SON DAKİKA
KYK, öğrenci, kredi, kredi başvuru, başvuru, yurt. öğretim kredisi, öğrenci kredisi Diriliş Ertuğrul 28.bölüm,TRT 1,Engin Altan Düzyatan,Diriliş Ertuğrul fragman KYK, KYK burs başvuruları, KYK kredi başvuruları,KYK burs ve kredi başvuruları 2016,burs başvurusu başladı mı Sibel Can,Karahan Çantay,Hakan Ural,Bebek KYK,Kredi Yurtlar Kurumu,kredi ve burs başvuru,2015 KYK meteoroloji, akdeniz, karadeniz, kocaeli, giresun, rize, trabzon Çilek kokusu, star tv, 17. bölüm fragman İnadına Aşk, İnadına Aşk 15. bölüm izle, Fox TV, İnadına Aşk 15.bölüm fragmanı Fox Tv,İnadına Aşk, İnadına Aşk 15. bölüm izle, İnadına Aşk 15.bölüm fragmanı, İnadına Aşk 15. bölüm ikinci fragmanı Maral: En Güzel Hikayem,Maral: En Güzel Hikayem 14. bölüm,14. bölüm fragmanı, Tv8 Digiturk abonelik iptali,Digiturk dilekçe örneği,Digiturk müşteri hizmetleri süper loto, Süper Loto sonuçları, milli piyango, çekiliş, MPİ cuma mesajları, cuma smsleri, anlamlı cuma mesajları, kısa cuma mesajları, resimli cuma mesajları Milli Piyango,süper loto çekilişi,Süper Loto sonuçları,Süper Loto 8 Ekim,Süper Loto ikramiye cuma mesajları,cuma smsleri,Anlamlı cuma mesajları,resimli cuma mesajları,kısa cuma mesajları,Cuma duası Digiturk, TMSF, Digiturk'ün sahibi kim?,Digiturk kimin, Digiturk TMSF'de mi? Kurtlar Vadisi Pusu, Kurtlar Vadisi Pusu 266. bölümü izle, Kurtlar Vadisi son bölümü izle, Kurtlar Vadisi Pusu'da neler oldu TRT 1,Engin Altan Düzyatan,Diriliş Ertuğrul 28.bölüm,Diriliş Ertuğrul fragman,Diriliş Ertuğrul 29.bölüm Kredi Yurtlar Kurumu,KYK,Kredi ve Burs başvuru,2015 KYK,Kredi ve burs başvuru tarihleri eba,eba kurs,eba e kurs,e kurs başvuru öğrenci , e-kurs.eba.gov.tr, EBA kurs başvuru ve kayıt işlemleri Seçim anketleri, 1 Kasım 2015 seçimi, partilerin son oy oranı, Gezici, Konda Uludağ Üniversitesi,1 Kasım,seçim,tatil 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı,Cumhuriyet Bayramı şiirleri, Cumhuriyet Bayramı yazıları, Cumhuriyet Bayramı sözleri, Atatürk Şiirleri Sözleri Vecizeleri 30 Ekimtatil mi?, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tatil, 28 Ekim ve 30 Ekim tatil mi

Ertuğrul Günay Ülkücüleri ayağa kaldırdı

16.07.2012 10:31  

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın, bazı tahliyelerle ilgili 'vicdan azabı çekiyorum' açıklamasına ülkücülerden tepki geldi.

Ertuğrul Günay Ülkücüleri ayağa kaldırdı
Yusufiyeli Ülkücüler Derneği Başkanı Hasan İlter, 12 Eylül 1980 darbesi öncesi yaşananların herkesin ortak acısı olduğunu söyledi.
 
Kinden nefretten hiç kimseye bir fayda gelmeyeceğini belirten İlter, yıllardır zulüm görmekte olan arkadaşlarının cezaevinden çıkmalarını içlerine sindiremeyenlerin, ülkücü gençlerin katillerinin 10 yıl yattıktan sonra tahliye edildiklerini hatırlamalarını istedi.
 
