Gelinen tablo utanç verici bir tablodur. AK Parti ve PKK bu süreç içinde topraklarımızın bir kısmını Kuzey Kürdistan olarak tanımlıyorlar. Bu nasıl bir aymazlıktır, nasıl bir gaflettir. PKK vatandaşlardan vergi adı altında haraç topluyor, kimsenin gıkı yok, PKK’ya katılımlar artıyor hükümetin gıkı yok. Çözüm bu milleti bölmek midir, bu vatan coğrafyasını Kürdistan diye parçalamak mıdır? Vicdanı olanlara sesleniyorum, benim toprağımı Kuzey Kürdistan diye belirlemek isteyenlere söyleyecek bir sözümüz yok mu? ‘Analar ağlamasın’ diye çıktığınız yolda Anadolu’yu ağlatıyorsunuz” diye konuştu.

“BAŞBAKAN CİZRE’DEKİ BU REZALETİN HESABINI VERMELİ”
Cizre’de yaşanan olayların görüntülerini basın mensuplarına izlettiren Vural, “Başbakan bıraksın milletin tavasını tenceresini, bölücülük penceresi açanlarla mücadele etsin. Saldırılar devam ediyor, korucular bir bir öldürülüyor, haberiniz var mı, veriyor musunuz? Taksim’de destan yazdığını söyleyen Recep Tayip Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu’yu PKK’ya teslim etmiş. PKK’da orada destan yazıyor. Bu ne rezalettir. Cizre’de o rezaletleri gördünüz değil mi? PKK ve KCK’ya teslimiyetin örnekleri gazetelerde var. Halen araştırıyorlar, nerde hükümet, Türkiye’de hükümet var mı? Nerede dili bir karış olanlar. MHP’ye dil uzatanlar nerede, PKK bunları yapıyorlar da onlar nerede. Ama bunlar çok yaşanacak. Çözümün adı PKK’ya teslimiyettir. Sizce bu yaşadığımız rezaletler provokasyon mudur, tahrik midir? AK Parti PKK’ya teslim olmuştur. AK Parti’nin PKK ile hazırladığı protokollerde bütün bunlar yer almaktadır. Başbakan Cizre’deki bu rezaletin hesabını vermeli. Bu mesele bir parti meselesi de değildir. Bize bu yaşatanlardan hesap sormalıyız. Bu tabloyu görünce ağlamayacak bir ana yüreği var mı? milletin anasını ağlatıyorsunuz siz” şeklinde konuştu.

“HALKINA HOROZ, PKK’YA SÜT DÖKMÜŞ KEDİ”
Başbakan Erdoğan’ın kendi halkına horozlandığını fakat PKK karşısında kedi gibi olduğunu ileri süren Vural, “Başbakan ancak halkına horozlanır, PKK karşısında süt dökmüş kedi gibidir. Gezi Parkı ile ilgili bir taraftan ‘dış güçler, faiz lobisi’ diyor, bir taraftan Obama’ya Gezi Parkı ile ilgili bilgi veriyor. Başbakan Gezi Parkına katılanların çoğunun yatı oyduğunu söylüyor. Senin çocuklarının da gemicikleri var. Bıraksa çocukları da Gezi Parkına gidecek, yoksa bir kıskançlık mıdır bilmiyorum. Recep Tayyip Erdoğan PKK’yı terör örgütü olmaktan çıkartmıştır. Asıl teröristler kendisi dışında olanlar, onlar, bunlardır. Bundan sonra MGK herhalde OTÖ ve BTÖ terör örgütleri konusunda ahkam kesmeye devam edecekler. Artık PKK bitti, OTÖ ve BTÖ var, bunların içine hangimiz giriyoruz bilmiyorum. Recep Tayyip Erdoğan bir taraftan PKK’ya teslim olurken, diğer taraftan da sözde milli tavır sergiliyor. Bize ‘kafatasçı, ırkçı’ diye saldırıyordu bu aralar ‘MHP’li kardeşlerim’ diyor” dedi.

