SON DAKİKA
07.09.2013 09:40  

TÜRKİYE - ANDORRA MAÇ ÖZETİ (MİLLİ MAÇ)

Türkiye Andorra maçı Türkiye'nin 5-0 lık tarihi galibiyeti ile sona erdi. Türkiye Andorra maçı bugun.com.tr tarafından dakika dakika canlı anlatımla verildi. İşte Türkiye Andorra maçının en önemli anları ve geniş özeti.

TÜRKİYE - ANDORRA MAÇ ÖZETİ (MİLLİ MAÇ)
Fatih Terim'in Milli Takım'ın başında ilk maçına çıktığı Türkiye-Andorra karşılasması Türkiye açısından büyük öneme sahipti. 2014 Brezilya Dünya Kupası elemelerine katılmak isteyen Milli Takımımız için çok hayati bir öneme sahip olan Türkiye Andorra maçı Türkiye'nin 5-0 lık gol yağmuru ile sonuçlandı.

İŞTE DAKİKA DAKİKA TÜRKİYE-ANDORRA MAÇI:

90' Dakika : Hakem Sven Bindels maçı bitiren düdüğü çalıyor. Brezilya 2014 Dünya Kupası elemeleri 7. maçında A Milli Takımımız kendi sahasında karşılaşmayı 5-0 kazanıyor ve puanını 10'a yükseltiyor.
 
90' Dakika : GOOOOOLLLLL!!!!! GOOOOOLLLLL!!!!! GOOOOOLLLLL!!!!! Türkiye Arda!nın attığı gol ile durumu 5-0 yapıyor.
 
90' Dakika : A Milli Takımımızn atağında Arda ceza sahası önünden kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
 
90' Dakika : A Milli Takımımızn atağında Alper sol çaprazdan kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
 
89' Dakika : 4. Hakem Laurent Kopriwa maçın sonuna 3 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
 
86' Dakika : A Milli Takımımız bu dakikaya kadar Andorra kalesine 21 şut attı ve 11 isabet sağladı.
 
85' Dakika : A Milli Takımımız'da Hakan Çalhanoğlu sağ kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
83' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Umut ceza sahası içinde kaleci ile karşı karşıya kaldı ama kaleci Pol zamanında müdahele ederek topu uzaklaştırdı.
 
82' Dakika : A Milli Takımımızda Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 11 numarayla Gökhan Töre Giren oyuncu 5 numarayla Hakan Çalhanoğlu
 
80' Dakika : Andorra'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 18 numarayla Ayala Diaz Giren oyuncu 14 numarayla Carlos Peppe
 
79' Dakika : Türkiye'de Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 17 numarayla Burak Yılmaz, Giren oyuncu 6 numarayla Alper Potuk
 
77' Dakika : Bu dakikalarda A Milli takımımızın Andorra'ya göre %73'e %27 topla oynama oranı üstünlüğü bulunuyor.
 
75' Dakika : A Milli Takımımızn atağında Umut ceza sahası içinde sol çaprazdan kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
 
72' Dakika : A Milli takımımızın atağında Olcay sağ kanattan son çizgiye indi altıpas içindeki Burak Yılmaz'a pasını verdi ve Burak Yılmaz gelişine sert vurdu ama kaleci Pol son anda topu kornere gönderdi.
 
70' Dakika : Andorra'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 20 numarayla Gomez Giren oyuncu 9 numarayla Gabriel Riera
 
69' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Gökhan Töre sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Pol'de kaldı.
 
68' Dakika : OOOOOLLLLL!!!!! GOOOOOLLLLL!!!!! GOOOOOLLLLL!!!!! Türkiye Umut Bulut'un attığı gol ile durumu 4-0 yapıyor. Umut ceza sahası içine atılan topa sağ çaprazdan sert vurdu ve top ağlarla buluştu.
 
65' Dakika : Andorra'da Marc Vales golden sonra hakeme itiraz ettiğii için Sarı Kart gördü.
 
64' Dakika : Türkiye'de Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 10 numarayla Nuri, Giren oyuncu 18 numarayla Olcay Şahan
 
62' Dakika : GOOOOOLLLLL!!!!! GOOOOOLLLLL!!!!! GOOOOOLLLLL!!!!! Türkiye Burak Yılmaz'ın attığı gol ile durumu 3-0 yapıyor. Gökhan Gönül sağ kanattan ceza sahası içine yerden pasını verdi ve Burak Yılmaz gelişine vurarak topu ağlara gönderdi.
 
61' Dakika : Andorra'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 19 numarayla Ivan Lorenzo Giren oyuncu 8 numarayla Marcio Vieira
 
59' Dakika : A Milli Takımımızda Olcay oyuna girmek için hazırlanıyor.
 
57' Dakika : Andorra'da kaleci Pol aut atışını geç kullandığı için Sarı Kart gördü.
 
55' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Mehmet Topal ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
 
54' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Arda sağ kanattan ceza sahası içine girdi, yerden pasını verdi ama top kaleci Pol'de kaldı.
 
52' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Mehmet Topal ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top savunmaya çarparak uzaklaştı.
 
50' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Arda ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top kaleci Pol'de kaldı.
 
48' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Gökhan Töre sağ kanattan hızla çizgiye indi, ceza sahası içine ortasını yaptı ama top doğrudan auta çıktı.
 
47' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Arda sağ kanattan kaleye doğru ortasını yaptı ama top doğrudan auta çıktı.
 
46' Dakika : Andorra hakem Sven Bindels'in düdüğüyle ikinci yarıya başlıyor.Her iki takımda ilk yarıdaki kadrolarını koruyarak maça başladı.
 
45' Dakika : Hakem Sven Bindels ilk yarıyı bitiren düdüğü çalıyor. İlk yarı 2-0 Türkiye'nin üstünlüğüyle sona eriyor.
 
45' Dakika : A Milli Takımımız gole çok yaklaştı. Mehmet Topal ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ve top üst direğe çarparak auta çıktı.
 
45' Dakika : 4. Hakem Laurent Kopriwa ilk yarının sonuna 1 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
 
45' Dakika : A Milli Takımımız'da Burak Yılmaz sağ çaprazdan serbest vuruş kullandı, direkt kaleye sert vurdu ama top auta çıktı.
 
43' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Gökhan Töre ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top auta çıktı.
 
41' Dakika : Andorra'da San Nicolas rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
 
39' Dakika : GOOOOOLLLLL!!!!! GOOOOOLLLLL!!!!! GOOOOOLLLLL!!!!! Türkiye Umut Bulut ile 2. golü buldu.Umut Bulut ceza sahası dışından kaleye yaklaşık 35 metre mesafeden sert vurdu ve top köşeden ağlarla buluştu.
 
37' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Gökhan Töre ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top kaleci Pol'de kaldı.
 
35' Dakika : GOOOOOLLLLL!!!!! GOOOOOLLLLL!!!!! GOOOOOLLLLL!!!!! Türkiye Umut Bulut'un attığı gol ile 1-0 öne geçiyor.Gökhan Töre sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, Umut Bulut yükseldi kafayı vurdu ve top köşeden ağlarla buluştu.
 
33' Dakika : Romanya - Macaristan karşılaşmasında Romanya 2. golünü bularak durumu 2-0 yaptı.
 
31' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Gökhan Gönül sağ kanattan ceza sahası içine yerden sert bir orta yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
30' Dakika : Andorra Milli Takımı bu pozisyonla ilk şutunu 30. dakikada atmış oldu.
 
29' Dakika : Andorra atağında Lorenzo Roncero ceza sahası önünden kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
 
27' Dakika : Andorra Milli Takımı bu dakikaya kadar sadece 28 isabetli pas yapabildi.
 
26' Dakika : A Milli takımımızın atağında Gökhan Gönül sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, Burak Yılmaz yükseldi kafayı vurdu ama top kaleci Pol'de kaldı.
 
25' Dakika : A Milli takımımızın atağında Arda sol kanattan topla ilerledi, çizgiye indi, yerden pas vermek istedi ama savunmaya çarpan top kornere çıktı.
 
23' Dakika : A Milli takımımızın atağında Arda ceza sahası içinde sol çaprazdan uzak köşeye aşırtma vuruş yaptı ama top auta çıktı.
 
22' Dakika : A Milli takımımızın atağında Arda ceza sahası içine yerden oynadı, Burak Yılmaz kaleci ile karşı karşıya şutunu vurdu ama kaleci Pol son anda topu çıkardı.
 
20' Dakika : A Milli takımımızın atağında Caner sol korner çizgisine doğru uzun oynadı, Arda hareketlendi ama top auta çıktı.
 
18' Dakika : A Milli takımımızın atağında Gökhan Töre ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top savunmaya çarparak uzaklaştı.
 
16' Dakika : A Milli takımımızın atağında Arda sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama kaleci Pol topun sahibi oldu.
 
15' Dakika : A Milli takımımızın atağında Gökhan Töre ceza sahası önünden kaleye sert vurdu ve top az farkla yandan auta çıktı.
 
14' Dakika : A Milli takımımızın atağında Caner sağ kanattan ceza sahası içine uzun oynadı ama top doğrudan auta çıktı.
 
12' Dakika : A Milli takımımızın atağında Arda ceza sahası içine arapas vermek istedi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
 
10' Dakika : A Milli takımımızın atağında Arda sol kanata atılan topa hareketlendi ama top taca çıktı.
 
8' Dakika : Romanya - Macaristan karşılaşmasında Romanya 1-0 öne geçti.
 
7' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Arda sol kanattan ceza sahası içie ortasını yaptı ama savunma topu kafayla uzaklaştırdı.
 
5' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Nuri orta sahadan ceza sahası içine uzun oynadı, Burak hareketlendi ama savunmada Garcia son anda dokunarak topu kornere gönderdi.
 
4' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Gökhan Töre sol kanata doğru uzun oynadı, Arda hareketlendi ama top auta çıktı.
 
2' Dakika : A Milli Takımımızın atağında Gökhan Töre sağ kanattan çizgiye indi, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
 
1' Dakika : Karşılaşma Türkiye'den Burak Yılmaz'ın vuruşuyla başlıyor.
 
0' Dakika : Andorra 6 maç sonunda henüz puan alamadı ve son sırada yer alıyor. Andorra grupta gol atamadı ve kalesinde 17 gol gördü.
 
0' Dakika : 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde mücadele eden A Milli takımımız 6 maçta 27 farklı oyuncu kullandı. A Milli takımda tüm maçlarda 90 dakika oynayan tek oyuncu Hasan Ali Kaldırım oldu.
 
0' Dakika : A Milli Futbol takımımız 2014 Dünya kupası elemelerinde 6 maçta 7 gol kaydetti. A Milli takımın en golcü oyuncuları 2'şer golle Selçuk İnan ve Burak Yılmaz oldu.
 
0' Dakika : A Millli takımımız 2014 Dünya kupası elemelerinde ilk 6 maçında 2 galibiyet 1 beraberlik 3 yenilgi alıp 7 puan toplayarak 1994 Dünya Kupası eleme grubundan sonra en başarısız dönemine ulaştı.
 
0' Dakika : Andorra Milli takımında yedek bekleyecek isimler; Josep Antoni Gomes, Oscar Sonejee, Marcio Vieira, Gabriel Riera, Sergi Moreno, Eduardo Carlos Peppe ve David Maneiro bulunuyor.
 
0' Dakika : A Milli Takımı yedek kulübesinde; Tolga Zengin, Onur Recep Kıvrak, Hasan Ali Kaldırım, Aykut Demir, Hakan Çalhanoğlu, Alper Potuk, Mustafa Pektemek, Ersan Adem Gülüm, Oğuzhan Özyakup, Olcay Şahan, Mevlüt Erdinç ve Salih Dursun bulunuyor.
 
0' Dakika : A Milli takım Kadir Has stadında 3. maçına çıkacak. Kadir Has Stadı'nda Azerbaycan'ı 2-0 ve Estonya'yı 4-2 yendiğimiz maçlarda takımın başında yine Fatih Terim vardı.
 
0' Dakika : Fatih Terim, A Milli Futbol Takımı'nın tarihinde 92 maçla en fazla maça çıkan teknik adam. Fatih Terim yönetimindeki A Milli takım 92 maçta 43 galibiyet, 26 beraberlik, 23 yenilgi aldı.
 
0' Dakika : Karşılaşmayı Lüksemburg Futbol Federasyonundan Sven Bindels yönetecek. Yardımcılıklarını ise Marco Tropeano ve Steven Curf yapacak. 4. hakem ise Laurent Kopriwa.
 
0' Dakika : Andorra ise karşılaşmaya kalede Ferran Pol; savunmada Cristian Martinez,Marc Vales, Garcia, Lima orta sahada; Marc Pujol,San Nicolas, Ayala, Lorenzo forvette ise Gomes ve Marc Garciave 11'i ile çıkıyor.
 
0' Dakika : A Milli Takımımız karşılaşmaya Kalede; Volkan Savunmada; Caner, Semih, Ömer Toprak, Gökhan Gönül, orta sahada; Gökhan Töre,Nuri Şahin, Mehmet Topal, Arda Turan Forvette ise Burak Yılmaz ve Umut 11'i ile sahaya çıkıyor.
 
0' Dakika : A Milli Takımımız D Grubunda 7 puanla 4. sırada, Andorra ise 0 puanla sonuncu sırada bulunuyor.
 
0' Dakika : A Milli Takımımız Brezilya'da düzenlenecek FIFA 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu'ndaki 7. maçında Kadir Has stadında Andorra ile karşı karşıya geliyor.
 
0' Dakika : 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D grubunda A Milli Futbol takımımız Kayseri Kadir Has stadında Andorra ile karşılaşıyor.
Haberin Konuları: türkiye, milli takım, milli maç, andorra, haberler, son dakika

Haberin Yorumları (0)

Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.
Bu habere şuana kadar yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
SON DAKİKA HABERLERi
Şuan bu sayfadasınız: TÜRKİYE - ANDORRA MAÇ ÖZETİ (MİLLİ MAÇ) - türkiye - andorra maç özeti (milli maç)