İlter, Bakan Günay'ın açıklamalarının kendilerini çok derinden üzdüğünü vurguladı. İlter, 12 Eylül 1980 darbesi öncesinde, darbe planlayıcılarının ülkeyi bir plan ve program dahilinde kamplara bölmeleri, bir takım provokatif eylemler düzenlemeleri sonucu ülke meselelerine hassas insanları birbirine düşürdüğünün altını çizdi. İlter, oluşturulan kaos ortamında hiç bir zaman tasvip edilemeyecek müessif olayların meydana geldiğini hatırlattı.
 
İlter, soldan da sağdan da binlerce pırıl pırıl gencin, siyaset ve bilim adamlarının hayatını kaybettiğini dile getirdi. İlter, darbe sonrasında da aynı hassas gençlerin darbeciler tarafından cezaevlerine doldurularak işkencelerden geçirildiğini, yüzlerce insanın katledildiğini, yüzlercesinin sakat bırakıldığını, binlerce insanın yıllarca hürriyetlerinin gaspedildiğini vurguladı.
 
Bugünden bakarak, dünkü olayları doğru zeminde değerlendirmek için darbelerin ve darbecilerin çok iyi analiz edilmesi gerektiğini ifade eden İlter, şöyle devam etti: "Bize göre mağdurun mağduriyeti; dini, dili, milliyeti, felsefi düşüncesinden önce gelir. Aradan 32 yıl geçmesine rağmen bugün bile darbe dolayısıyle cezaevlerinde çile çekmekte olan darbe mağdurları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ülkücü gruptan Mahir Kavalcı, Ramazan Çepni ve İsmail Fuat Tarhan'dır. Sol guruptan ise 32 yıldır cezaevinde bulunan Tahir Canan ve 25 yıldır sadece örgüt üyesi olduğu gerekçesiyle 2037 yılında tahliye olması gereken Muzaffer Öztürk'tür. Bizler, her kim olursa olsun darbe dolayısıyla mağdur olmuş insanların mağduriyetlerinin giderilmesi için elimizden gelen her türlü hukuki, siyasi ve insani girişimlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Hal böyle iken, orta yerde bir suçlu varsa o da darbeci sefiller olması gerekirken, ortada açık ve net bir adaletsizlik sözkonusu iken, adaletin geç de olsa sağlanmış olması sonucunda zulümlerden kurtulan ülkücü arkadaşlarımızın cezaevlerinden çıkmış olmasını fırsat bilerek, hala 12 Eylül öncesi kaos ortamı sendromundan kurtulamayanların ülkücülere ve ülkücülüğe saldırmalarını anlayabilmiş değiliz."
 
"KİNDEN, NEFRETTEN KİMSEYE FAYDA GELMEZ"
 
"Gün, barış ve dayanışma günüdür. Bir ve iri olma günüdür. İnsanlığın ulaştığı bu noktada düşmanlıklardan, ayrılıklardan, kinden nefretten hiç kimseye bir fayda gelmeyecektir." diyen İlter, elbette fikri ayrılıkların olacağını ve olması gerektiğini ifade etti.
 
Bütün bunları Türkiye'nin zenginlikleri olarak gördüklerinin altını çizen İlter, "Bilvesile yıllardır zulüm görmekte olan arkadaşlarımızın cezaevinden çıkışını içlerine sindiremeyenlere; Ümraniye'de gözleri oyulup, dilleri kesilip, tenasül uzuvları koparılarak öldürülen ülkücü 5 işçi arkadaşımızın katillerinin, Adana'da yüzlerce kurşun sıkılarak öldürülen 6 ülkücü öğretmenin katillerinin, MHP'li Gümrük Bakanı Gün Sazak'ın, Malatya İl Başkanı Recep Haşatlı'nın, İstanbul İl Başkanı Necip Altınok'un ve ailesinin, binlerce ülkücü gencin katillerinin 10 yıl yattıktan sonra tahliye edildiklerini hatırlatmak isteriz. 12 Eylül 1980 darbesi öncesinde yaşanan acılar hepimizin ortak acısıdır. Ortak acılarımızın toplumsal barışa vesile olması en büyük dileğimizdir." diye konuştu.