“SEN ÇIRPINIRDI KARADENİZ MARŞINI BİLİR MİYDİN”
Başbakan Erdoğan’ın Samsun mitingi ile ilgili yaptığı bir konuşmadan örnekler veren Vural, Başbakan Erdoğan’ın, “Bugüne kadar Samsun’da yapılan mitinglerin en büyüğünü gördük. Yollardaki caddelerdeki ilgi ve alakayı gördük. Buda Samsun’un hani diyoruz ya, çırpınırdı Karadeniz diye nasıl çırpındığını gördüm” sözlerini hatırlattıktan sonra, “Sen Çırpınırdı Karadeniz marşını bilir miydin?” dedi. Çırpınırdı Karadeniz isimli marşı okuyan Vural, “Sen ne üç hilali, ne milliyetçi ülkücülerin marşlarını, ne ‘MHP’li kardeşlerim’ söylemleri ile bu milleti kandıramayacaksın. Bu saatten sonra rahmetli Başbuğumuzun dokuz ışığını ezbere okusan da bu millet Erdoğan’a ihanetinin bedelini soracaktır. Türkeş’ine Türkeş’ine, kıyar mı hiç Türkeş’ine diye bizim bir marşımız var, yakında bunu da söyler. Ama sen bu milleti 36’a bölerek birbirine kırdırıyorsun” diye konuştu.
Vural, daha sonra gazetecilere Çırpınırdı Karadeniz isimli şarkıyı dinlettirdi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN’A ŞİİR
Vural, “Ey Erdoğan, ne kadar çırpınırsan çırpın, bu millet bu gaflet ve ihanetinin hesabını senden soracaktır. Hangi elbiseyi giyersen giy, hangi maskeli yüzünü kullanırsan kullan ama bu milleti 36 etnik gruba bölmenin, milliyetçiliği, Türklüğü ayaklar altına almanın, PKK paçavraları ile sözde polis gücü oluşturmanın hesabını senden soracaktır” diyerek Başbakan Erdoğan için yazdığı şiiri şu şekilde seslendirdi:
“Çırpınırdı Karadeniz’i bilmezsin zaten ama şunu belki bestelemek mümkün olabilir, hani ‘beraber yürüdük biz bu yollarda diyor ya; Beraber yürüdün sen Bush ve Obama ile bana her şey BOP’u hatırlatıyor. Beraber icat ettiniz ampulü, bana İsrail’in yedi başlı şamdanını hatırlatıyor. Beraber hançerledin sen bu milleti, bana Yahudi cesaret madalyasını hatırlatıyor. Beraber yedirdin bu milletin kaynaklarını, bana sıcak paracıları hatırlatıyor. Beraber bölmeyi planladın PKK ile, bana Habur’u Oslo’yu hatırlatıyor. Beraber pazarladın ihaneti akillerle, bana Sevr’in nasihatçilerini hatırlatıyor. Her şey bana Erdoğan’ı hatırlatıyor.”
(İHA)
Etiketler :
Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
Dehşet dolu o günleri anlattı:
Telefonu 101 gün sakladım

Yorum Yaz

VİDEO GALERİ

Musul konsolosluk personeli Ankara'da
 • Musul konsolosluk personeli Ankara'da
 • Şaka yapayım derken dolandırıldı
 • Kemal Kılıçdaroğlu Fox TV Çalar Saat programı canlı yayında ağladı
 • İstanbul'da şok IŞİD görüntüleri


YAZARLAR

 • Nazlı ILICAKNazlı ILICAKÖnce gaflet sonra başarı
 • Yavuz BAYDARYavuz BAYDARBilimin Everest'inde...
 • Gökhan BACIKGökhan BACIKTürk rehineler kurtulduktan sonra
 • Ali Atıf BİRAli Atıf BİRCHP'ye benim de tavsiyelerim var.Buyurun...
 • Doğu ERGİLDoğu ERGİLTebrikler, tebrikler...
 • Aykut IŞIKLARAykut IŞIKLARAntalya yeni yerel yönetim kurbanı
 • Bilal ÖZCANBilal ÖZCANKurtlar Vadisi'nde helikopter,Reaksiyon'da uçak patlattılar!
 • Kemal ÇiçekKemal ÇiçekOrtadoğu yanıyorsa bu, Çölün kızı lakaplı ajanın marifetidir
 • Cüneyt TANMANCüneyt TANMANVah Vah!
 • Ahmet KONANÇAhmet KONANÇHani verdiğin sözler
Nazlı ILICAKÖnce gaflet sonra başarı

FOTO GALERİ

 • Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş'ın kızının nikah törenine katıldı
 • Nüfusu hızla eriyen şehirler
 • İnstagram ünlülerinin ilginç paylaşımları
 • Türk rehinelerin ilk görüntüleri
 • Geçmişten günümüze Dünya haritası
 • iOS 8'in gizli özellikleri
 • Bu kareden sonra görecekleriniz şok edecek
 • Türkiye'nin Suriye sınırı karıştı
 • Okul yolu çileye dönüştü
Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş'ın