CİHANHaber hakkında okuyucu görüşleri:

WOLF: bunlar ozan arifin dediği gibi 80 döneminde kominist şimdiki kemalist tipler.sayın bakan emniyet müdürünün kafasına sıkma isteyen şerefsislere ne der merak ediyorum. / 16 Temmuz 2012 22:44, Pazartesi


HASAN: kriptolar medyada ve her yerde ülkücüleri suçluyor.zaten geçmişte ülkücüleri öldürenleri destekleyen bu kriptolar şimdide kin kusmaya başladılar.ihtilale zemin hazırlamak için gençleri birbirine düşürenleri değilde ülkücüleri suçlayan hainler milletimizinde düşmanıdır.allah bizi şerlerinden korusun. / 16 Temmuz 2012 17:41, Pazartesi


BEDRETTİN: kahrolsun emperyalizm! / 16 Temmuz 2012 17:03, Pazartesi


15.26 YA..: ülkücülük bir adres,bir hobi bir takım değildir.ülkü,vatan sevgisidir.sevginin isbatı,ayırd etmeden hizmettir.ülkücünün,devrimcimin,islam aşığı ve vatan,bayrak diyen bütün seslerin lideri sevgili r.t.erdoğandır.allah(cc)ondan ve davasına omuzverenlerden razı olsun.o,insanlığın,gerçek lideridir. / 16 Temmuz 2012 16:40, Pazartesi


ÜZEYİR: yıllarca ülkücülere sahip çıkacak, onların mağduriyetini anlatacak sesleri özlemiştim. yusufeli ülkücülerini kutluyorum. bu sahiplenmeyi sözde liderim diyenlerden de duymak isterim. / 16 Temmuz 2012 15:26, Pazartesi


Siz de görüşünüzü eklemek istiyorsanız tıklayın

Haberin Yorumları (20)

Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.

WOLF:22:44, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

bunlar ozan arifin dediği gibi 80 döneminde kominist şimdiki kemalist tipler.sayın bakan emniyet müdürünün kafasına sıkma isteyen şerefsislere ne der merak ediyorum.

hasan:17:41, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

kriptolar medyada ve her yerde ülkücüleri suçluyor.zaten geçmişte ülkücüleri öldürenleri destekleyen bu kriptolar şimdide kin kusmaya başladılar.ihtilale zemin hazırlamak için gençleri birbirine düşürenleri değilde ülkücüleri suçlayan hainler milletimizinde düşmanıdır.allah bizi şerlerinden korusun.

Bedrettin:17:03, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

kahrolsun emperyalizm!

15.26 ya..:16:40, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

ülkücülük bir adres,bir hobi bir takım değildir.ülkü,vatan sevgisidir.sevginin isbatı,ayırd etmeden hizmettir.ülkücünün,devrimcimin,islam aşığı ve vatan,bayrak diyen bütün seslerin lideri sevgili r.t.erdoğandır.allah(cc)ondan ve davasına omuzverenlerden razı olsun.o,insanlığın,gerçek lideridir.

üzeyir:15:26, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

yıllarca ülkücülere sahip çıkacak, onların mağduriyetini anlatacak sesleri özlemiştim. yusufeli ülkücülerini kutluyorum. bu sahiplenmeyi sözde liderim diyenlerden de duymak isterim.

o.b:15:11, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

bu bakanın hemen görevden alınması gerekmektedir bu yaptığı ilk gaf yada fikrini zikrini belirtiği ilk beyenıde değildir toplumsal barışı oluşturmaya milletle devleti barıştırmaya çalışan ak partinin bakanının hemen azledilmesi gereklidir gerçi ak partili olamamış zattır kendisi ak partili duyurulu

bu milletin insanları..:15:07, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

özgürlük isteyenler,inşaallahurrahman elleri böğürlerinde kalacaklar.sebebi;yeni türkiye,yeni cumhuriyet,hukuk üstünlüğü,vatan sevdalılarının hizmeti.halklar,vatana,millete nasıl hizmet edilirmiş,gördü tanıdı.bu yükselişi durdurmak için,yunanistanla savaş çıkjarmayı dahi,düşünmek zorunda kaldılar.

altaylı:15:07, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

bakan efendi ben ak partiye oyverdim vatanını vemiletıni svmek ve insanın doğası gereği sevdiklerini savunma içgüdüsüyle haraket edn ülkücüler olmasaydı sen okoltukta zek sefa sürmezdin necdet sezer 270 pkkli af etti rahşan binlercesenin gibi düşüneni af etti gıkın çıkmadı birdahaakp aslaoyverm

yorumcu osman a:15:07, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

daha çok beklersin.sen mi oturacaksın koltuğa?

bu milletin insanları..:15:01, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

imf den alınan borçları hiç görmeyen halklar,devlete vergi ödemeye devam ediyordu.borçlarımız azalmıyor,daha çok borç alınıyor ve teşvik kredisi,faiz olarak,yine parası çok olanlara dağıtılıyordu.sevgili tayyip geldi de,hem borçlar ödendi,hem hazine dolu,hemde faiz7.95.darbeciler ve aday yapılanlara

bu milletin insanları..:14:56, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

muhsin kehan,19 yaşında cezaevine girmiş.33 yıl sonra,52 yaşında çıktı.3 kişi öldürmüş.cezasını çekmiş.yine iyi şey yaptın akparti.günay,ne derse desin.sabah sağcıyı vuran silahla,akşam solcu ölüyor(öldürttürülüyor)du.hepsi,bu yurdun gençleriydi.bu arada,bizim hazine ve bankalar boşalıyor,imf den al

ORTAK ACI OLDUĞU KESİN!:14:32, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

acıların en büyüğü üstelik.suçları allah'a inanmaktı ülkücülerin.

osman:13:33, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

o zaman istifa edin görelim vicdan mı önemli,koltuk mu?

Alp:13:13, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

12 eylül 1980'de günahsız gençleri sağcı-solcu diye birbirine öldürtenler cuntacılardı!artık her şey gün yüzüne çıktı!umarız her iki kesim de sinsice darbecilerce kullanıldıklarını anlayıp pişman olmuşlardır!darbeleri olgunlaştırmak için kimler kuban edilmedi ki? gizli el aynı öldürülenler ayrıydı!

Alp:13:05, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

bakan günay,"rahşan" affı ile salıverilen solcu katiller salıverilirken neden ses çıkarmıyordun,hukukçu kimliğinle adalette haksızlığa karşı çıkman gerekirken,zindandaki ülkücüler çıkarılınca niye rahatsız oluyorsun?ak parti içinde nede olsa eski fikirlerin çağrışım yapıyor!adil olmak gerekmez mi?

ergin andic:12:42, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

ertugrul gunay'da ciddi problem var. hem solcuların sevmedigi, hem de ak partide dogru durust yerini alamayan bir isim...

Erkan:12:19, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

sn bakan, birilerine şirin görünme adına, vicdanınında duruma göre sızladığını açıklıyor. acaba şarkıdaki"daha önceleri neredeydiniz" kendilerine birşeyler hatırlatıyormu?vicdanın tarafı yoktur, adil davranır. akp bu ekiple giderse 2014 e zor alır tezkere!yol yakınken revizyon faydalı olur.

sevgi barış:11:30, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

ülkemizde olduğu gibi dünyada da insanlar,hasretle,sevgi,barış,kardeşlik küresine doğru gitmektedir,bu gerçekleşecektir inşallah,daha önceleri yapılmış tahliyeler normal karşılanırken,bir vatandaş olarak,kültür ve turizm bakanının"vicdan azabı çekiyorum" sözleri kendilerine hiç yakışmadı.

misafir:10:54, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

şaptan şaraptan olur mu şeker,cinsini "sevdiğim" cinsine çeker.

memo:10:42, 16 Temmuz 2012 Pazartesi

işte sol zihniyetin temel sorunu bu.cinayet cinayettir.80 öncesi dönemdeki olaylardan içerde kalan bir tane "solcu" yok. ama buna mukabil benzer suçlardan sağcıların hapis yatmasında bir anormallik yok.soldan bakınca böyle görünüyor demek ki.deseydi ya ayrım gözetmeden bütün suçlular cezasını çeksin

« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
SON DAKİKA HABERLERi